Skocz do zawartości
dziuso27

Jaka babkea do czyszczenia piachu??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.moglibyscie mi polecic jaks babke do czyszczenia piachu...mam puelarissa..niestety mialo byc pieknie a jest koszmar..widocznie taki charakter.caly piach z akwa zebrany w jednym rogu akwa..co jakis czas rozgarniam a ona jak na zlosc przenosi od nowa..juz mam jej dosc i chce zastapic inna,ktora takich szkod nie wyrzadza..grzyby zasypane,zoasy zasypane...wszystko powoli sie kurczy i zanika..przeciez nie bede 24/dobe przy akwarium siedzial i rozkopywal...

pozdrawiam


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah ale się uśmiałem, a tak na poważnie ładna sztuka chętnie bym ja przygarną pod swój dach :thumbsup: sry za offtop


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzieki panowie...ale mi naprawde do smiechu nie jest...pod spodem krotki filmik z jej "zabaw"..chcielibyscie miec takie dno w akwa???


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzieki panowie...ale mi naprawde do smiechu nie jest...pod spodem krotki filmik z jej "zabaw"..chcielibyscie miec takie dno w akwa???

pocieszę cie mam ta babeczkę i tez zrobiła sobie w jednym miejscu górę piaskową, ale olałem to bo ona tam ma domek z tego co widziałem, może u ciebie po prostu robi okop wokół własnej nory :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic innego nie odkryles niz ja..zrobila sobie domek,zbierajac caly piasek to uzupelnilem te gole miejsca 3 kg nowego..i co??okazalo sie ze i ten babce sie przydal..no przreciez nie bede non stop zwirku dosypywal!!!a bez zwirku-taka gola szyba to do bani wyglada..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziuso27, ja mam taką samą babkę i ten sam problem z piaskiem. Też sobie przesypuje piasek z dna. Już się przyzwyczaiłemyes.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha..a ja sie juz pol roku przyzwyczaic nie moge..!jak macie duze dlugie akwarium to ujdzie..nie bedzie wam nosic z jednego konca w drugi..a moja kostka krotka wiec daleko do gniazda nie ma i zasuwa..musze ja na jakas spokojniejsza zmienic..sa takie??czy wszystkie taki balagan robia..nie chcialbym sie wogole pozbywac bo zwirek czysciutki ale...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Polecam : Valenciennea puellaris

masz piasek czy żwirek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam : Valenciennea puellaris

no wlasnie te cholere mam..szukam innej..spokojniejszej...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO - signigobius biocellatus... mam dwie sztuki - piasek czysty - burzy piaskowej nie robia. Tylko ze smiertelnoscia gorzej, byl na forum watek - moje poki co wcinaja juz wszystko - mrozonki potrafia juz z tonii lapac wiec parka tfu tfu daje rade. No i do obserwacji pierwsza klasa :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jak to piszesz „taką cholerę’ i mimo że i mnie cholera nieraz na nią bierze to nigdy bym się jej nie pozbył.

Jak jej rozgarniałem te górki to podpływała do szyby ,opierała się na tych swoich płetwach piersiowych i patrzyła się na mnie z wyrzutem czemu jej to robię. Jakby mówiła „popatrz masz taki piasek bialutki, przecież tego właśnie chciałeś”

Wpadłem więc na pomysł. Jak spychaczowała na jednym końcu zbiornika to ja jej pomieszałem piach po drugiej stronie. Przestawała tam i przypływała tu aż się zmęczyła i dawała sobie spokój.

Z czasem a właściwie z wiekiem intensywność prac ziemnych spada – widocznie kondycja już nie ta. :construction:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze godeusz...rozczulilem sie normalnie... :wacko:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja posiadam od 6 miesięcy jedną sztukę Signigobius biocellatus w kostce. I bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, a przy tym robi to w spokojny sposób i nie przewala piasku. Dodam, że piasek mam drobny.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.