Skocz do zawartości
ethanhunt

Sarcophyton

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trzy dni temu pięknie się pompował, a tu nagle taki obraz. Po odsunięciu skałki, oczom mym ojawił się ten tragiczny widok. Odkryłem też kilka aiptazji w jego oklicy. Czy to one mogą go drażnić? Sądząc po ich wielkości żyją już obok siebie jakiś czas. Ostatni raz zrzucał skórę jakieś 4 miesiące temu. Kapelusz wyglądał wtedy podobnie, natomiast przeraziła mnie ta "wysuszona" noga. Co do jej długści i powykręcania to zapytajcie jego czemu tak ma. Od samego początku rosła szybciej na długość niż na szerokość i wkręcała się pomiędzy skały. Na zdjęciach widok z dzisiaj i z przed kilku tygodni.

post-12088-0-74270100-1330466075_thumb.jpg

post-12088-0-65062400-1330466089_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki wielkie ale ja na tych fotach to za wiele nie widze po pierwsze nie mieszcza sie w ekranie i nie wiadomo gdzie szukac a po drugie to i jakosc jest nie za dobra jak masz chwile to strzel nowe foty i troszke je pomniejsz i na pewno bedziemy ci wstanie cos powiedziec


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej obumieranie korala, ale .... nie mam pewności.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej obumieranie korala, ale .... nie mam pewności.

Zarówno jak rośnie albo mu coś nie pasuje to potrafi się schować i oblepić błyszczącą mazią.

Moje nawet 3 dni potrafiły być schowane .. za to jak wyłaziły to bez miarki widać było, że cholernie podrosły :)

Dziś z 2 małych paznokci mam niezłe borowiki :). Maksymalnie schowane miałem 3 dni - więc do tego czasu bym się nie martwił i jedynie skontrolował parametry.


250L + 130L sump, Boyu HQI 150W + 2xT5 39W + led, Hydor 250, 23kg gruzu, ARC 2600 + JVP101, obieg NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco mniejsze zdjecie dla wygody. Chciałem dobrze, żeby lepiej było widać.

post-12088-0-08985700-1330467339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to cudo w stary baniaku i jak dla mnie wyglada oki nie ma zadnych (flakow) to nie jest zle daj mu czas i powinien wrocic w nowej formnire tak jak camellot powiedzial, jedynie co mozesz podpatrzec to czy ktos z baniaczka nie upatrzyl sobie jego polipow moze dlatego sie chowa w calosci , oj foxface je uwielbial


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz go w 30l i ci padnie to wszystko padnie w akwie, więc sprawdzaj zapach wody i czy nie ma zmętnienia, w dwa max trzy dni powinna zacząć mu połyskiwać skóra i zacznie się odklejać to będzie dobry znak.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest podobnie tzn, też mam sarco, który pięknie się prężył rósł itd, później zaniedbałem trochę baniak ze względów rodzinno-osobistych i mój sarco padł głową w dół i zwisał ze skały. Popisałem trochę na forum, pomierzyłem parametry i okazało się, że kh miałem na poziomie 4 i pewnie dlatego to się stało, teraz podniosłem kh do około 10 i sarco jakby powoli się podnosi (takie mam wrażenie i nadzieję bo polipuje mi coraz bardziej)

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to u góry nad nim to jego trzonek i jest taki skurczony i pomarszczony to rokowania kiepskie.

Postępowanie tak jak koledzy radzą.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam fotkę z dzisiaj. Wypuścił trochę polipów i napompował nogę w górnej części. Natomiast dolna część (na zdjęciu po lewej, bo teraz to leży poziomo)dalej jest wychudzona i obkurczona. Czy jest możliwe, żeby wyrastająć z jednej skałki i mniej więcej w połowie nogi przyrastając do innej próbował się podzielić zostawiać swoją dolną część? Taka przeprowadzka na inną skałę. Pozostałe korale OK. A nawet gioniopora, która od zakupu kilka tygodni temu anie razu nie wypuściłą polipów, to teraz pokazuje ładne kwiatki (jak na jej rozmiar). Wodę wącham :-) a samego sarco dzisiaj nie ruszałem, jak zobaczyłem, że daje oznaki życia. Natomiast zgodnie z Waszą radą bacznie obserwuję, żeby ewentualnie szybko go usunąć z akwa. N03 (JBL) pomiędzy 1/10. Piany z odpieniacza tyle co zwykle. Pozostałe parametry będę w stanie znać dopiero w weekend, ale nie wiem, na ile tak na prawdę są one wiarygodne. W takim małym akwarium siłą rzeczy są duże wachania parametrów, więc to co zmierzone rano, w południe pewno już jest nie aktualne. Dzięki za wszystkie rady.

post-12088-0-23575300-1330553339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jego stopa zaciekawie nie wygląda. Mojemu nigdy tak nie sflaczała ... może cięcie powyżej zgięcia.


250L + 130L sump, Boyu HQI 150W + 2xT5 39W + led, Hydor 250, 23kg gruzu, ARC 2600 + JVP101, obieg NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dalej tak jak było tzn powoli podnosi głowę z ziemi, mojego stopa jakby przełamała się w tej części nad skałą, ale polipuje i to coraz piękniej tylko leży a nie stoi.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u Sarko stopa jest skurczona i sflaczała i dobrze nie rokuje albo jest przełamana to trzeba go uciąć, przyszpilić do nowej podstawki i zrobić z niego przyzwoitego korala. Starą stopę wywalić aby nie gniła bo wprowadzać będzie dodatkowe toksyny do zbiornika. :smilieA13:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglądał gorzej i się podniósł, zacznij dokarmić reef pearls bo u mnie to był objaw głodzenia korala! za mało karmiłem


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyglądał nawet spoko, poza tym, że leży. Polipów sporo i stopa od połowy w górę grubiutka.Dolna część bez zmian. Do soboty mu dam czas i przygotuję się do odcięcia dolnej części. Jutro będę robił podmiankę wody. Zobaczę jak zareaguje. Gdybym odcinał, to czym go przymocować? Igłą, czy na gumkę? Czy rodziaj cięcia ma jakieś znaczenie, czy po prostu w połowie stopy ciach. Widziałem jak się dzieli sarco, ale z kapelusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igłą po nodze drania i do skały jak sam nie chce wstać. My je szanujemy to i je szanować nas trzeba nauczyć ;)


250L + 130L sump, Boyu HQI 150W + 2xT5 39W + led, Hydor 250, 23kg gruzu, ARC 2600 + JVP101, obieg NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnijąc ten wątek: Wczoraj sarco został skrócony o sflaczałą część stopy, około 1 cm powyżej sflaczałej części. Następnie został przymocowany do podstawki (nie miałem igły pod ręką). Dzisiaj wygląda ta jak na zdjęciu. Tak więc chyba wszystko wraca do normy i aż sam nie wierzę, że jeszcze kilka dni temu wyglądał tak jak na zdjęciu z początkowego posta. W międzyczasie była 10% podmiana wody. Pozostałe korale i inne życie bez reakcji. Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam.

post-12088-0-37180000-1330888879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.