Skocz do zawartości
bober6662

Dobór ekipy sprzątrajacej,pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zasięgnąć rady starszych i doświadczonych akwarystów po jakim czasie od zalania zakupić pierwsze żyjątka do sprzątania.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli cala woda i skala sa z istniejacego zbiornika to w miare szybko - po kilku dniach. Jesli woda swieza to warto poczekac 2-3 tygodnie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całą skałę i 20litrów mam ze zbiornika dojrzałego akwarium jest już tydzień naświetlane 5 godzin dziennie dzisiaj dodałem godzinę,żyły sobie 2 ślimaki z skała przyszły ale jakoś zamarły już się kilka dni nie ruszają,parametry dzisiaj sprawdziłem i wszystko jest w normie,nawet jedna rurówka się pojawiła i jakieś glisty czerwone z białym paskiem,aha i jakaś dziwna rozgwiazdka taka czarna z cienkimi ramionkami.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś proponował na początek do 105l RM


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662 na początek to dwie krewetki czyszczące , krabik czerwononogi ,jeden ślimak piaskowy ,i jedno turbo myślę że to taka podstawowa ekipa czyszcząca i do RM powinna wystarczyć


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

krewetki czyszczące - to wszystkie krewetki z rodzaju Lysmata. Lysmata amboinensis na początku nie jest potrzebna - ona ma czyścić ryby z pasożytów... W dodatku krewetki są dość czułe na błędy akwarysty i w świeżym akwarium mogą paść. Lysmata amboinensis rośnie dość duża i 100 l RM to troszkę mało dla niej - da radę ale...

Ślimaki i kraby są ok. Kup takie kraby pustelniki które nie rosną duże. Postaraj się o łatwo rozmnażające się w akwarium ślimaki "na glony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki są b. czułe na wszelkie wahania zasolenia i tu nanokaczor ma rację.

Kraba z czerwonymi nóżkami sobie jednak odpuść z czasem niezła zołza się z niego robi – odradzam .

Zwykłe krabiki np. żółtonogie są OK.

Dobrze mieć ślimaki. Nossariusy –ryją w piasku i są idealne jako padlinożercy.

Z innych ślimaków polecam Ci również Trochus histrio są dobre na glony i mają tą zaletę że często rozmnażają się w akwarium.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@godeusz, które kraby są twoim zdaniem najlepsze?? Chcę zabrać się za ich rozmnażanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli kraby pustelniki oczywiście.

Wiele odmian miałem, ale najbardziej przyjazne dla mojego zbiornika okazały się "Clibanarius signatus" zarówno jako glono i padlino- żercy jak i absolutnie nieszkodliwe dla korali.

Ponadto rosną tylko do 3-4 cm i z uwagi na tak mały rozmiar nie zagrażają poukładanym na skale szczepkom, bo nie mają siły ich poruszyć.

Maja jedną wadę, żyją tylko ok. 3 lat.

Sam bym się zainteresował ich rozmnożeniem ale nie bardzo mogę znaleźć coś na ten temat.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

pustelniki są tanie i mało komu chce się je rozmnażać.

jak będą larwy to można coś kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.