Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mimo ze szkło mam od dłuższego czasu cały czas mam problem z glonami i po długiej walce z azotanami i fosforanami (od pol roku są na poziomie bliskim zeru)glony nadal rosną jak na drożdżach.Doszedłem do wniosku ze winna jest sól która używam od startu zbiornika a nie wiem właściwie nic na jej temat. Otrzymałem ja w prezencie od kolegi z Wiednia bez żadnej etykiety.

Moje pytanie jest takie jaka sól kupić ?

Nie stosuje balinga posiadam parę sps-ów(3 małe szczepki) i sporo miękkich wszystko pięknie rośnie (łącznie z glonami)

Zastanawiałem się nad kentem albo tropic marin

pozdrawiam i z góry dziękuje za porady


112+100 sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wode RO sprawdzasz tdsem? Zastanów się wpierw u podstaw, czy z wodą masz wszystko ok.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszystko sprawdzałem tylko sól jest niepewna

a co do IO czy jak ja się stosuje to nie trzeba stosować balinga?


112+100 sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z ta sola trzeba :) jesli jest duza obsada korali twardych. Ty nie musisz. Rzecz w tym ze jak zbyt zbyt bogata sol to mimo niskich parametrow nutrientow w wodzie glony nie chca zniknac.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do IO czy jak ja się stosuje to nie trzeba stosować balinga?

Nowa partia soli Instant ocean którą dziś testowałem ma parametry których nie powstydziła by się żadna z soli sygnowanych jako "REEF"

KH-9, Ca-425, Mg-1320

Więc nawet przy obsadzie korali LPS balling może nie być konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Więc nawet przy obsadzie korali LPS balling może nie być konieczny."

Nie chce mi się wierzyć - u mnie bez ballinga parametry na IO nie przekraczały Ca 350, Mg 950-1000, Kh za to było zawsze ponad 10. Teraz przeszedłem na Aquaforesta , ale jeszcze nie porównywałem zużycia wapnia na obu tych solach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam TM Bio-Actif System, u mnie wszystko super rośnie i zero glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO jest dobra mam co prawda same miękkie ale mg 1500 a ca 450 nie leję balinga a ca i mg jest na stałym poziomie ładnie i szybko się rozpuszcza mam ją od początku i z ręką na sercu mogę polecić


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jadę na TM, mam mało życia w akwarium i widzę że Ca i Mg jest dość wysokie, nic go nie pobiera. Dużo nt. soli czytałem i wszędzie pisano że to jedna z najlepszych soli więc ją stosuję.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.