Skocz do zawartości
inmar

Głośna Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności, to u mnie po czyszczeniu pomp są ona zawsze trochę głośniejsze, co z czasem ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności, to u mnie po czyszczeniu pomp są ona zawsze trochę głośniejsze, co z czasem ustaje.

Zgadza się,przypomnę,że wtedy właśnie była czyszczona pompa.Teraz jak nie popatrzę na śmigło to nie wiem czy chodzą czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zwracać uwagę ostatnio na magnesy pomp tunze jakie są w komplecie (jest jakiś przekręt,pewnie żeby kupować oddzielnie hehehe)

bo przy pompie 8tys litrów/h może być zapakowany magnes do reefmaxa :rofl:

miałem takie zdarzenie ,na szczęście odrazu wymieniłem na właściwy magnesik a więc tak jak piszą na kartoniku czyli do 19mm

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre magnesy musiały być zalane aby nie rdzewiały. Nowe są odsłonięte bo nie rdzewieją. Przynajmniej tak jest w tunze 6025

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Stare dobre magnesy musiały być zalane aby nie rdzewiały. Nowe są odsłonięte bo nie rdzewieją. Przynajmniej tak jest w tunze 6025

Nowe magnesy są są zrobione z innego (tańszego) materiału :welcome:

ale minus jest taki że teraz są większe i cięższe :crybaby:

http://www.reefmania.pl/tunze-zmienia-magnesy-3565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest nowe są gorsze

nie zdziwię sie jak te stare nabiorą "wartości"

rozumiem wzrost cen surowca na świecie,

ale jednak od tunze oczekuje sie najwyższej jakości

i zmiana magnesu wydaje się być chybionym posunięciem

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze schodzi na psy. :thumbdown:

Z takimi magnesami już nie kupię tej firmy.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową 6025 i te magnesy się nadają do przyklejania karteczek na lodówkę. Przy szybie 10mm pompa się trzyma ale na przewodzie :thumbdown:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze schodzi na psy. :thumbdown:

Zawsze mówiłem, że Tunze to badziewie gorsze od byle chińszczyzny tylko kilkanaście razy droższe.

Pierwsza Tunze jaką miałem xxx lat temu miała ośkę stalową. Po trzech miesiącach ta ośka, wskutek korozji, odpadła od korpusu... Pompka od kubełka jakiegoś polskiego producenta (nie pamiętam), też ze stalową oską leży do dziś, a pracowała pewnie z sześć/siedem lat - niestety obudowa kubełka pękła mi podczas czyszczenia :thumbdown:

Niedawno kupiłem drugą i ostatnią Tunze 9420.040 do zasilania odpieńka DIY. Ta pompka to przereklamowane badziewie i pomimo, że wg papierów ma dwa razy większę "osiągi" niż moja stara osiemnastołopatkowa pompka od odpieniacza RED SEA, to w rzeczywistości jest ze dwa razy słabsza... Tyle jeśli chodzi o pompy, a co tu mówić o magnesach.... :smoke:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pechowiec jesteś, może i faktycznie unikaj Tunze:)

Tych pomp używam od kilku lat, mam 6060,6100,6200,6201,6095,6205 i pompę w waweboksie i wszystkie działają bez zarzutu. Kilka chinczyków 102,202 wywaliłem do kosza, dla mnie to jednorazówki max 6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie JVP-102 działa już ósmy rok (ta najdłużej). Jakiś czas temu złamałem ceramiczną ośkę (spadła na podłogę) to zastąpiłem ją ośką z włókna węglowego i działa dalej.

Pozdrawiam

T

PS

To absurdalne ale tamta pompka Tunze miała ośkę na stałe zamontowaną w korpusie, więc nawet wymiana nie wchodziła w grę. Może ze mnie jakiś pechowiec ale...

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek,są jakieś wieści w sprawie magnesów ?

Wieczorem jak wroce do domu

Wysle Ci na PW namiary

Teraz nie znajde na telefonie :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściowo wyjaśnił się mój problem.Postanowiłem przełożyć jedną pompę na inny bok,gdzie jest szyba 12mm i pompa zjechała na dół.Kurna sobie myślę co jest grane skoro są do 19mm.Chciałem więc spróbować przełożyć magnes z starej pompy 6085 i się zdziwiłem bo był wyraźnie cięższy,ale nie dało się w żaden sposób zamienić tych magnesów bo chyba mają odwrócone bieguny.Zważyłem oba magnesy i stary waży 180g a z nowych pomp 120g.Wygląd wszystkich jest identyczny,brak jakichkolwiek oznaczeń modelu pompy.

Po prostu mam magnesy z niższego modelu.Ma grubość zamiast 20mm to 15mm.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z tymi magnesami dziwna sprawa bo Tunze pisze,że mieć grubość 20mm a ja i Wojtes mamy 15mm,z tym,że jemu trzymają na 12 mm szybie a mi nie,Jest różnica na wadze bo moja ma 120g a Wojtka 140g.Magnes z starej 6085 waży 180g

http://www.tunze.com/details.html?&L=6&C=PL&type=&user_tunzeprod_pi1[prodid]=6105.515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona i magnesy wymienione.Wielkość magnesów jest jednakowa to znaczy 70 x 15 mm,ale jest różna waga i ja miałem za lekkie o ponad 20g.Teraz mi pompki ładnie się trzymają :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tych magnesów w pompach Tunze, kupiłem pompę model 6045, magnesy nie są niczym zalane, na żywca wkłada się je do wody, ciekawe czy są bezpieczne w agresywnej wodzie czyżby Tunze oszczedzało już nawet na żywicy którą można było zastosować? Pompa trzyma się pewnie na szybie 8mm (czyli cienkiej) już takiej pewności bym nie miał przy grubszych, natomiast jeśli oba magnesy umieścimy w wodzie np. pompkę chcemy umieścić na ściance komina to to już w ogóle nie trzyma nawet na 8mm szybie i pompa pięknie zjeżdża w dół. To jakoś przeżyję ale te "gołe" magnesy mnie martwią, też tak macie w nowych pompach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem link który podał DarekB30 i trochę jestem spokojniejszy o te magnesy, pamiętam dawne pompy Tunze i ich magnesy które przyklejone bez podkładki były nie do oderwania, natomiast gdy chcemy oba magnesy zatopić w wodzie to tracą zupełnie swoje włąściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna powtarzam, że szkoda kasy na takie badziewie jak tunze.

Mi nie starczyłoby cierpliwości na takie sztuki z magnesami.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.