Skocz do zawartości
MILeN

jaki polecacie odmulacz dna?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jaki polecacie, używanie odmulacz dna?

U mnie sprawa wygląda tak..zakupiłam jak do tej pory dwa odmulacze..oczywiście nie jednocześnie..takie na bateryjki grube za ok.45 zł oba pochodziły razem 30 minut i to tak mówię max :wallbash: silniczki chodzą ale nie ma ssania...czekam i czekam i nic....przy pierwszym jak tak czekałam to się "sam połamał" dziwne odgłosy dawał jakby coś tarło i wtedy się złamał

od jakiegoś czasu dziwne rzeczy zaczynąją mi się dziać na piasku i tak właśnie nie wiem co mam z tym fantem zrobić...

jeżeli chodzi o naturalnych czyścicieli to mam dwa ślimaki typu turbo i kraba eleganta a do piachu dwa piaskowe... i to jest na 43 L ? Piachu mam tak 4 kg wsypane więc warstewka nie duża czasami 2-35 cm wychodzi.. Może jest ich za mało? Tych czyścicieli? W każdym miejscu w akwarium cyrkulacja wydaje się być bo wszystko się rusza ale skąd się "ten syfek" jednak bierze..

Może ktoś zna domowy sposób zrobienia lub przygotowania dobrego odmulacza bo ja bym z chęcią pomogła tej ekipie czyszczącej ale tak średnio chce kupować dokładnie ten sam odmulacz na bateryjki skoro żywotność taka słaba :wallbash:

Ewentulanie co kupić i co Wam chodzi juuuuuż dłuuuugo i dziaaaała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwykłą rurę z wężem,żadnych bateryjek.Jeśli masz sump możesz do niego jakąś skarpetę dać,do niej wąż a z drugiej strony odmulacz.Tak możesz odmulać godzinami.

Nie wiem ile osób w ogóle odmula.Dowiedziałem się też ostatnio,że prawdziwa ekipa czyszcząca to nie kilka a nawet kilkadziesiąt ślimaków,oczywiście w zależności od akwarium.Jak wyjąłem skałę a na dnie zostało kilkanaście cm wody i piach to to co w tym zobaczyłem przeraziło mnie,jeden wielki gnój a ekipa była,odmulanie było,cyrkulacja przy dnie też dość spora.Pewnie u mnie to było powodem ciągłej walki z PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwykłą rurę z wężem,żadnych bateryjek.Jeśli masz sump możesz do niego jakąś skarpetę dać,do niej wąż a z drugiej strony odmulacz.Tak możesz odmulać godzinami.

Nie wiem ile osób w ogóle odmula.Dowiedziałem się też ostatnio,że prawdziwa ekipa czyszcząca to nie kilka a nawet kilkadziesiąt ślimaków,oczywiście w zależności od akwarium.Jak wyjąłem skałę a na dnie zostało kilkanaście cm wody i piach to to co w tym zobaczyłem przeraziło mnie,jeden wielki gnój a ekipa była,odmulanie było,cyrkulacja przy dnie też dość spora.Pewnie u mnie to było powodem ciągłej walki z PO4.

właśnie dzisiaj też jedną skałkę podniosłam i się przeraziłam tymi farciochami.. :(

sumpa nie mam niestety ..mam tylko kaskadę od aquaela pozostałości od zestawu.. ale chyba tak zrobię że kupię zwykły odmulacz i pończocha a rurę zostawię..będę trzymać w awka żeby z powrotem wracało w obiegu..a jeszcze jedno pytanko..czy ten odmulacz ręczny to jest na zasadzie ustnego zassania czy jakąś pompkę trzeba podłączyć żeby ruszyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustnego :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Odmulanie dna, w akwarium ?Pierwszy raz slysze o czyms takim :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym chciała pierwszy raz słyszeć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze metody są najwygodniejsze. Do odmulania używam węża do którego wsuwam rurkę odpowiedniej długości, dużo łatwiej takim zestawem operować.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi raczej o odciąganie cienkiej warstwy piasku np. z okrzemkami, dywanem cyjano czy dino czego nikomu nie życzę i ewentualnie odmulanie sumpa. :harhar:

Odciągnięty i wypłukany w solance z akwarium piasek można łatwo i bez zadymy umieścić z powrotem w zbiorniku. Nabieramy do pełna np. w szklance i dopełniamy solanką, wkładamy do akwarium przy dnie delikatnie przechylamy i wysypujemy. Czysto i wygodnie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o zbieranie farfoci które mogły powypadać ze skały jeszcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca za skałami czy trudno dostępne szczeliny w skałach lepiej przedmuchać jakąś luźną pompką.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze masz kaskade. Ja bym sprobowal pokombinowac z pompka cyrkulacyjna. Ustawial bym ja w kilku miejscach zeby dmuchala w skalki a dokladniej ich dolne partie. Troche syfu zacznie fruwac po calym akwa ale kaskada z nowym wkladem powinnna wylapac. Mozna przestawic pompke w kilka miejsc i na pewno wiele przeczysci.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić odmulacz z pompką ręczną na wężu i nie stosować metody usta-wąż,kupiłem go w którymś sklepie w Ostrowie...ale...amnezja w którym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też taką pompę ręczną ale jak naciskom to zamiast zassać to rozdmuchuje piasek na boki i tworzą się góry i doliny a farfocie dalej sobie leżą... Tak sobie myśle czy nie dołożyć jeszcze jednej koralii ..co myślicie obecnie mam 900 tke akwarium 43 litrów nie jest to oby za mało ? Czy w sam raz? Nie chiałabym też efektu pralki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...odmulanie podloza to tez byl moj nagminny problem.Kupilem wiele roznych odmulaczy i o ile wiekszosc sprawdzala sie swietnie przy grysie koralowym to przy piasku odmulanie bylo wrecz niemozliwe...Kiedys wywalilem caly piach by go umyc i po raz pierwszy zobaczylem ze gnojowka nie zawsze lezy tam gdzie lezec powinna...smrod byl straszny,po calym dniu udalo mi sie ten piach umyc...drugi raz juz nie chcialem tego robic wiec piach wywalilem,zostawiajac gole dno...efekt jednak mnie nie zadowalal,wiec znowu przenioslem sie na grys,ktory tez najladniej nie wyglada...Jestem w trakcie stawiania nowego systemu i mysle ze tym razem kupie piach o jak najgrubszej granulacji i wrzuce go tylko jako dekoracje...temat odmulania lekkiego piasku to delikatna sprawa i mnie nie udalo sie zadnego patentu opracowac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem fajny,drobny żwirek lub bardziej to był gruby piasek,ładnie wyglądał.Ja się zastanawiam czy ci kilka miesięcy nie wywalać 1/4 piasku i sypać nowy.Myślę tu o suchym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.