Skocz do zawartości
Rafqua

Żarnik xenon

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zastosowaniem żarnika xenonowego,jak sądzicie,zdałoby to egzamin jako oświetlenie/doświetlenie? Np 12000K coś takiego jak te http://allegro.pl/zarnik-palnik-h1-h7-hb4-xenon-ksenon-warszawa-fv-i2174191730.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz byl..a ten zarnik z allegro jakos mi na xenon nie wyglada....no i ta cena...xenony raczej wiecej kosztuja..

pozdrawiam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz byl..a ten zarnik z allegro jakos mi na xenon nie wyglada...

pozdrawiam..

a na co ci wygląda??

To jest żarnik ksenonowy choć cena jest rażąco niska, a co za tym idzie zapewne Chińska jakość.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz byl..a ten zarnik z allegro jakos mi na xenon nie wyglada....no i ta cena...xenony raczej wiecej kosztuja..

pozdrawiam..

To muszę poszukać ten temat,masz może namiary? Wiem że xenon kosztuje dużo więcej,ten z allegro to tylko poglądowy link,obrazujący co mam na myśli.

Pozdrawiam Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze wzgledu na cene mi to na xenon nie wyglada..takich "xenonow"po kilkanascie zl to mozna na peczki w supermarketach kupic..a przede wszystkim do takiego zarnika czysto xenonowego trzeby przetwornice dolozyc...to nie jest zwykla zarowka na 12V... no chyba ze sie myle.....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze wzgledu na cene mi to na xenon nie wyglada..takich "xenonow"po kilkanascie zl to mozna na peczki w supermarketach kupic..a przede wszystkim do takiego zarnika czysto xenonowego trzeby przetwornice dolozyc...to nie jest zwykla zarowka na 12V... no chyba ze sie myle.....

Zgadza się trzeba przetwornice i dobry transformator 230/12V o dobrym Amperażu,kwestia techniczna to dla mnie nie problem,lecz nie wiem czy takie oświetlenie zdałoby egzamin w solniczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/16249-xenon-15000k-samochodowy/page__hl__ksenon

tu troche bylo,ale temat umarl..zobacz moze cos znajdziesz ciekawego.

ja tez kiedys w jakims temacie o lampie diy wspomnialem o xenonie..ale cisza byla..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/16249-xenon-15000k-samochodowy/page__hl__ksenon

tu troche bylo,ale temat umarl..zobacz moze cos znajdziesz ciekawego.

ja tez kiedys w jakims temacie o lampie diy wspomnialem o xenonie..ale cisza byla..

Oki,dzięki za namiary,poczytam trochę a jeśli i ten temat umrze nie pozostanie mi nic innego jak wypróbować na własnej skórze :rofl::vava:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ten umarły wątek i... I nie widzę innej opcji jak spróbować bo brzmi obiecująco,ciekawe czy osoby które pisały ze spróbują z xenonem wprowadzili w rzycie swoją myśl techniczną i z jakim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie...inaczej bylo by cos na forum..masz chlopie pole do popisu...moze ty chociaz temat do konca doprowadzisz he he..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej od HQI to raczej nie bedzie, prad ten sam a tym tanim podobno trudno jest przezyc rok, po prostu exploduja. Moze dlatego nikt ich nie chce? Jeszcze sprawa wykorzystywanego przez korale widma swiatla. Liczba K nie oznacza, ze podobnie do HQI sa tam rowniez inne dlugosci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię już i nie mówię jutro ale gdzieś tak w połowie przyszłego miesiąca na pewno zmontuję takie świecidełko,wszystko kwestia kasy i będzie świeciło,plan wygląda tak,sztuk dwie na testy do 250L zbadamy efekty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doloz od razu t5..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej od HQI to raczej nie bedzie, prad ten sam a tym tanim podobno trudno jest przezyc rok, po prostu exploduja. Moze dlategonikt ich nie chce? Jeszcze sprawa wykorzystywanego przez korale widma swiatla. Liczba K nie oznacza, ze podobnie do HQI sa tam rowniez inne dlugosci.

No i oto widmo światła właśnie się rozchodzi,bo niby ok a jak w praktyce? O eksplodowaniu pierwsze słyszę... Kto wie morze jest w tym coś na rzeczy... A co do prądu... Mam zamiar wykorzystać je jako doświetlenie do świetlówek,prąd nie tanieje ostatnio więc każda alternatywa jest dobra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 już się grzeją od prawie trzech miesięcy a że to trochę mało to szukam alternatywy dla prądożernych HQI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie gadaj juz tylko majstruj :thumbsup:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie gadaj juz tylko majstruj :thumbsup:

Będzie,będzie zmajstrowane,nie inaczej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ten umarły wątek i... I nie widzę innej opcji jak spróbować bo brzmi obiecująco,ciekawe czy osoby które pisały ze spróbują z xenonem wprowadzili w rzycie swoją myśl techniczną i z jakim skutkiem.

... w RZYĆ... powinieneś napisać ... wprowadzili w RZYĆ...

A swoją drogą oczekiwanie, że ktoś swoją myśl techniczną wprowadzi se do tyłka i da poznać skutki tego czynu wydaje się nieco perwersyjne... :smoke:

Pozdrawiam


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie pradu chyba jest porownywalne do HQI 150 W;

230 Volt x 0,65 Ampera = 150 Watt ( HQI)

12 Volt x 12,5 Ampera = 150 Watt( Xenon )

Gdzie tu oszczednosc ?

Achtung, nie jestem elektrykiem :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w RZYĆ... powinieneś napisać ... wprowadzili w RZYĆ...

A swoją drogą oczekiwanie, że ktoś swoją myśl techniczną wprowadzi se do tyłka i da poznać skutki tego czynu wydaje się nieco perwersyjne... :smoke:

Pozdrawiam

SE to robić raczej nic nie będę ale SOBIE na pewno zamontuję takie oświetlenie nad akwa,perwersji w tym raczej nie widzę ale może to dla tego że nie mam takich skłonności jak kolega,być morze mój ort sprawił że kolega się troszkę pogubił w temacie który nie ma nic wspólnego z perwersją tylko z oświetleniem,ubolewam nad moim ortem... Oczywiście mało być ŻYCIE,słuszna uwaga lecz nic nie wnosi do tematu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę ŻYCIA z mnóstwem ortów,żeby było o czym pisać,dla każdego coś dobrego:)

HQI dajmy na to 150W i świeci w jednym miejscu a xenon 2x 35W w sumie 70W i można je rozmieścić tak żeby oświetlały większą powierzchnię,do tego T5 i może by wystarczyło... Hmmm....

HQI 150W 10h świecenia to jest 1,5 Kwh a 2x xenon 35w 10h to jest 0,7 Kwh i tu widzę oszczędność energii elektrycznej,choć tak szczerze mówiąc pomijając koszty energii elektrycznej bardziej interesuje mnie przydatność tego typu oświetlenia.

Proszę nie pisz posta pod postem nagminnie. A Xenony się nie sprawdzą, ale próbuj :)

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staropolszczyzna daje ciekawe skojarzenia :question:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać... :thumbsup:

A... se... było jak najbardziej na miejscu.... :thumbsup::harhar::smoke:

Pozdrawiam

PS

Powodzenia przy budowie.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać... :thumbsup:

A... se... było jak najbardziej na miejscu.... :thumbsup::harhar::smoke:

Pozdrawiam

PS

Powodzenia przy budowie.

To se zbuduje żeby se świeciło że aż miło :rofl::unworthy: he he...

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.