Skocz do zawartości
darecky3

pompy do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym zasiegnac opini porownawczych dotyczacych 3-ch roznych pomp, ktore uznalem za faworytow. Mianowicie dotyczy to modeli:

1. Ehaim 1103

2. Tunze - Hydrofoamer Silence 9410.040 lub 9420.040

3. SP3 Red Devil.

Wszystkie z nich sa naprawde swietne bazujac na opiniach uzytkownikow. Czy jednak jest ktos wsrod majsterkowiczow kto przetestowal te pompy aby miec porownanie, ktora z nich bylaby najlepsza. Nieukrywam ze rozgladam sie wlasnie za takowa i ciezko mi sie zdecydowac, bo moj MJ1200 pieni dobrze to jednak wolalbym cos lepszego dla swojego nowego odpienka. Wszystkie aspekty biore pod uwage, cena, jakosc, moc, do jakich litrazy dedykowane itd. Jesli bedzie potrzeba to dpieniek moge ciac dalej aby dojsc do satysfakcjonujacego poziomu.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Tunze 9420.040 jest głośniejsza od Aqua Bee więcej jej nie kupię


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Devil SP3 widziałem na własne oczy u Leona co ta pompa robi :thumbup:

To naprawdę devil, masa piany od startu i mały pobór prądu, a kosztuje ułamek tego co Tunze.

W życiu nie spodziewałbym się że pompa za te pieniądze może tak pienić.

Tunze być może okaże się trwalsza, ale jest też 3x-4x droższa.

A jak poczytasz opinie ludzi co kupili Tunze to piszą że nie jest taka Silence ;) i za tą kasę oczekiwali czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil SP3 niestety nie jest już dostepna.

Chciałem sobie ściągnąć z SP3, ale dostałem info od dystrybutora, że skończyły się na magazynie a nowych nie będzie.

O nowych modelach też nic - cisza.

Ciekawe jaka była przyczyna wycofania z produkcji?


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Może tylko w komplecie z odpieńkiem są teraz.

Pamiętam że na początku były tylko pompy, a teraz są w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie marine sources nie chce przyjac platnosci, czyli ostatnie zrodlo w Europie :wallbash: wypalone

A moze troche slabsza pompeczka serii NAC (ATMAN)skoro juz chinczyk?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem w sklepie na te piniedla i co mi sie rzucilo w oczy to ta czerwona pompa wyglada jak eheim doslownie w kazdym detalu tylko barwnik plastiku inny.

Darecky jaka srednica rury i wysokosc odpieniacza? Z reszta aqua bee pociagnie nawet i 400L wiec na twoje akwarium spokojnie styknie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to racja, od tego powinienem zaczac.

Reaktor finalnie po kilku skroceniach ma wysokosc 290mm, srednica 90mm. Pierwsze zwezenie 45mm srednica 60mm, no i reszta kubek. Komora reakcyjna byla docinana kilka razy na wysokosc. Staralem sie odnalezc alternatywe dla cichej pracy MJ1200 bo jest piernik czuly na zmiany glebokosci, szczegolnie w poziomie "bzyczenia" a tylko taka pompe mam na razie. Zanurzenie komory reakcyjnej na poziomie komory sumpa czyli 250mm wysokosci. Zaznaczam ze jest to wersja robocza i na dzien dzisiejszy odpieniek testuje sie 4-ty dzien. Baza wyjsciowa byl MCE300 na pompie tej samej serii MJ1000 wiec wlot jak i zanurzenie ma wiele podobienstw. Jak na razie dziala i jest nawet skuteczny. Podejrzane testy API wciaz pokazywaly mi skoki NO3 na MCE300 nawet do 60, postanowilem cos z tym zrobic i powstal sump okolo 40-45L pod glownym z prowizorycznym skimerkiem. Dzialac dziala bo po kilku dniach NO3 spadlo do 20-30 na tym samym tescie. Z drugiej strony doszlo tez sporo swiezej wody wiec nie bylbym zbytnio optymistyczny z rezultatem NO3.

Zamieszczam jedna fotke jak dziala (mam nadzieje ze admin wybaczy) lecz podkreslam, nie jest estetyczny bo finalnej wersji jeszcze nie osiagnal i pewnie modyfikacji bedzie sporo, tym bardziej ze nowa pompa z pewnoscia bedzie determnowac rozmiar komory reakcyjnej. Co powstanie pozniej zamieszcze w dziale DIY.

post-13134-0-27253900-1332541953_thumb.jpg


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Do tego odpieńka Devil SP3 byłby za mocny, zmieniłby go w gejzer :)

Zobacz do jakich odpieniaczy ją dają, spore stożki po 60cm wysokie i szerokie u podstawy, a pompę i tak trzeba skręcać.

Najmniejszy RDC-850 ma 51cm wysokości i 15cm średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego odpieńka Devil SP3 byłby za mocny, zmieniłby go w gejzer :)

Zobacz do jakich odpieniaczy ją dają, spore stożki po 60cm wysokie i szerokie u podstawy, a pompę i tak trzeba skręcać.

Najmniejszy RDC-850 ma 51cm wysokości i 15cm średnicy.

i o to chodzi :thumbsup: . Juz dzis bym go chetnie pociachal i wsadzil "szerokachny rurociag". Tak na serio to zdaje sobie sprawe ze wieksza moc pompy musi sie gdzies ulotnic. Szerokie tuby juz czekaja, chociaz mam alternatywe na oceanrunner 2000, mozliwe ze modyfikacja nie bylaby az tak drastyczna.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kazda pompa ktora wymieniles bedzie duzo za duza do Twojego odpieniacza. Nawet jak obnizysz poziom wody o polowe nie okielznasz mocy. Bedzie walil bablami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, smiem twierdzic ze moglby w tych rozmiarach eksplodowac...hehe. Dlatego napisalem ze to wersja robocza, osobiscie chcialbym wsadzic cos wiekszego. Zrobilem cos takiego na szybko bez zabawy w estetyczne detale. Dziala o wiele lepiej niz MCE300. Widac to po samym syfie jaki wywala, ale nie wiem czy uda mi sie znalezc pompe, ktora lepiej bedzie pienic od MJ1200 przy zachowaniu tych rozmiarow, moze aquabee lub oceanrunner, ewentualnie NAC. Kusi mnie jakos wiekszy rozmiar....hmmm


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam probowalem dzis zamowic ale nie przyjmuje. Mozesz sie logowac i umiescic w koszyku ale blokuje cie przy platnosci. Prawdopodobnie nie maja juz tych pomp

Wydajnosc tej pompy jest porownywalna z MaxiJetem mianowicie OTP-1000, tylko nie wiem jak pieni.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.