Skocz do zawartości
stoodent

Krótka historia długiej budowy pt. Lampa Led

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się 12 kwietnia 2011 gdy wpadły mi w łapska radiatory z tzw. demobilu. Szybka kalkulacja (czytaj kombinacja) lampa ma mieć długość około 100cm i chłodzenie pasywne, tu się przetnie a tu się pospawa i będzie git. Udało się załatwić przez kuzyna kto to pospawa :unworthy: . No i pospawał lekki łuk z tego wyszedł, ale nie było tragedii.

No i nastąpiła pauza, brak czasu i tym podobne. Projekt upadł do stycznia br. od tego czasu prace ruszyły pełną parą.

No to zabieram belkę i migusiem do firmy, która posiada frezarkę numeryczną, mówię co chce (czyli frezy pod wentylatory itp.) a oni uświadamiają mnie, że jednak tego nie chce (PLN-y) , no to zakup nowej belki i jej frezowanie

Początkowo założenie było takie, że lampa ma się zapalać i gasić, czyli takie proste on/off. Ale pojawiło się parę rozwiązań od kolegów z forum że można by uzyskać powolne rozpalanie i gaszenie lampy, i już byłem zadowolony bo będę miał więcej niż chciałem :thumbup: . No to co, zamawiam i dostaje ale nie to co chce :crybaby:

Tego samego dnia wpada do mnie kumpel ("Kazik") na piwko i pytanie co ty tu modzisz :question: A to i to, odpowiedź była krótka nie ma problemu mogę Ci coś takiego zmajstrować :geek:

Tak jak powiedział tak zrobił :unworthy::harhar: Troszkę to trwało ale chłop też ma swoją pracę. Zmotał mi komputerek który steruje trzema barwami, czyli rozpalanie i gaszenie niezależnie, regulacja obrotów wentylatorów w zależności od temperatury.

Między czasie zamawianie potrzebnych dupereli do budowy, noooooo i się zaczęło :book::coffee: Ledy takie czy inne, a jaki zasilacz a jaki driver, a dystanse itp itd masakra jakaś :coffee:

Suma summarum ledy XP-G i XP E, do tego zasilacz MW, a drivery będzie widać na fotach skąd pochodzą :rambo:

Na dzień dzisiejszy lampka śmiga jak należy pozostaje obudowa do założenia i parę drobnych kosmetycznych poprawek w programie, ale to już robota dla Kazika

Radiatory z demobilu

2qthdut.jpg

Wynik spawania

5d1bo5.jpg

Nowa belka po ferezowaniu

2eok11c.jpg

Nawiercone otwory dotychczas wykorzystane tylko 50%

qp330p.jpg

Prawie gotowa lampa

34j544p.jpg

Wyświetlacz

okyj4p.jpg

Biała

28iu3xs.jpg

Biała + niebieska

345hagm.jpg

Biała + niebieska + czerwona

2wo8xue.jpg

Ogólne

1128nyt.jpg

Ledy

359iw5j.jpg

W najbliższym czasie dołożę resztę ledów pod przygotowane mocowania :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo ładnie. Kawał lampy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej jaka cena zakupionych produktów? i ile diód łącznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super lampion :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jasnowski co do ceny produktów brakuje jescze obudowy i wtedy bedę wiedział ile ta zabawa mnie kosztowała. Chyba że interesują Cię ceny konkretnych elementów.

Ilość ledów na tą chwile 30 szt, a docelowo 54 szt . Na tą chwilę to muszę ją pomęczyć (każda nowa zabawka cieszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stoodent lampka juz teraz swietnie sie prezentuje :thumbup: ,gratki,dodanie czerwonego "zlamalo" trupi kolor bialych i niebieskich ,wizualnie swiatelko jest cieplejsze i jakby nabralo koloru purpury-dla mnie bomba :thumbup::welcome: ,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a diody uv ma czy trzeba do niej dołożyć t5 aktyniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zrobic fotkę nie zapalonej lampy od spodu? (jak wyląda połączenie diód przewodami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie diody red wykorzystałeś,myślałem o dodaniu kilku u siebie,żeby trochę przełamać kolor,u Ciebie efekt fajny


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a diody uv ma czy trzeba do niej dołożyć t5 aktyniczne?

Nawet nie myślałem o tym aby dodawać UV czy t5. Jeśli będzie taka potrzeba to zmęczę Kazia o dodatkowy kanał lub sterowanie świetlówkami .

A jeśli już to ile tych uv miało by być do tej ilości ??

Czy możesz zrobic fotkę nie zapalonej lampy od spodu? (jak wyląda połączenie diód przewodami)

Mogę ale jak ją będę sciągał przy okazji. A tak w sumie to nic ciekawego mała plątanina :whistle:

jakie diody red wykorzystałeś,myślałem o dodaniu kilku u siebie,żeby trochę przełamać kolor,u Ciebie efekt fajny

Ja kupowałem dokładnie XP-E czerowne. Cree tak jak i cała reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.