Skocz do zawartości
Wieczny

Błazenki cos je wysypało

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i nie wygląda mi to na ospę, błazenki wyglądają jakby miały "łupież" takie nie kształtne kropki,oba błazenki są u mnie od ponad 4 miechów, jeden wygląda zdecydowanie gorzej :/ i nie wiem co to jest do akwa prawie miech temu przyszedł brzydal i białobrody, białobrody mi padł z niewyjaśnionych z przyczyn wysypało go kilka razy zeszło rybka jadła pływała energicznie zero śladu na skórze kropek i padł w nocy :/ ogólnie błazenki jedzą pływają jeden pływa jakby nic mu nie było ale tez ma to na swoim ciele, drugi pływa nie tak energicznie jak większy z jedzeniem tez grymasi wczoraj np. nie chciał za bardzo jeść kryla łapał i wypluwał natomiast jak zapodałem na wieczór ikrę homara to jadł. Obsada jest skromna na razie bo planuje przejść na większy zbiornik, 2x L.Ambonesis, 2x błazenki, 1x Hexatenia, 1x brzydal, 1x babka piaskowa 1x L.Wundermani, do zbiornika leje kilka kropel dziennie JBL KoralFluid, ABC+M grotecha (symboliczne dawki), balinga ca,mg,kh, wódka na wieczór 1ml wodę podmieniam co tydzień 5% na soli wcześniej IO teraz redcoral salt, parametry jak w stopce mierzone w niedziele,karmie 2 razy dziennie, powiedzcie mi co to może być jak tego się pozbyć, poniżej daje niewyraźna fotkę na której widać ten wysyp.

chory.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka mało wyraźna ale popatrz w necie i porównaj z Oodinium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to będzie raczej to :realmad: wygląda prawie identycznie jak u moich błaznów, a miał ktoś to u siebie??? bo w necie piszą że dobrym preparatem jest MYCOCID Zoolek stosował może to ktoś oczywiście nie w głównym.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MYCOCID zawiera związki miedzi szkodliwe dla bezkręgowców. Stosując w głównym baniaku zabijesz koralowce i prawdopodobnie skorupiaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z blazenkami to ciezko wyczuc

moze byc Oodinium , Brooklynella lub Cryptocaryon irritans

jesli cos nie pomieszalem

moje wlasnie tez obsypalo, ale narazie obserwuje bo nie moge sie zdecydowac co to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez na początku wysypało błazny ale żadnej chemii nie lałem.Pokarm z czosnkiem i węgiel po tygodniu zeszło i jest spokój


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie wolno w głównym dlatego odłowił bym je i dał do akwarium 40L i tam wlał i potrzymał je trochę.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jak porównałem sobie te możliwości najbliżej mam do Brooklynella według mnie ale nie mam 100% pewności ale objawy się zgadzają co do opisu.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co robisz? jak to Brooklynella to masz podobno 24/36 godzin....

ja czuje ze moje tez to maja od wczoraj (wczoraj zauwazyłem)ale sie boje cokolwiek podac, mam octozin, protozin i esha oodinex, nie mam QT, nie moge ich odłowić. :(

w czosnek nie wierze.

jak to brooknella to nie powinna przeżucić sie jak Cryptocaryon na inne ryby, ale rybim doktorem to ja nie jestem. raz juz z ospa przegralem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie inne rybki u mnie czyste i wszystko ok wygląda, jak mi padną te błazny to zacznę poważnie myśleć czy kupić je następnym razem, poczekam do wieczora i zrobię im kąpiel w ro/di odstanym w pokoju, bo co innego dzisiaj mogę a za chwilę do roboty.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak moze przeskoczyc na inne rybcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie na tą chorobe...

z tego co wyczytalem, jesli rybcia nie poradzi sobie z tym sama ( a zadko sobie radzi) to ratuje ja tylko kompiel w formalinie, ktora jest skuteczna w poczatkowym stadium choroby :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wieczny, jak tam rybcie?? jeśli pływają to zanczy ze to jednak ospa a nie Brooklynella.

zrzut miedzy 12 a 16 dniem w zalezności od temperatury.

BAU twoj specyfik moze sie przydac. wiesz czasem jak kolega stosowal?? w QT czy w glownym??

lał to jak zobaczył ze cysty oderwaly sie od rybek, czy jak rybcie byly wypryszczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem lał do głównego, a zaczął jak zobaczył że ryby są obsypane.

Stosował zgodnie z instrukcją.

Spytaj o szczegóły w reef shopie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.