Skocz do zawartości
october_rust

kolejna prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny raz zauważyłem coś na skale - stawiam 60 procent na aiptasie ale nie mam pewności - wydaje mi się że to już gdzieś widziałem

post-9304-0-15973000-1331664470_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie czasem majano


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne do mojej zaniedbanej Tubastraei.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wylazło samo ze skały - zastanawiam sie czy to szkodnik czy nie - wolałbym nie dokarmiac aiptazji czy majano:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to koralowiec, twardziel zresztą, strzelałbym caryophyllia np smithii, który to konkretnie gatunek nie ma chyba większego znaczenia.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corynactis jest zwierzakiem nocnym i ciężko go namierzyć za dnia. Żyje z tego co złapie, nie ma zooksanteli i zwykle nie pcha się do światła, osiada przede wszystkim na spodzie skały. Ma dłuższą "nogę" i bliżej mu do ukwiała. Wbrew temu co piszą na reeflexie nie jest wcale trudny w utrzymaniu, w każdym razie radzi sobie mimo braku dokarmiania. Czy o tego zwierzaka chodzi na tym zdjęciu, raczej wątpię, łatwo to sprawdzić organoleptycznie tj.palcami :-)

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to to co w linku to wcale nie jest trudne. U nas pojawiło się samo i ładnie zarasta 2 skały. Bardziej widoczne wieczorem przy oświetleniu nocnym. Stoi wtedy na dość wysokiej nodze. U nas wyłapuje mrożonki i radzi sobie świetnie. Łatwo sprawdzić czy to to, po dotknięciu kurczy się i chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet wykałaczką tylko nie tą ostrą stroną. Chodzi tylko o to czy się chowa po dotknięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cię nie połknie w całości :), jeśli tylko schowa polipy i wyczujesz twardy szkielet to będzie coś z caryophyllia jeśli będzie miękki na długiej nodze to może być corynactis.


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obmacałem siatką. to coś ma twardy szkielet. Chowa polipy przy probie obmacania. w czwartek będę w akroporze to mu kupie jakiś staff do szamania:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie to wyglada na Epizoanthus :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epizoantus z twardym szkieletem?


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.