Skocz do zawartości
Michalevo

Oswietlenie LED 450 L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Kapitan, jest dużo racji w tym co piszesz. Jak widzę że ktoś pyta a akurat wiem to odpowiadam. To chamskie i nieuprzejme z mojej strony, bo nie po to jest przecież forum.

Co do tego że ne ma takiego miejsca/strony gdzie jest to wszystko zebrane to już skandal. Rząd powinien koniecznie coś z tym zrobić a jak nie to do dymisji.

Powiem Ci Jak ja sobie z tym radzę. Otóż dane konkretnych diód staram się sprawdzić na stronie ich producenta. A jak niema producenta tzn że nie ma się czym chwalić. A jako że nie tak jak Ty, ja do specjalnie inteligentnych nie należe zrobiłem sobie ściąge

Cytat z mojej ściągi:

"parametry cree sprawdzaj na stronie cree głąbie

Parametry epi sprawdzaj na stronie epi głąbie

Parametry cictzen sprawdzaj na stronie ccitizena głąbie itd."

jest jeszcze jedna metoda ale ta już super trudna i do dzisiaj nawet ze ściągą jej nie ogarniam

Otóż np można jeszcze znaleźć na stronie generalnego dystrybutora, ale to wtedy trzeba pamiętać że jest nim na Polskę maritex(cree) - dla mnie to już hardcore, ale Ty sobie na pewno poradzisz, czego Ci zazdroszczę. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.

Właściwie to nie spodziewałem się że błyśniesz konkretami, jak i również poziom odpowiedzi jest przejawem ich braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan, tak jakoś jest że nigdy nie odmawiam pomocy, dużo ludzi do mnie pisze i dzwoni więc wie. Jednym wystarczy dać wędkę, innym trzeba rybę i nic w tym złego. Skoro jednak odrobina własnej inicjatywy i myślenia Cię boli, to nie dziw się że mi szkoda dla Ciebie i ryby i wódki... znaczy wędki.

PS. A na temat. Odnośnie linka do lampy z allegro. Gość wyraźnie napisał że diody z epiled. Wchodzisz więc na epiled.pl szukasz diód 3w i odczytujesz parametry - są przejrzyście ujęte w tabelce. Potem wchodzisz na stronę maritexu i odnajdujesz zakładkę z ledami cree. Otwierasz plik pdf i masz wszystkie dane czarno na białym.

Nie sądzisz że się ośmieszasz?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Słuchaj nie chodziło mi tyle o suche parametry PAR czy ile luksów z wata, bo to można sobie znależć tak jak napisałeś. Zupełnie poważnie i bez grama żółci pytałem czy masz jakieś źródło z testami różnych lamp.

Zapytałem dlatego bo kilka razy pisałeś że pod chińczykami czy konkretnie Bridgeluxami coś nie rośnie.

Poczytałem zachodnie fora bo akurat temat oświetlenia mnie kręci (jak niektórych odpieniacze) i tam również są o to spory i brak konkretów. A szukałem pod wpływem tego co ty pisałeś tutaj na forum. Teraz po prostu trafiła się okazja zadać Ci pytanie.

Nie miałem zamiaru insynuować że piszesz bzdury, bo chyba tak odebrałeś mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że pod chińczykami coś nie rośnie. Nawet więcej pisałem ostatnio z Dziusiem i wyraźnie napisałem że do morskiego nadają się wszystkie diody byle tylko miały odpowiednią temp. dla białych min 6000-6500k. I większość tych chińskich spełnia ten warunek. Nie ma to jedynie żadnego ekonomicznego uzasadnienia. Skoro dioda cree daje trzykrotnie więcej lm z wata to lepiej i taniej powiesić 50w cree niż 150 noname. To chyba logiczne i nie widzę tu powodu do kłótni. Zwróć uwagę że jeśli cokolwiek porównuje sie do cree to zaraz ktoś stawia zarzut że cree jest drogie, dla wybranych itd. Otóż wbrew pozorom oprócz pewnych parametrów mają to do siebie że wychodzą najtaniej. I cały czas nie rozumiem z czym masz problem. Ale przecież nie muszę wszystkiego rozumieć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to tamto bez tomasza moja lampa led cree by nie powstała za co mu bardzo dziekuje.


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Właściwie to myślałem że krytykując masz na myśli spektrum światła.

Z resztą twojego postu się zgodzę bo pełno takich opinii w internecie:

So, why use Bridgelux (real ones)? Because Bridgelux has fantastic power density ratios and an awesome lumen per dollar ratio, with efficiency around 90-100 lumens per watt. 800 lumen Bridgelux Cool-Whites cost about $8.00 while Neutrals cost around $10.50. I haven't seen anything near that price / performance from Cree. What you do is flank the big Bridgelux with 8-10 Royal XP-E's or preferably XT-Es and you have the best of both worlds.

Spoko, po temacie :) Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat oświetlenia uważam za zamknięty

potrzebuje jeszcze wody z podmiany na start Sosnowiec Katowice i okolice

Thx


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.