Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Mam dużo pytań ma nadziję że nie będę upierdliwy,i z góry przepraszam jak będzie ortografia. Akwarium 500L wymiary 200x50x50 oswietlenie ATI 6X80wat Akwarium planuje zasiedlić tylko miekkimi koralami,i do tego może 2 lub 3 rybki. Ryby które mnie interesuja to zebrasomy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płeć - nie powiem.

A dlaczego nie chcesz powiedzieć.

„ Lea” to może być rodzaj żeński albo męski.

Będzie wiadomo jak się do Ciebie zwracać.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie, trzy zebrasomy tylko ? Nie bądź taki/taka skromny/skromna :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lea to imię mojej córki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to pytania?


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, egzotycznie.

Teraz jakie masz pytania do nas :)

500 litrów to spore pole manewru i spooore koszta.

Oświetlenie wystarczające. Dobierz porządnie neonówki.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pytanie to oswietlenie,z tego co czytałem to 480W wystarczy dla miekasów,nie lubie białego,bardziej odpowiada mi niebieski i czy taki układ świetlówek będzie odpowiedni dla miękasow. Pierwsze trzy Blue Plus następnie jedna Aquablue Spezial i ostatnie dwie Blue Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze i niebiesko :thumbsup:


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480w na 500L to takie się daje raczej dla sps-ów niż dla miękkich, takie świetlówki jak najbardziej pasują, pokombinuj tak by się tobie podobało.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie miekasy,jestem początkującym i niechcę narazić zwierzaków na cierpienia,może kiedyś.

Następne pytanie żywa skała. U nas żywa skała jast droga 16 euro za kilo,a sucha 6 euro kilo.Moje pytanie jest takie kupię 50 kilo suchej na budowę rafy i do tego 30 kilo żywej,oczywiscie poczekam a akwarium dojrzeje i sucha skala się ożywi,jakieś 10 miesięcy i może będzie ok,jak się mylę proszę o poprawę.

Upominam, nie pisz posta pod postem, edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się ożywi.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz odpieniacz ,nie mam miejsca na sump,wiec potrzebuje odpieniacz powiesić z tyłu akwarium,czytalem o różnych firmach takich jak Aqua Medic i Deltec,jaki proponujecie zakupić.

Kolejne pytanie,wiadomo jak jest odpieniacz wylapuje z wody wszystko,pytanie jest takie czy trzeba dozowac jakieś elemęty odżywcze czy wystarcz tylko podmiana wody.

Upominam, nie pisz posta pod postem, edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 500l będzie bardzo trudno jakikolwiek dobry odpieniacz wieszany zastosować a AM odpieniacz raczej sobie podaruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kicha,co teraz,może jakiś dobrej jakości filter zewnęczny z dobrym materałem filtracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupisz 15kg zywej i 15-20kg oraz Piasku na dno z 2-3 cm to wzupelnosci wystarczny. Jezeli faktycznie planujesz 2-3 rybki w tym litrazu to o odpieniacz zbytnio bym sie nie mratwil. Korale miekie nie przepadaja za wyzylowanymi parametrami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,akwarium postawione,teraz napelnia sie wodą,sucha skala kupiona,żywa zamówiona.Teraz nie wiem jaki piasek kupic bardzo drobny,czy może grys koralowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt mocnej cyrkulacji bądź cyrkulacji skierowanej w dół drobniutenki piasek będzie fruwał wszędzie. Grys zależy jaki. Wybierz taki, żeby ewentualny osad pozostał na górze a nie wchodził i zagnieżdżał się w grysie. 1-2mm będzie ok. Warstwa tak do 5cm starczy.

Z tym odpieniaczem to ciężka sprawa. Duży zbiornik i koniecznie zewnętrzny.

Na pewno sumpa nie masz jak wykonac ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drobny piasek przy nieodpowiednio ustawionej cyrkulacji będzie Ci fruwał po całym zbiorniku.

Gryz koralowy jest bardziej uniwersalny i występuje w wielu granulacjach, więc można wybierać.

Trudno jest doradzić. Pooglądaj kilka działających zbiorników i zobacz który będzie Ci odpowiadał.

Zbyt gruby zbiera pomiędzy swoje ziarna drobiny detrytusu i trudno go usunąć.

Babki też mają problemy ze zbyt grubym gryzem.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_1042&products_id=7699

O samą sprawność filtra i odpieniacza musisz pytać dalej, ja nie pomogę ale może to bedzie jakiś punkt odniesienia.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sumpem to jest tak,pod akwarium sie nie zmieści dlatego że,akwarium stoi 30cm od podłogi,a nate akwarium minimum trzeba 200L sump więc odpada.A czy w morskim można odmulac piasek, parametry nie będą skakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.