Skocz do zawartości
Zbyszek_dev

[S] Odpieniacz Red Dragon Buble King 160i

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu jest do zepsucia czy zestarzenia? BK wyciaga sie raz na pol roku a nawet rzaidzie zeby wymyc. Przed sprzedaza woda RO troche octu i wszystko wyglada jak na zdjeciu.

Gdyby kto mogl zobaczyc jakosc DIY i orginal nie zastanawialby sie ani minuty.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzęt za taką cenę to w ciemno można brać :whistle:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - dokonałem wymiany fotki - teraz jest realna (5 minut temu zrobiona). Malkontenci zadowoleni ? :) Osobiście uważam tak jak G. Dyzma... nic to nie zmienia. Sprzęt sam w sobie jest oryginalny, markowy i ma swoją reputację (przy której real foto niewiele wnosi prócz walorów estetycznych (jesli ktoś lubi np. kolor czerwony). Generalnie sam się dziwię, że często czytałem na forum - jak to chętnie się kupuje takie perełki, a tu proszę - sprzęt za mnien niż polowa ceny w doskonałym stanie i... dąsy pląsy (nawet nie chcę cytować niektórych pytań na priv) :) Mogę to sobie jedynie tłumaczyć - albo żartami, albo nieznajomością tematu. Zatem otwarcie napiszę : Uwierzcie mi - gdyby nie fakt całkowitej likwidacji - to może wszystkiego bym się pozbył, ale nie odpieniaczy BK !!! Bo o ilę mógłbym mieć rózne zdanie na temat sprzętu akwarystycznego to akurat na odpieniacze BK NIGDY złego slowa nie napiszę. Tak równo i precyzyjnie pracuje, ze nie ma się do czego przyczepić. ALe to oczywiście moje zdanie ;) Pozdrawiam

P.S.

Dziękuje Mr. Cube i G. Dyzma.. za obiektywną ocenę.

Edytowane przez Zbyszek_dev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest minimalny wymagany poziom wody w komorze ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalny poziom to ok 26-27 cm. Maxymalny to 36 cm. Idealny - ok. 30 cm. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszlo ze zajebiaszczy orginalny sprzet idzie taniej niz DIY forumowych "dlubaczy" i nie ma chetnegoquestion.gif No i ta darmowa wysylka?unworthy.gif

wcale nie taniej Diy zamyka sie w 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamawial kopie BK od "specjalisty" i wyszlo grubo ponad 1000zl.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamawial kopie BK od "specjalisty" i wyszlo grubo ponad 1000zl.

A ja zamawialem teraz i na nowce tunze wyszlo ponizej z przesylka takze nie jest to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszra

A ja zamawialem teraz i na nowce tunze wyszlo ponizej z przesylka takze nie jest to prawda

Czy ja w ogłoszeniu mam - że sprzedaje DIY ?

O czym Ty piszesz ? Co porównujesz ? To zamawiałeś i masz BK z pompą Royala - czy "no name" DIY z pompą Tunze ? To tak jakbyś zamówił mercedesa z silnikiem Peugeota. Ale mimo wszystko masz rację - tnąc koszty można dziś mieć "prawie" wszystko. Podejrzewam, że w Chinach jeszcze taniej by wyszło zrobić (i to pewnie nawet rurki w kolorze czerwonym by były). Tam jużnawet robią kopię miast z Austrii. Tak więc pewnie - przepłaciłeś i szkoda, że nikt w procesie podejmowania decyzji o wyborze - nie zasiał ziarna rozterek i wątpliwości.

Pozdrawiam.

P.S.

Całkowicie również nie rozumiem o co tu chodzi. Wczoraj piszesz mi na priv, że jesteś zainteresowany zakupem - a dziś wyskakujesz tu na forum, że zamawiałeś DIY. To po co ściema i zawracanie głowy ? To po co mój elaborat na Twoje pytanie technicznę ? Trzeba było napisac wprost ze nie chodzi o zakup tylko porównanie głosności pracy Royala i Tunze. No to skoro to taki "myk" to powiem swoje zdanie : wyrzuciłem do kosza 3 pompy cyrkulacyjne Tunze 6100. Większego "shitu" pod niby markowym sprzętem za niemałe pieniądze - nie znam. Trzymaj raczej rachunek i gwarancje w pierwszej szufladzie bo może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszra

Czy ja w ogłoszeniu mam - że sprzedaje DIY ?

O czym Ty piszesz ? Co porównujesz ? To zamawiałeś i masz BK z pompą Royala - czy "no name" DIY z pompą Tunze ? To tak jakbyś zamówił mercedesa z silnikiem Peugeota. Ale mimo wszystko masz rację - tnąc koszty można dziś mieć "prawie" wszystko. Podejrzewam, że w Chinach jeszcze taniej by wyszło zrobić (i to pewnie nawet rurki w kolorze czerwonym by były). Tam jużnawet robią kopię miast z Austrii. Tak więc pewnie - przepłaciłeś i szkoda, że nikt w procesie podejmowania decyzji o wyborze - nie zasiał ziarna rozterek i wątpliwości.

Pozdrawiam.

P.S.

Całkowicie również nie rozumiem o co tu chodzi. Wczoraj piszesz mi na priv, że jesteś zainteresowany zakupem - a dziś wyskakujesz tu na forum, że zamawiałeś DIY. To po co ściema i zawracanie głowy ? To po co mój elaborat na Twoje pytanie technicznę ? Trzeba było napisac wprost ze nie chodzi o zakup tylko porównanie głosności pracy Royala i Tunze. No to skoro to taki "myk" to powiem swoje zdanie : wyrzuciłem do kosza 3 pompy cyrkulacyjne Tunze 6100. Większego "shitu" pod niby markowym sprzętem za niemałe pieniądze - nie znam. Trzymaj raczej rachunek i gwarancje w pierwszej szufladzie bo może się przydać.

nie nerwuj sie zainteresowany jestem a tamto dotyczylo tego co napisal ktos wyzej podajac ponad tysiac tylko i wylacnie oto chodzilo

porownuje pytam ... mam czas stad moj pw do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie denerwuje - tylko wyjaśniam wątpliwości. Bo ktoś czytając z "boku" mógłby sobie pomyślęć, że tu się jakieś dziwne interesy robi sprzedając kit. A tu się raczej dokłada do interesu (przynajmniej w moim przypadku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze do takich nieporozumien dochodzi z powodu ogloszen typu (S) BK DIY na pompie Tunze :thumbup:

Te pompy sa moim zdaniem mniej trwale od AquaBee, a do Royala jest im b. daleko. :w00t:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie opinia fachowca. Myślę że kto ma wiedzieć swoje to wie. I myślę też, że wkrótce ktoś kto wie to kupi bo parę osób się zastanawia. A przewidując co bedzie potem : reszta bedzie pisać, że już "wiedzą" o co chodzi i żałują, że nie kupili. Ja niestety żałuję, że sprzedaję. Ale zawsze tak było, mądry Polak po....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.