Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Domowy ocean - rafka na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

Po fotach widać że jest moc a co dopiero na żywca....

Świetny baniaczek.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :unworthy:

to miłe że się nie tylko mnie podoba,ci co widzieli wiedzą że fotki nie oddają efektu przestrzeni,2,5 m to można się przejść wzdłuż rafy :)

Odpowiadając na pytania już piszę

- ruch wody napędzają 2 x jvp 5000 i 1 x resun 15000 ,i powrót (niewielki ale zawsze),dopiero przy takiej długości można zobaczyć jak woda może być rozpędzona(może dlatego ze nie ma zbędnych wirów)

- odpieniacz bez zmian,lepiej ustawiony i sprawdza się nie źle

- pisaku ciągle dosypuję partiami bo ciągle jest go za mało,w miarę jak był luźny było ok ale to chyba efekt jego układania-ubijania się

- świeżej solanki było tylko z 20%,reszta pochodziła z działających "gigantów",tu ukłony i podziękowania :czapki z głów:) :unworthy:

- światło to 2 x 54 W,2 x 80 W i kilka led cree ,na razie,efektem jest ich wysokość ,czyli około 5 cm nad lustrem wody bez dodatkowych szyb czy plexi,tak miałem już wcześniej,czas świecenia jest uzależniony od pobytu w domu,nie ma reguły-praca :(

jak już wcześniej pisałem nie dolewam niczego,jadę na samych podmiankach,nie pytajcie jaki skład i ile czego w wodzie bo ostatnie testy wydałem ziomalom wiele miesięcy temu,szkoda mi było żeby termin przydatności je zepsuł .

Sumując jest to środowisko dla łatwych,miękkich korali choć pare perełek ładnie się buja :)

Idąc tym sposobem na morszczynę mogę powiedzieć że zaliczyłem wiele fajnych efektów w rozmnażaniu korali (wegetatywnie) i ryb chociaż nie wszystko się udaje bo to hobby dla emerytów ale satysfakcja jest :thumbsup:

Obiecuje że będzie z czasem i filmik ale bez narracji P. Krystyny :whistle:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :thumbsup: Życzę dalszych sukcesów.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, jest coraz ładniej, wszystko rośnie i dochodzi do siebie.

Jest pięknie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że światełko to T5, jak byś jeszcze był łaskaw podać godziny oświetlenia to już bym był całkiem szczęśliwy.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że światełko to T5, jak byś jeszcze był łaskaw podać godziny oświetlenia to już bym był całkiem szczęśliwy.

8-12 h


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dopiero niedawno zwróciłem uwagę, że twój quadricolor zmienił miejsce....był centralnie, a teraz w rogu. Brałeś udział w jego przemieszczeniu???


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dz

- odpieniacz bez zmian,lepiej ustawiony i sprawdza się nie źle

czyli jaki ? jak można spytać

a podmianki na jakiej soli, co ile, jak w procentach do pojemności akwa

akwa bajka i marzenie nie jednego morszczuka :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echindorus -ukwiał łaził po całym akwa a klarkii za nim śmigały,nie było miejsca żeby nie zajrzał ale w końcu wspólnymi siłami zdecydował się na róg,i jest to najlepsze miejsce bo daleko od ocellarisów,jakieś 2 m :harhar:

juko -odpieniacz jak fotki wyżej,tygodniowo 60 do 120 l wody,jak jest czas i możliwości,na soli która jest w danym momencie najtańsza


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Piotrek rozważania o obiegu i przepływie wody przez sumpa?

Dałeś silniejszą pompę? Ja na dniach będę zamawiać do siebie pompkę i też się zastanawiam jak duży powinien być obieg.

Ogólnie jestem zwolennikiem minimalu ;)

Jak się "ocean" rozwija?


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. ladne :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z moich ulubionych zbiorników.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za miłe słowa ze się podoba :unworthy:

acezary - pompa w obiegu została ta sama,faktem jednak jest ze im silniejsza tym lepsza,wyciąłem część szyb z sumpa i przegrody są teraz dzielone jedną szybą i wszystko jest ok :) ,,ocean" się rozkręca ale powoli ,była też strata,mój największy krab percnon odszedł na wielką rafe,był u mnie od malutkiego i dorósł do 14 cm,ponad 2 lata,może tak krótko żyją ?straciłem też samiczkę kauderni :( po prostu przestała pływać,a nowe zwierzaki zwłaszcza bezkręgowce do takiego zbiornika powinny być wpuszczone po kilka sztuk,pojedyncze egzemplarze rozejdą się po rafie i raz na tydzień je widać :( ,ogólnie myślę że jeszcze czas jest potrzebny,no i mam plagę,potężna ilość mysis u mnie pływa wszędzie,dziwie się że ryby ich nie zjadają.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........no i mam plagę,potężna ilość mysis u mnie pływa wszędzie,dziwie się że ryby ich nie zjadają.

To nie plaga tylko robakarium :rofl:. Musisz nieźle dokarmiać cały zwierzyniec :lol:


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :thumbsup:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie plaga tylko robakarium :rofl:. Musisz nieźle dokarmiać cały zwierzyniec :lol:

właśnie mniej karmie z nadzieją że ryby wyjedzą ale prędkość rozmnażania mysis jest chyba szybsza :)

pewnie za mało ryb pływa :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda kraba ;( - No coż c'est la vie

Zwierzaków napewno będzie przybywać. Masz warunki na na jakąś fajną ławicę - ja myślę o 10 sztukach Apogon leptacanthus.

pozdrawiam


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie ???

takie akwarium fajnie wygląda z kilkoma stadkami małych,zwinnych,kolorowych rybek,czy kilka dorodnych,okazałych,powolnych ryb.........

sam juz nie wiem co mnie bardziej kręci :coffee:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi najbardziej się podoba idolek :) zapodzasz tam z 20 chomisów będzie fajnie :D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stadek kolorowych rybek :thumbsup:

Będzie co śledzić w tak wielkim akwa bo te duże okazy gdzieś tam sie zawieruszą i nie zawsze będą na widoku.

Edytowane przez snajpa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idolek fajna ryba, ale ciężka w utrzymaniu jeżeli chodzi o pokarm dla niego.

Ja bym dał ze dwa lub trzy stada małych ryboli i kilka pokolcowatych


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna opcja to ze 3 skrzydlice,jakiś antennarius i murene

fajna opcja dziwolongi w zbiorniku,łatwość utrzymania ale wielki strach bo nie dosyć ciężko coś w takim akwa zrobić to jeszcze trzeba uważać na igły :) (manipulator nie zawsze rękę zastąpi)

druga opcja to powiększyć stadko chrysiptera hemicyanea (teraz ma 3 szt) i chromis viridis(teraz mam 4 szt ) do ok po 8 szt w mini ławicy :) kilka pseudanthiasów i kilka nemateleotris magnifica ,niech się ganiają i chyba bardziej przypomni taki dobór kolorową rafę

Wszystko jest też uwarunkowane dostepnością i kondycją rybek na rynku (wiadomo jak jest :( ) w doborze wchodzi też ekonomia bo w miejsce jednego pokolca mozna mieć ze 2 drapieżniki lub kilka małych,tanich rybek a jest miejsce by się ganiały :question:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.