Skocz do zawartości
Kośmid

Pleksa, szkło- jaki sylikon

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz miał wymiary szybek, to podejdę do szklarza i się zapytam.

Żaden problem.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid, tak się zastanawiam, zapytaj się u jakiegoś szklarza u ciebie ile by kosztowały szybki.

Ja płaciłem za jedną szybkę przyciętą na wymiar z sfrezowanymi krawędziami 4 zł.

słuchaj kolegi z klejeniem pleksi sylikonem tylko sobie syfu narobisz a jak się rozklei " tfu odpukać w nie malowane " to znowu sytem będziesz katował nową chemią, jeżeli już chcesz coś zrobić sam to zamów akwa jakie ci pasuje w firmie i samemu powklejaj przegrody ze szkła, cięcie i szlifowanie szkła nie trudne a będzie trzymać ze 100 razy lepiej niż pleksi ni nie ważne że przegrody mają małe obciążenia, zahaczysz ręką i problem gotowy a tak zyskujesz święty spokój + "satysfakcje że zrobiłeś raz a porządnie"

ps w temacie sylikonu Nie jakiś przypadkowy tylko dedykowany do klejenia akwa - każdy inny wykończy ci obsadę, będzie oddawał długo świństwa do wody.

Co do wycieczki do obi nie koniecznie musisz tam jechać w Piotrowicach przy policji ( wi za wi brama niżej) jest sklep metalowy tam sylikon do akwariów prawie zawsze mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin, ja też skleiłem kawałek pleksy do kawałka szkła i trzyma ale to był banał w porównaniu z planowanym sumpem.

W tym problem, że szklarz oszaleje jak zobaczy te przegrody :D

Dobra, twierdzicie, że sylikon tylko uszczelni i będzie trzymał ale nie kleił.

Mam pomysł. Ponacinam krawędź powierchni pleksi, tą którą będę chciał przykleic. Sylikon wejdzie w ząbki, szparki i będzie solidniejsze.

post-12437-0-03896800-1331584247_thumb.jpg

Wiem, Wam się wydaje wszystko proste. Pyk 500 na stół i prosze sumpa jak z obrazka a biedni studenci nie raz obiadów nie jedzą, żeby miec na ksero :rofl:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto ci napisał że musisz wszystko u szklarza jak masz dostęp do szyb nawet z starego okna to cóż za problem kupić nuż do szyb trochę nafty, tarczę do szlifowania na fibrze ( przydaję się do kątówka z regulacją obrotów) i wszystko sobie sam od a do zet skleić :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juko zlituj się, aż tak manualny to nie jestem :)

Wyśle szkic do szklarza i zobacze co odpowie. Może do stówy się zmieszcze.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juko zlituj się, aż tak manualny to nie jestem :)

Wyśle szkic do szklarza i zobacze co odpowie. Może do stówy się zmieszcze.

raczej trudno będzie ja za akwa o wymiaże 25* 40*40h w Tychach płciłem coś około 60zł bez przegrud, z przegrodami zaśpiewał mi 150 więc sobie sam wleiłem za 30zł generalnie spróbuj zamówić a cięcie szła naprawdę do trudnych nie należy jak tylko masz dostęp do szkła sza free to można spróbować, własne konstrukcje może nie wyglądają jak firmowe ale swoje wytrzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za akwarium 40litrów 60pln a z przegordami 150 :w00t:

Tyscy zdziercy. Do szła nie mam dostępu. Zobaczymy jak to będzie, póki co jestem pełny optymizmu.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin, ja też skleiłem kawałek pleksy do kawałka szkła i trzyma ale to był banał w porównaniu z planowanym sumpem.

W tym problem, że szklarz oszaleje jak zobaczy te przegrody :D

Dobra, twierdzicie, że sylikon tylko uszczelni i będzie trzymał ale nie kleił.

Mam pomysł. Ponacinam krawędź powierchni pleksi, tą którą będę chciał przykleic. Sylikon wejdzie w ząbki, szparki i będzie solidniejsze.

post-12437-0-03896800-1331584247_thumb.jpg

Wiem, Wam się wydaje wszystko proste. Pyk 500 na stół i prosze sumpa jak z obrazka a biedni studenci nie raz obiadów nie jedzą, żeby miec na ksero :rofl:

Ze swojego doświadczenia powiem tylko, że plekse szlak może trafić przy takim nacinaniu. Budowałem od podstaw budę do kompa w całości z pleksy, wszystkie inne nacięcia niż linia prosta na tym materiale to problem a im grubsza to jeszcze większy. Nie utrudniaj sobie życia i idź jakieś szkło ogarnij.

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla próby spróbowałem przykleic kawałek pleksy do kawałka szkła. Klej czy też silikon jest dwa lata przeterminowany ale trzyma :D jak użyje większej siły to oderwe to naturalne.

Pomysł na przegrody w moim akwarium to jeden szkielet od ściany do ściany, nie będzie żadnych wolnych końców. Narazie czekam na pompe i wtedy zapytam szklarza jaka cena za szklane przegrody.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja szkło-szkło, takie paski na centymetr szerokie przytnie Ci każdy szklarz. Więcej jak 1-1,2 cm podwyższenia trzeciej komory nie wejdzie bo pokrywa, ale myślę ze to wystarczy. Szlifu nie trzeba, wystarczy stępić krawędzie pod kranem na jakimś kawałku kamienia szlifierskiego, kleisz na silikon i :playing .Od strony 2 komory musisz zmierzyć bo tam pasek szkła będzie znacznie szerszy. Nie wiem ile bo nie będę rozbierał pokrywy ale na tzw. oko to jakieś 3-3,5 cm.Pozdrawiam nowego reefmaxiarza :D


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdecydujesz na pleksę, to zrób patyczkiem czy ściętą końcówką tuby ładna fugę 45 stopni z jednej i z drugiej strony pleksy. Takie wykończenie będzie na pewno trzymał w kupie pleksę.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.