Skocz do zawartości
morswin

Timer 6 kanałowy by morswin

Rekomendowane odpowiedzi

Zdradzisz jakieś dane tego sterownika - tzn ile razy na dobę który kanał może być załączany i z jaką rozdzielczością (tzn. godziny, minuty sekundy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za przerobke wtyczki z transformatorem "plusik" :harhar:

A tak powaznie to dobra robota. Dobrze by bylo wrzucic schemat i oprogramowanie, moze ktos sie pokusi na DIY


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis ustawień w pamięci eeprom, podtrzymanie zegara, rozdzielczość minuty, raz na dobę. Można dopisać trochę kodu bo miejsca sporo aby można było załączać 2 lub więcej razy na dobę dany kanał.

Materiały postaram się wrzucić jutro, co do zasilacza to nie było innego pomysłu na zamocowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłą by szansa tak to zaprogramować aby każdy kanał dało się załączać np do 4 razy z rozdzielczością sekundową - po prostu kombinuję nad rozwiązaniem sterowania do dolewki DIY - pompki to kwestia wtórna ale w grę wchodzi kilka rozwiązań:) a na zrobienie "elektronicznego" sterowania jestem za głupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do automatycznej dolewki to lepiej dołożyć 2 czujniki i na ich podstawie sterować jednym z wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i powstanie polski Profilux. ;-)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł z rozdzielczością sekundową i załączaniem 2 lub więcej razy na dobę też mi się podoba,@morswin może dasz się namówić


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morświnek źle mnie zrozumiałeś:)

Chodzi mi o sterownik dolewki DIY na kilka kanałów do np ballinga:) a nie dolewkę RO

4 razy na dowolny interwał czasowy z rozdzielczością sekundą - alem się zrobił wymagający :( to byłby wypas :o

Jak dla mnie wystarczyło by 4 do 6 wysterowanych wyjść na przekaźniki (czy inaczej) - pompki były by na niskie napięcie np 5 czy 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morświnek źle mnie zrozumiałeś:)

Chodzi mi o sterownik dolewki DIY na kilka kanałów do np ballinga:) a nie dolewkę RO

4 razy na dowolny interwał czasowy z rozdzielczością sekundą - alem się zrobił wymagający :( to byłby wypas :o

Jak dla mnie wystarczyło by 4 do 6 wysterowanych wyjść na przekaźniki (czy inaczej) - pompki były by na niskie napięcie np 5 czy 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego? http://chomikuj.pl/morswin07/Dozownik :) Nowsza wersja w przygotowaniu tylko czasu trochę brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest

A możesz coś szerzej o tym dozowniku:)

Da się to "cementem" pokleić czy raczej nie mając za solidnych podstaw elektronicznych/inforatycznych lepiej się za to nie brać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie całkiem fajne, szacun :unworthy:

Pomyślałbym jeszcze nad rozdzieleniem pulpitu sterowania i listwy z gniazdami, ale to już w zasadzie kosmetyczne poprawki.

A to będzie umiał wysterować? ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i powstanie polski Profilux. ;-)

Mam fajny pomysł, może uda się go zrealizować aczkolwiek samemu nie będzie łatwo :)

Co do dozownika to jest to projekt Kolegi szpacy bo moim drobnych przeróbkach ma możliwość ustawienia tylko jednej dawki na dobę w danym kanale. A ze złożeniem nie powinno być jakoś strasznie trudno wszystko jest na necie jak wgrywać wsad, robić płytki itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny pomysł, może uda się go zrealizować aczkolwiek samemu nie będzie łatwo :)

Nie musisz tego zrobić sam, szczegóły na PW :yes


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o trochę cierpliwości wszytko będzie ale potrzebuję czasu. Mam naprawdę sporo zapytań z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z 8 kanałami, reszta materiałów wkrótce na chomiku :) Wersja z kilkoma strefami na jednym kanale w toku :) I teraz pytanie ile zrobić stref na jednym kanale 3 czy 4?

post-10362-0-01260000-1333479035_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem że nie masz oscylatora zewnętrznego, możesz napisać z jakimi parametrami kompilujesz program i z jakimi parametrami go programujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sterownik made by Morswin szykuje się do zamontowania pod akwarium. Dzięki uprzejmości kolegi, który wykonał mi płytę główną mogłem sobie resztę powiercić i poskręcać.

Efekty pracy pod spodem.

post-9975-0-51539700-1335723141_thumb.jpg

post-9975-0-67558200-1335723163_thumb.jpg


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.