Skocz do zawartości
Jałoś

Nasz kawałek rafy....

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra, pomyliłem się, ale przecież to był najprostszy sposób na zamaskowanie pompy, choć nie na pienienie, mimo to napisałem jak zakryć pompę i to nie jest bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne osoby sa niereformowalne, a dla pozostalych przypomne.

Oryginalnie Weipro ma zwezke (produkcje piany) przy samej kolumnie reakcyjnej. Woda w rurze laczacej pompe ze zwezka jest "czysta" tzn. bez powietrza. Woda po zmieszaniu w powietrzem w zwezce ma b.krotka (ok.2 cm) droge do kolumny. Dlugosc rurki od pompy do zwezki ma znaczenie tylko dla wydajnosci pompy (opory ruchu).

Inaczej jest w przypadku pompy z kolem igielkowym.

Tu mieszanina wodno-powietrzna tworzona jest w samej pompie. Zwezka Venturiego znajduje sie PRZED pompa i jej zadaniem jest tylko zassanie powietrza. Samo mieszanie odbywa sie przy pomocy kola igielkowego.

I teraz troche matematyki.

Srednica wylotu rury z mieszanina wodno-powietrzna z AM PH 2500 to 19mm. Srednica kolumny reakcyjnej Weipro SA 2011 to ponad 80mm. Pola powierzchni przekroju odpowiedni: 283 mm2 i 5024 mm2.

W jednostece czasu w rurce o powierzchni przekroju 283mm2 musi sie zmiescic tyle samo wody z powietrzem co w rurze o pow.przekroju 5024mm2.

Predkosc, a co za tym idzie cisnienie musi byc adekwatne.

Male banki powietrza, bedace tak "scisniete" maja tendencje do laczenia sie w wieksze skupiska.

( Dziala tu sila napiecia powierzchniowego - jedna duza banka powietrza ma zdecydowanie mniejsza powierzchnie niz 1000 malych baniek)

Mieszanina wodno-powietrzna majac do przebycia kilkukrotnie dluzsza droge traci zarowno energie kinetyczna jak i przecietna srednica baniek powietrza ulega zwikszeniu.

Rowniez glebsze umieszczenie pompy zmienia jej charakterystyke z uwagi na roznice cisnien hydrostatycznych. Roznica 30-40 cm slupa wody nie jest duza, ale wystarczajaca do zmiany ilosci zasysanego powietrza przez zwezke Venturiego.

Znajduje to pelne potwierdzenie w praktyce.

Twierdzenie czegos przeciwnego jest nieporozumieniem.

Na tym forum jest osoba dajace wszystkim dookola rady i to w kazdym mozliwym temacie.

Jezeli ktos chce korzystac z tych rad ... prosze bardzo.

Zazalen i reklamacji pozniej juz nie przyjmuje sie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie piszę wszędzie, tylko tam gdzie coś wiem

tu była mowa o ZAMASKOWANIU pompy więc dałem na to najprostszy sposób-zamontowanie pompy za skałami przez co konieczne byłoby dokupienie rurki aby pompa nie zrobiła z akwarium jednego wielkiego odpieniacza.

więc to co POTEM napisałem o tym tworzeniu się bąbli, to był błąd, ja dobrze doradziłem że najlepiej i najprościej jest schować pompe za skałami.

a o tych energiach kinetycznych i hydrostatycznych itd. itp. to nie wiedziałem że to aż takie ważne, szczerze nigdzie jeszcze o tym nie czytałem.

PS: widzicie jak nam tu panoramiczny wszystko wyjaśnił :)

PSS: znowu się na mnie uwzięliście, jak ktoś inny sie pomyli to nic nie robicie, a ze mną musi oczywiście być inaczej...........:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek: nie twierdzę że jest martwy - wyraźnie napisałem o żywych plackach. Niebieski to on owszem jest w miejscach gdzie zejdzie żywa tkanka. Tak jak napisał Bartek: martwy jest ładniejszy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

@piona: wywalać na razie nic nie będę. pełzatka wydaje mi się w tej chwili bardziej korzystna. później się zastanowię nad jej losem; pompa gdzie była tam i będzie. O gustach się nie dyskutuje. po prostu ona ma spełniać swoją rolę, a nie wyglądać. Jakbym miał możliwości i chciał to by to było inaczej. A tak Nam się podoba,houk.

@Adi: chłopie, pomyśl,pomyśl,pomyśl,poczytaj,napisz. Czasem Ci się zdarzy napisać coś rozsądnego, czasem to walisz posty jak z armaty. Od dawna ludzie wiedzą, także i ja :wink, że w niektórych sytuacjach można pompę schować, w innych nie. Także będę Tobie, jak i każdemu, wdzięczny za rozsądne i rzeczowe rady, konstruktywną krytykę czy pochwały, ale proszę pomyśl...

@Piotr Jan Rogalski: widzę, że masz rozsądne podejście do tematu, też cię przećwiczyli z mechaniki płynów :wink :wink :)

A oto obiecana lepsza fotka akwarium:

1137-akwa13.jpg

Odpieniacz już zaskoczył i się woda wykrystalizowała.

zrobiłem kilka "zbliżeń" na Helipore. Będzie Wam łatwiej dyskutować:) :wink

1137-helio1.jpg

1137-helio2.jpg

1137-helio3.jpg

Dziękuję i pozdrawiam oraz przyjemnej dyskusji

PS

a w Łodzi to i ja się urodziłem i wychowałem :wink


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna wszystko fajnie, ale jakas ciezka ta skala... nie widze tych 13kg:( Ta z tonga taka jest??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta skałka, znaczy kształty i ilość życia rewelacja, tylko faktycznie dość ciężka... kurcze Jałoś jak zobaczyłem u Ciebie tą skałke co Przemek reklamuje to mam teraz zagwostkę czy do swoich 10kg nie dorzucić ze 3 tej z Tonga :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcięższa była ta biała indonezja w środku akwarium. Zaważyła chyba ze 4kg.Bo tak na dobrą sprawę to jest martwy koral. Później sporo ważył ten stojący z lewej strony akwa i dopiero Tonga z prawej strony akwa. ten kawałek z tyłu.

Nie znam się, widziałem tylko jak wkładaliśmy skałę do wagi i tak tych kilogramów przybywało. I teraz wszystko się kisi w tanku. A skałka też Nam się bardzo podoba :):)

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak?

Taki jesteś specjalista od żywej skały??

Ciekawe - rozwiń może temat, wiele osób będzie zainteresowanych Twoją argumentacją .. Sam z przyjemnością poczytam, w sumie doświadczenia nie mam żadnego w tej materii, więc mi się na pewno przyda.

Słucham - no i nie gniewaj się że pytam ...... :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie że sie odezwałes Przemku jak nie widzisz róznicy to weż sie za handel czymś innym .To jak przynajmniej dla mnie martwy koral jest BIAŁY co widać na zdjeciu a skała żywa ma kolor ... w zasadzie game kolorów 1000000 kolorów i to na pierwszy żót oka widać co jest oki a co nie To co pokazał Jałoś warte jest dla mnie z 200 zł (chodzi o skałke) A to po lewej stronie to u mnie lepiej w sumpie wygląda Bez obrazy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no cóż, a czymże wg Ciebie jest żywa skała?? Czy to nie martwe koralowce? Chyba że u Ciebie to porcelana z Rosenthala - to wybacz. Po drugie - widzisz, nie dane mi było tej boskiej szansy zoabczyć Twój zbiornik, z tą skałą co ma milion kolorów.

Już kiedyś stwierdziłem, że czasem zabierasz głos w moich postach aby bić pianę w moim kierunku - coś Cię zawsze swędzi, coś Cię zaboli.

Widocznie blisko Ci do Botii - może zbyt blisko jak mi się wydaje. I jak dla mnie któryś już raz wyskakujesz w ten sposób - teraz takze czekałeś i ja może niepotrzebnie daję się sprowokować - ale już mam dosyć tych podjazdów pod kątem mojej osoby i reefshopu - demagogiczne hasła głoszone na innym forum, jakobym to trząsł całym tym forum i niewiadomo jaki nepotyzm uprawiał przestaje mnie śmieszyć - więc jeśli masz zamiar bić pianę dalej to proszę Cię łaskawie, idź spełniaj się gdzie indziej. A jak masz wątpliwości co do jakości tego co sprzedaję lub jeszcze innych paru rzeczy, to zapraszam na żywo do mnie.

I nie zamierzam dalej z Tobą dyskutować - bez względu na to co napiszesz jesteś dla mnie pieniaczem - szczególnie jeśli chodzi o moją osobę. Aby się pozbyć wątpliwości wystarczy poczytać archiwum.

"Bez urazy "- nie bądź hipokrytą, bo mi się zajady od śmiechu porobią.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiedz sie na temat tej skaly o ktorej rozmawiamy czyli jalosia jak nie mam racji to wypisuje sie z twojego portalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol nie obraz sie,ta skala jest super, tego nie negoje, ale jest po prostu ciezka. Jak tu o porowatosci mowic?? raffy ma w akwa bodaj 10kg i zajmuje prawie caly tyl, a tu... 4 kamienie na krzyz. Fakt jakosc ma znaczenie, ale zeby to akwa fajnie wygladalo to trzeba tak wpakowac jakiesz 30kg!!! Wtedy by wygladalo.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już dosyć kłótni, ale również zauwazyłem, że strasznie zadzierasz, nie obraź się ale z tego co wiem to nie jestes zaawansowany, a już na pewno nie takim specem jak Przemek, więc texty typu to weź się za handel czymś innym są nie na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. To nie jest 13kg skały. To jest 13 funtów skały.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Mam 15kg skały :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - dokładnie 5.93kg(tyle jest na zdjęciach)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując od wymiany zdań między Przemkiem a Pioną, Jałoś to w końcu jest 6kg jak pisze Przemek czy też 13 kg jak masz w opisie bo ja już jestem skołowany teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To teraz mogę kilka słów powiedzieć. Sprawa się wyjaśniła szybko i bezboleśnie ze strony Przemka. Okazało się, że zaszła pomyłka z waga i najpierw w zbiorniku znalazło się 6kg skały. Dziś dotarło do Nas pozostałe 7 kg. Także teraz jest już 13 kg skały.

@teq: na zdjęciach było 6kg, i możesz się odkołować :wink

Także wszystko wydaje się ok z wagą skały. Później jak wszystko poukłdamy to wkleję jakieś fotki.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przedstawiam nowy wygląd akwa z kompletną ilością skały

1137-akwa14.jpg

Jakby coś ktoś to proszę bardzo :wink

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.