Skocz do zawartości
Kopik

Pterapogon Kauderni nie przyjmuje pokarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mój Pterapogon Kauderni nie przyjmuje pokarmu. Mam go od półtora miesiąca i wszystko było w porządku. Wcinał żywy pokarm, jak również mrożonki. Od trzech dni nie reaguje na pożywienie, tak jakby nie był głodny. Poza tym zachowuje się normalnie i nie wygląda na chorego, żadnych zmian skórnych itp. Dodam, że były 2 szt, ale pierwszy odszedł na wieczną rafę po tygodniu pobytu i wyglądało to podobnie.

Czy mieliście podobną sytuację? Nie wiem co robić i czy mogę mu jakoś pomóc?

Pozdrawiam

Kopik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cjanek, albo za świeże akwarium. Jak długo masz akwarium?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze i zasadnicze są z odłowu czy z hodowli ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikel,

Akwarium mam od sierpnia zeszłego roku. Z parametrami i pozostałą obsadą ryb jest wszystko ok.

Łukasz,

Pterapogony kupiłem w sklepie pare dni po dostawie, także pewnie z odłowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Suchego pokarmu nie będą jadły. Będą jadły mrożonki ale tylko jeśli unoszą się w toni wodnej.

Pterapogony mogą się wzajemnie zwalczać. Dlatego w niewielkim akwarium można trzymać albo jednego albo dobraną parę. Wcale się nie dziwię że jeden z pterapogonów odszedł - mogły go zabić w nocy pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikel,Akwarium mam od sierpnia zeszłego roku. Z parametrami i pozostałą obsadą ryb jest wszystko ok.Łukasz,Pterapogony kupiłem w sklepie pare dni po dostawie, także pewnie z odłowu.

no niestety z tymi z odłowu już tak jest że większość pada dlatego lepiej kupować trochę droższe ale z hodowli taki niestety już ich urok jeśli chodzi o te z odłowu niestety :(


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor

nie karmię ich suchym, tylko żywym i mrożonkami. Pterapogonów było dwa, i były raczej za małe aby walczyć ze sobą. I nic takiego nie zaobserwowałem. Także te opcje raczej odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na lapanie na cyjanek... mialem podobnie - jadly plywaly nie widac bylo jakis objawow i ... z dnia nia dzien przestawaly jesc i od tego momentu to juz byla rownia pochyla az do zejscia smiertelnego.

Teraz mam z hodowli maluchy i tfu tfu odpukac zyja i maja sie dobrze :)

Z pokarmow - Ikra homara - jako glowny pokarm ;) Ikra morska, jaja krabow, plankton czerwony itp tez jest ok :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bardzo chętnie wcina żywą artemię ale i mrożony czerwony plankton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem - najpierw jadł mrożonki ,a po paru tygodniach przestał i w końcu odszedł ...


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj tak samo jak i mandaryn nidgy nie jada gdy karmie. ale po brzuszku widac ze glodny nie plywa.... czesto ogladam jak poluje przy skałach, tez mialem dwa i jeden znikł... obstawiam ze byla zle dobrana para,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem priv, jezeli wyglada normalnie i plywa i wogole jest oki , to popatrz czy ma zapadniety brzuch i czy jego odchody sa kleiste i ciagnace ?? bo moze nicieni dostal :question: dosyc czesto sie to zdarza przy rybach z transportu a zawsze winią cyjanek niestety w tych czasach bez chemii to juz z niczym nie idzie wyjsc na prosta :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.