Skocz do zawartości
gregs

Mętna woda - nagle. Prosze o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

O tym bylo juz pisane ale mimo wszystko zapytam bo konkretnej odpowiedzi nie znalazlem a moze moj problem ma inna przyczyne ?...

Nie jestem w stanie stwierdzic czy to stalo sie zaraz po podmianie ale chyba nie...

Wstaje w niedziele, patrze a woda mleczna :/

Co jeszcze ciekawsze... Oswietlenie startuje (czasowka) i jest woda metna... Swieci gdzies do 1 w nocy i po tym czasie woda wyglada znacznie lepiej... Wracam z pracy kolejnego dnia wlacza sie zaraz oswie3tlenie i znowu metna woda... Te syf reaguje na swiatlo ?

Przeciez krysztal ut6rzymywal nsie w zasadzie od poczatku no moze poza 24h po wsypaniu zywego piachu...

Co sie dzieje ?

Pokarm ten sam (mrozonki i granulat hikari)

Patrząc jakby od dolu przez woda na świetlówki jestem w stanie zauważyć ze to jest jakiś pływający osad (widać jakby mętne chmury)

Zbiornik ma 8 tyg. i caly czas dojrzewa choc juz ta "rdza która opanowała mi piasek ( chyba okrzemki) znika.

Nie napisałem, mam kostkę aquaela 30L

Z filtra wywaliłem wszystko, to seryjne.

W jednej komorze jest skarpeta z hemi pure elite i druga skarpeta z węglem, w drugiej komorze sa biobale (dosyć spore wiec weszło moze z 7szt)nad biobalami jest listek waty która wymieniam z 3 razy w tyg.

Dorzucilem falownik coralia nano 1600l/h skierowany na powierzchnie wody (piana sie nie wytraca)

Caly czas leje bakterie "cycle" w ilosci 5ml dziennie (tak mi polecił doświadczony morszczak).

Zycie przy tym kiepskim kolorze wody wygląda jakby tryskało zdrowiem.

Czekam na korale kupione na forum i martwie się.

Jeszcze pytanko przy okazji.

Pod pojęciem dojrzewania, rozumiemy dojrzały zbiornik w sensie wszystko poza woda czy dojrzałą woda... Skoro wode bo tak ja to rozumuje to jak ona ma dojrzeć w tym startowym okresie jak mam ja co chwila podmieniać ?

Teraz testy.

Czekam na walizke z testami bo idzie przesyłka, bedzie na pocz. miesiąca.

Co możecie mi poradzić teraz zanim uruchomię laboratorium ?

Będę wdzięczny za każdą rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile tej wody podmieniłeś, powiedz coś więcej o parametrach, zasoleniu itp.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przedawkowane bakterie.

Spróbuj bardziej natlenić wodę


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniam 1.5 L na tyd. ale przez to zmetnienie w tym tyg. podmienilem juz 3L

Zasolenie 1.023

Sól Instant Ocean

Temp. 25 po nocy w dzien 26 a nawet jak jest slonecznie i slonce nagfrzeje mieszkanie to pod 27. Niestety w tak malej kostce chyba wahania sa nie do ogarniecia. Profilaktycznie juz naszykowalem wentyl od Athlona.

Cos tez wyczytalem ze to brak magnezu wtracil wapń... za swierzy jestem w solniczkach zebym mogl to potwierdzic.

Co do bakterii to powiedziano mi ze im bardziej nafaszeruje baniak na poczatku tym pozniej cala biologia bedzie lepiej pracowac.

Odstawiam bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć brzęczyk i za parę godzin powinno być ok.

Czytaj instrukcje do preparatów.

Masz mały zbiorniczek i w nim jedna kropla czegoś tam to ogromna ilość.

A 5 ml bakterii na 30 l dziennie noooooooooo. :whistle:

I cierpliwości. Pośpiech i brak zrozumienia tego co czytasz są twoimi wrogami.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewa i jednoczesnie robisz podmianki? karmisz. Co karmisz?

Ja stawiam na zakwit pierwotniaka, stad zadowolenie korali. Osobiscie uwazam ze bakterie cycle dla akwarium morskiego sa ogromnym nieporozumieniem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ. Porada :question:

Roman


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kostki 30L 5ml bakterii? Mysle ze chyba troche za duzo


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzeczyk chodzi.

Bakterie definitywnie odstawione.

Brzeczyk i kamien wyglada malo rafowo.

Raz wyeliminowany osad lepszym napowietrzeniem to temat zamkniety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:coffee:

Dopóki znowu nie przedawkujesz

30 l to bardzo trudny i mało stabilny system. Musisz bardzo uważać co i ile czego dajesz.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 21:30 woda bez zmian :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nadal nie jest klarowna :(

Czy kuracja tlenem to nietrafiona diagnoza ?

Moze wystarczy tylko cierpliwość ? a moze wykonać jednak jakieś zabiegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak dalej woda?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sa lepsze minimalnie dni i zdecydowqanie gorsze tak jak dzisiaj... nie wiem czy toi oswietl;enie daje takie refleksy ale jak probuje patrzec jakby od dolu na tafle to widac "kleby dymu" takie jakby "wapienne"... Pomozcie bo bez kitu nie wiem co robic.

W filtrze jak juz pisalem jest wegiel hemi pure elite i biobale... falowni wewnatrz do pomocy. Co sie dzieje ?

Aha kupilem kostke lipowa i napowietrzenie chodzi non-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lej bakterii - (to juz wstrzymales).

Sprawdz poziom Ca w rozrobionej solance i w akwarium, moze Ca sie wytracilo ? Czy sol rozrabiales w cieplej i napowietrzanej wodzie ?

Warto miec test na Mg choc przy takim malym zbiorniku wystarczy, gdy ktos raz zmierzy Ci wode do podmian (ktorych bym przez dluzszy czas nie robil).

Czy w akwarium woda sie przez jakas noc nie wychlodzila ?

Czy masz juz zywa skale ? Czy mozesz zalaczyc zdjecie? A moze masz mikroskop ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobil sie kryształ... ale taki jakby wogole wody nie bylo... :))

Zywa skala jest od poczatku, piach tez.

Temp. waha sie +/- 1.5*C

Foty zrobie bo zbiornik dojrzał i zeszly juz te wszyskiue włochy ze skaly i ta rdza z piachu.

Zamieszcze foto bo mam watpliowsci co to umiejscowienie euphilli i lobo... Czy nie sa w zbyt duzym pradzie...

Kupilem ladne szczepki na forum i podobno nie moge ich umiescic w za dyzum pradzie bo euphilli zdmuchnie glowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sie tylko zapytam o ten wegiel. Czy metna woda pokazala sie po jego zastosowaniu czy byla czysta jeszcze jak on tam byl? Zdazaja sie wpisy ze wegiel potrafi zamacic wode. Ja np. przed uzyciem phosgarda zapomnialem go wyplukac w RODI i skonczylo sie trzema dniami metna woda pomimo ze po 10 ciu minutach go wyjalem.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.