Skocz do zawartości
hubertk

Masakra - chyba kwaśna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze rozmawiałem z Łukaszem z Acropory i on radzi, żeby podmieniać dalej wodę, żeby dziś znowu z 50% podmienić i żeby dalej napowietrzać tzn pompy cyrkulacyjne ustawić na powierzchnie (tak mam od zawsze), bakterii żeby nie lać i wodę jak się da z działającego zbiornika wlać...


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rozmawiałem z Łukaszem z Acropory i on radzi, żeby podmieniać dalej wodę, żeby dziś znowu z 50% podmienić i żeby dalej napowietrzać tzn pompy cyrkulacyjne ustawić na powierzchnie (tak mam od zawsze), bakterii żeby nie lać i wodę jak się da z działającego zbiornika wlać...

Stani chyba to już zasugerował między wierszami. To białe to zakwit bakteryjny. Jeśli masz solidny odpieniacz, to ja bym sugerował dodać UV, może wypożyczą w jakimś sklepie gdzie robisz regularnie zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...a czy czasem nie jest tak ze jak nalal duzo wodki przez przypadek to ona wybila mu bakterie nitro???


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...a czy czasem nie jest tak ze jak nalal duzo wodki przez przypadek to ona wybila mu bakterie nitro???

Jakby zrobił 60% podmianę czystym spirytusem, to pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... odpieniacza niestety nie mam solidnego tylko ten standardowy od Reef Maxa, ale i tak pieni jak szalony. Przez noc to mi tyle wywalił syfu i piany jak jeszcze nigdy....

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no po takim czymś to bakterii masz aż nadto węgiel i czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz reefmaxa- masz szczęście. Zrób tak:

Przygotuj 100 litrów wody z podmianki od kogoś zaprzyjaźnionego lub kilku osób.

Jedno wiadro od soli 25 kilo mieści od 25 litrów wody - musisz mieć 4 takie.

Wiadra takie kupisz w markecie budowlanym - koniecznie z pokrywą.

Spuszczasz 95% wody JEDNORAZOWO - tyle żeby ryby były przykryte wodą.

Wlewasz JEDNORAZOWO 100 litrów wody z podmianek.

Za kilka dni możesz zabieg powtórzyć jeśli wszystko nie wróci do normy.

Robienie podmianek po trochu tylko rozcieńcza ale nie usuwa problemu.

PS, daj sobie spokój z ballingiem, chemią i bakteriami póki zbiornik nie dojdzie do siebie.

99% osób wysadziło swoje zbiorniki przez zabawę z chemią, 1% to skutek zaniku prądu, więc nie jesteś pierszym ani ostatnim, któremu coś takiego się przydarzyło.

Węgiel to jest dobry jak ktoś ma kocioł CO albo żeby się pozbyć wszystkich metali ciężkich z wody, które są niezbędne dla naszych korali.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz reefmaxa- masz szczęście. Zrób tak:

Przygotuj 100 litrów wody z podmianki od kogoś zaprzyjaźnionego lub kilku osób.

Jedno wiadro od soli 25 kilo mieści od 25 litrów wody - musisz mieć 4 takie.

Wiadra takie kupisz w markecie budowlanym - koniecznie z pokrywą.

Spuszczasz 95% wody JEDNORAZOWO - tyle żeby ryby były przykryte wodą.

Wlewasz JEDNORAZOWO 100 litrów wody z podmianek.

Za kilka dni możesz zabieg powtórzyć jeśli wszystko nie wróci do normy.

Robienie podmianek po trochu tylko rozcieńcza ale nie usuwa problemu.

PS, daj sobie spokój z ballingiem, chemią i bakteriami póki zbiornik nie dojdzie do siebie.

99% osób wysadziło swoje zbiorniki przez zabawę z chemią, 1% to skutek zaniku prądu, więc nie jesteś pierszym ani ostatnim, któremu coś takiego się przydarzyło.

Węgiel to jest dobry jak ktoś ma kocioł CO albo żeby się pozbyć wszystkich metali ciężkich z wody, które są niezbędne dla naszych korali.

Bardzo rozsądna propozycja.

Przy wpuszczaniu aklimatyzuj zwierzaki bo mimo wszystko to będzie inna woda.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... odpieniacza niestety nie mam solidnego tylko ten standardowy od Reef Maxa, ale i tak pieni jak szalony. Przez noc to mi tyle wywalił syfu i piany jak jeszcze nigdy....

h.

Ustaw go na mokro i pilnuj zasolenia. Spróbuj skombinować UV oraz jakąś głowicę zakończoną rurką na którą dałoby się założyć wąż, tak żebyś mógł położyć lampę na pokrywie i puścić przez nią wodę. Powinno się wyklarować w dwa dni. Co do dużych podmian, to ja bym spróbował zorganizować jakiś tymczasowy zbiornik, napełnił go sprawdzoną wodą, zaaklimatyzował ryby i wpuścił do niego na czas aż się woda nie wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do domu z fabryki a tu miła niespodzianka :) Woda jak kryształ ryby pływają po całym akwa a nie chowają się w ukwiale jak rano. Mimo wszystko podmieniłem kolejne 10% solanki. Korale niestety dalej pozamykane tzn zoa kilka lekko otwartych reszta dalej zamknięta. Teraz pytania:

1. do kiedy trzymać węgiel wsadziłem wczoraj w południe?

2. Czy w niedzielę wziąć wodę z podmianki od Norbiego około 40 litrów i podmienić w moim akwa?

pozdr

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły kolejne dwa dni :) Na szczęście wszystko jest znowu (mam nadzieję) ok. Ryby żyją i są znowu pełne energii, korale pootwierane prawie na całość. Wodę jednak wczoraj podmieniłem z akwarium od kogoś. Nauczka jest :) Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc :)

pozdr

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.