Skocz do zawartości
morswin

LED Kontroler by morswin

Rekomendowane odpowiedzi

super

teraz każdy może samemu zrobić driver do swojej lampy.

pozdrawiam


150L ,Koralia2, JVP-101 i JVP-100,Koralia Nano 1600, Odpieniacz onet z pompą Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040, Dozownik DIY, Dolewka DIY, Oświetlenie DIY - 105 W Cree LED (White,Royal Blue,Red)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Mam pytanko ...czy ten sterowniczek bedzie mozliwy do zakupienia ?Interesuje mnie wersja z wyjsciami 0-10V a wyjsc aby bylo conajmniej 6 :) Teraz w lampach np. pacific sun strosuje sie wiecej niz 2 barwy ....Moc w % mozna by bylo ustawiac dla kazdego kanalu z osobna z mozliwoscia plywania ( raz wiecej ,raz mniej) dla efektu wizualnego , mysle tu o kolorach czerwonym , pomaranczowym .... 2 wyjscia przekaznikowe dla osobnego zasilacza dla led nocnego oraz odcinajace zasilacze do osw. glownego ( sam sterowniczek na osobnym malutkim zasialaczu 6W 12V... Kilka dodatkowych przyciskow programowalnych dla osobnych ustawien barw ( po wcisnieciu stosuje nowe ustawienia kolorow) To tylko takie moje pytanko "czy da rady ? " :)

Tak tylko sie przypominam :)

Bo wlasnie szukam czegos takiego , program Loccutus-a upadl a widze ,ze ten sterowniczek ma potencjal :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he w koncu :)

Jak tylko bedzie cos do testowania to pisze sie jako pierwszy :)

mam akwarium 240cm X 70cm X 70cm , mysle nad lampa na jednym radiatorze i mocy jakies 600W

Powolutku zbieram czesci ale wiadomo - trzeba zaczac od kontrolera :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli od strony tyłka? :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu od strony tylka ??

mam kotroler to moge zaplanowac ilosc kanalow /kolorow.

jesli jest zegar to tez inaczej , jesli sterowanie z zewnatrz to podobnie...

I dopiero na koncu brac sie za lutownice :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każda lampa z driverami pwm pasuje do każdego sterownika pwm. Jak sie boisz że Ci coś nie bedzie pasowało to trzeba jeszcze trochę poczytać. Ale każdy oczywiście robi jak chce.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz sterowanie tylko z kontrolera to tak

ale co jesli masz sterownik nadrzedny (np inteligentny budynek) i chcesz miec podglad na wszystko - trzeba przemyslec sprawe .

Kazdy ma swoj patent. Ja wole miec elementy , ktorych znam mozliwosci i zaplanowac najpierw, partyzantka odpada ....

Ale starczy off-topa ;)

edit:

Nie prom kosmiczny tylko sterowanie do akwarium.

Ktos z moze rownie dobrze stwierdzic ,ze kosmos to sterownik :) bo wystarczy przeciez wlaczyc echhhhh


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, chyba źle zrozumiałem. Myślałem że robisz lampę do akwarium a nie budynek czy prom kosmiczny. Na tym sie nie znam i tu pewnie masz rację. Przepraszam za zaśmiecanie wątku.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kontroler + driver masz na sprzedaż może?? co by...

- podłączyć 6 diod RB cree

- ustawić wschód/zachód

tyle z bajerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To możej jeszcze wersja generatorka PWM do regulacji na potencjometrze i byłb


100x50x55(w),lampa 2x150 HQI + 2 x39 T5, AM 3000 blue na pompie AB2000/1, 40kg LR,10 kg LS, obieg NJ3000, cyrkulacja 2x 3200 Koralia 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli spełniasz prośby kolegów to może dasz radę wykonać prosty generator PWM z regulacją na potencjometrze. Tak aby można było go podpiąć pod omawiane wyżej płytki z driverami.

Byłby wówczas komplet potrzebnych elementów zarówno dla osób pragnacych mieć komputerek jaki i tych co się zadowolą regulacja mocy przy pomocy potencjometru.

Jeżeli nie stanowi to dla Ciebie problemu to było by super.

Pozdrawiam

Tomek


100x50x55(w),lampa 2x150 HQI + 2 x39 T5, AM 3000 blue na pompie AB2000/1, 40kg LR,10 kg LS, obieg NJ3000, cyrkulacja 2x 3200 Koralia 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, zrobiłem coś podobnego do mojej lampki do refugium generator na NE555 i driver na LM317 całość się dość mocno grzeje ale działa. Jak znajdę chwilę wolnego czasu to przerobie i wrzucę tutaj projekt.

post-10362-0-86302100-1337592094_thumb.jpg

post-10362-0-90717300-1337592107_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super

Czy możesz w projekcie ująć możliwość zasilania na 24V - czyli regulator z wbudowanym stabilizatora napięcia.

Dzięki temu ukąd będzie bardziej uniwersalny.

Pozdrawiam


100x50x55(w),lampa 2x150 HQI + 2 x39 T5, AM 3000 blue na pompie AB2000/1, 40kg LR,10 kg LS, obieg NJ3000, cyrkulacja 2x 3200 Koralia 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super

Dziękuję bardzo :thumbsup:


100x50x55(w),lampa 2x150 HQI + 2 x39 T5, AM 3000 blue na pompie AB2000/1, 40kg LR,10 kg LS, obieg NJ3000, cyrkulacja 2x 3200 Koralia 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no widze ,że cały czas coś tworzysz :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odkopię temat, ale właśnie pracuje nad swoim sterownikiem i mam takie pytanie co do jego pierwszej wersji . Czy te inwertery na wyjściach PWM są konieczne, do czego one służą w tym układzie ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Te invertery były po to aby nie obciążać bezpośrednio wyjść uP w przypadku większej ilości driverów, niestety invertery nie do końca dobrze sprawdzały się w tym zadaniu i teraz planuje dać inny układ ale muszę go jeszcze potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem.

Ja na razie buduję moją pierwszą lampę ze sterowaniem, będę miał 3 nitki po 6 ledów, każdy sterowana driverem na około 1A, przy 24V, dwie nitki RB będą na jednym kanale PWM i jedna nitka białych na drugim kanale, myślisz że mogę takie coś zrobić bez inwerterów i innych zabezpieczeń, po prostu na drivery (MBI6651) od razu podawać sygnał z PWM uC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.