Skocz do zawartości
tomi1140

podtrzymanie ups

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiada ktoś zasilanie awaryjne w formie UPS-a wykorzystywanego w komputerach??? Chodzi mi o podtrzymanie obiego odpieńka itp. w razie krótkiej awarii. Sugestie jakiś model godny polecenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podpiętego evera ale pod cyrkulacje a nie pod odpieniek ....przy braku prądu które w moich regionach zdarzają się dosyć często od 1 nawet do 4 h, akwa bez odpieńka sobie poradzi, bez cyrkulacji NIE :( ...2 koralie 900 śmiało ponad 2 h działają na everze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podpiętego evera ale pod cyrkulacje a nie pod odpieniek ....przy braku prądu które w moich regionach zdarzają się dosyć często od 1 nawet do 4 h, akwa bez odpieńka sobie poradzi, bez cyrkulacji NIE :( ...2 koralie 900 śmiało ponad 2 h działają na everze

everze tj.1?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się z przebiegiem sinusoidalnym, ale ja proponuje uzbierać więcej funduszy i zainwestować w przetwornicę i akumulator.

Z czasem możesz dołożyć jeszcze kolejny akumulator i masz spokojny sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się z przebiegiem sinusoidalnym, ale ja proponuje uzbierać więcej funduszy i zainwestować w przetwornicę i akumulator.

Z czasem możesz dołożyć jeszcze kolejny akumulator i masz spokojny sen.

Możesz opisac więcej temat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica działa jak ups, z tym że podłączasz do niej zewnętrzny akumulator. Koszty są większe bo to wydatek około 700zł (przetwornica 400zł + akumulator żelowy 33ah 250-300zł) ale biorąc pod uwagę ile jest warte życie w naszych baniaczkach raczej warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już poruszany przez kilka osób. Bardzo proszę jeśli podajecie jakieś wartości podajcie też z jakiego zasilacza korzystacie to wbrew pozorom bardzo ważne. :veryangry:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko musi to być stale podlączone żeby akuś się non stop ładował czyli prostownik-akumulator-przetwornica-akwarium lub to co chcesz żeby chodziło w razie awarii


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregg1 nie potrzeba prostownika.

Ja zamówiłem coś takiego

http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-300w-ups-sinus-zasilanie-co2-hit-i2191549387.html

Nie zamawiałem jeszcze akumulatora bo muszę się z tematem przespać co do pojemności.

Ta przetwornica ma ładowarkę 10A więc akumulator minimum 33ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zwykły ups ile da rady pociągnąc zwykłe dwa falowniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, zależy od wbudowanego akumulatora i poboru prądu, ale zwykły parę godzin powinien wytrzymać. Awaryjnie to podłącz jeden aby marszczył powierzchnie wody, na dwa szkoda prądu.

Jeśli chodzi o zwykły ups to proponuję ECO EVER CDS, używkę można kupić już za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czytając wasz wątek to zgadzam się z Arturem32.Ale akumulator musi być minimum 100AH.Czym większy tym lepiej. Wiadomo wzrośnie koszt kupna,ale przy podłączeniu 90W wystarcz na 10 godz. W praktyce powiedzmy że wystarcza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego:

http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=bk500ei

+dwa akumulatory po 12V/17Ah,dwie pompki cyrkulacyjne pod to mam podpięte(Tunze6045,JVP202)

około 9 godzin wytrzymuje ten zestaw.Jak dla mnie to wystarczy,rzadko doświadczam braku prądu w mieszkaniu ale dla świętego spokoju mam to podpięte bo odkąd mam akwa z słoną wodą dwa razy się zdarzyło.

http://nano-reef.pl/topic/42857-no-i-stalo-sie-nie-mam-pradu/page__st__20__p__412395#entry412395


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co myślicie o tym :question:http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-ups-przetwornica-600w-lad-i2198706970.html też muszę pomyśleć o czymś bo prądu też często nie ma u mnie,a cena w miarę przyzwoita :question: czy można podpiąć akumulator zwykły samochodowy a nie żelowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzys33 z modyfikowaną sinusoidą bym nie brał, pompy będą się grzały i buczały.

To co ja zamówiłem jest raptem 25zł droższe a napięcie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie szukali akumulatorów żelowych dajcie znać. Pracuje w branży moto i mam możliwości załatwienia w przyzwoitej cenie, ale tylko firmówki czyli np. varta, yuasa, energiser


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur32 a co powiesz o akumulatorze :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek a żelowe też możesz załatwić?

Nie doczytałem%29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jeśli chcesz wdychać opary to możesz podłączyć i samochodowy, ja bym się w zamkniętym pomieszczeniu nie odważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,nie brałem tego pod uwagę :wallbash: poczekam co odpowie Pasek na twoje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek do domu to raczej tylko żelowy albo AGM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam krajowego producenta przetwornic firmę "Indel" cena detaliczna przetwornicy 200W to ok 700 zł ale pompy obiegowe jak i odpieniacz na tym będą działały no i nie wspomnę o cyrkulacji,no i sinus jest prawdziwy


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej nie polecam póki co. Jak przyjdzie to przetestuję i będę mógł coś napisać, w każdym bądź razie za 700zł będę miał już z akumulatorem około 30Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek a żelowe też możesz załatwić?

Nie doczytałem%29.gif

Kwasowych nie biorę pod uwagę, po co komu opary kwasu w domu......Jesli ktoś chce znać cenę może pisać na priv a i na forum cene też podam

Bardzo proszę aby nie traktować mnie jako sprzedawcy akumulatorów. To nie moja działka, ale jesli ktoś bedzie chciał częsci do samochodu to zapraszam


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego:

http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=bk500ei

+dwa akumulatory po 12V/17Ah,dwie pompki cyrkulacyjne pod to mam podpięte(Tunze6045,JVP202)

około 9 godzin wytrzymuje ten zestaw.Jak dla mnie to wystarczy,rzadko doświadczam braku prądu w mieszkaniu ale dla świętego spokoju mam to podpięte bo odkąd mam akwa z słoną wodą dwa razy się zdarzyło.

http://nano-reef.pl/topic/42857-no-i-stalo-sie-nie-mam-pradu/page__st__20__p__412395#entry412395

Ten ups nie generuje czystej sinusoidy i niektóre pompy (zwłaszcza mocniejsze) nie będą prawidłowo pracować. Testowałem to urządzenie i moja NewJet załączała się losowo.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.