Skocz do zawartości
Raffy

akwarium Raffego

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium ma juz 50 dni od włożenia skały :) mam problem z glonami (piersza fotka) napoczątku było ich mało ale teraz przechodzą na inne skałki ;/ brzydkie glony mi już znikły (oprucz tych z 1 fotki)a zaczeły wychodzic makroglony :)np te "uszy słonia" na ostatniej i przedostatniej fotce :)

xenia sie już schowała ponieważ puźno robiłęm zdjęcia

1016-dsc00004.jpg

1016-dsc00009.jpg

1016-dsc00016.jpg

1016-dsc00023.jpg

1016-dsc00026.jpg

1016-dsc00029.jpg

1016-dsc00042.jpg


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada pieknie, glonami sie nie przejmuj pojawily sie to znikna

te brzydkie pewnie tez jeszcze wroca :)

cierpliwosc cierpliwosc i jak najmniej grzebania lapkami :)

pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glony na pierszej fotce widziałem u jednego forumowicza a akwarium miało 1 rok!!


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa jest fajne, mówię ci uważaj z makroglonami bo jak ich rozrost wyrwie ci się spod kontroli to będzie lipa, przekonałem się o tym na własnej skórze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Akwarium ma już prawie 4 miesiące :D troche zwierzaków przybyło.czekam na Wasze uwagi :)

obsada:

-5 ślimaków astrea tecta

-1 krab pustelnik

-krewetka czyszcząca

-krewetka boksująca

-xenia pulsująca i egipska

-zoanthusy (różne kolorki)

-sacrophyton glauci czy glauki:D(jest to szczepka i ponoć musi urosnąć aby miał ten swój kapelusz)

-clavularia

-anthelia

-grzybowieńce

i DUUŻO aptasi :)

Część korali mam od Andrniewa za co bardzi wielkie Dzięki :)

z ryb będą dwa błazny,dojdzie jeszcze cladiella i sinularia

1016-dsc00011.jpg

1016-dsc00019.jpg

1016-dsc00020.jpg

1016-dsc00066.jpg

1016-dsc00068.jpg

1016-dsc00048.jpg

1016-dsc00075.jpg


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam: na trzeciej fotce z tych du?ych, obok zoanthus'?w (po lewej stronie )s? takie dwie bia?e pa?eczki z zielonymi ko?c?wkami. Co to jest? Mam te? to u siebie tyle ?e z 30 szt. i tylko na jednej ska?ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam dokłądnie niewiem co to :) jakiś glon czy coś innego :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wyglada mi to na glon z gatunku Codium, prawdopodobnie Codium repens.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drugim pości na zdjęciu nr.2 masz korala (tygo nazywasz xenia egipska chyba) jak on ma na imię po łacinie mam takiego i nie wiem jak go wołać do karmienia. (inna sprawa że bedzie niedługo na wymianę bo ładnie rośnie)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to Clavularia jakas albo inny Briaeum ale to chyba byloby za proste :) Inna sprawa ze ona utrzymuje sie raczej z zooksantelli i nie zaobserwowalem zeby cokolwiek jadla. Istnieja ciekawe odmiany barwne ktore pieknie fosforyzuja, najpopularniejsza jest zielona ale poluje obecnie na jakies inne fajne kolorki :) A ma ktos moze w Polsce kolorowe Xenie, tj. takie np. z zielona "lodyga" i pomaranczowymi polipami? To dopiero cudo ale i rzadkosc...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wyglada jakby mialo przynajmniej rok. Super!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac masz racje to jest Clavularia sp. tylko że ja bym chciał wiedzieć jaki ten sp. :) - z tego co się orientuję to nie jest jednak to samo co Briaeum (ani nawet zbyt podobne). Jeśłi idzie o odmianę najpopularniejszą to chyba jednak taco tu na zdjęciu czyli brązowa. Moja zamyka polipy ja się poda do akwa jaj krabów albo inny malutki pokarm. Podejżewam jednak że to bardziej na zasadzie podrażnienia przez dotyk niż po to by jeść, choć większe jedzonko jak ją szturcha to się nie zamyka - może się jednak coś przyczepia do polipów.

co do innychodmian barwnych to w sieci widziałem takią sammą tyle że z zielonymi polipami ale reszta była brązowa.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te zielone pałeczki to jest taki glon Neomeris sp. U mnie w baniaczku też jest kilka "pałeczek" rosną powoli i są całkiem fajne.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo sie ciesze że choć nie którym podoba sie moje akwarium :)Choć jak patrze na wasze to moje sie zakompleksia :)

Qbab*

na drugim zdjęciu widać tylko anthelie

Xenia egipska rośnie na lewo od zoanthusów (ostatnia fotka) miałęm z nią małe problemy,3 tygodnie marnie wyglądałą nie wypuszczałą polipów i była ciemniejsza teraz odżyła i ma sie bardzo dobrze (teraz wygląda lepiej niż na fotkach):) może przez przejście z mocnego oświetlenia Hqi +T5 na T5?? albo braku jodu ??(słyszałem że jest równie trudna w hodowli co twardziele)

Między czasie przeskoczyłęm z soli kenta na Tm.

Clavularia jest na samej górze skał bardzo fajny koral :) (na fotkach nie pokazuje swego piękna) kupiłem jedną skałke ale gdy wkładałem ją do akwarium rozwaliła mi sie na dwie częsci,kolor zielony i troche brązowej jest z białym srodkiem.

Acha jeszcze jedna rzecz w clavulari na oby dwóch skałkach pałęta mi sie malutki ukwiał z zółtymi końcówkami, chodzi po niej,nie wygląda to na aptasie czy majano.Czy ktoś sie z czymś takim spotkał ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dobrym kierunku rozwija się choroba :) ?

fotki małego akwarium wyszły kiepskie ponieważ wcześniej narobiłem burdelu wyławiając modliszkę ;/

i wogóle ostrosci nie zlapalo

1016-duze i male.jpg

1016-duze otwarte.jpg

1016-male.jpg

pierwszy twardzielek w akwa monitopora digita red narazie sie ma OK i oby tak dalej :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raffy :

w dobrym kierunku rozwija się choroba :) ...

Cześć

Myśle że jak bedziesz już zakładał to ponad 350l akwarium to bedziesz znowu przezywać to samo co kiedys jak zakładałeś 80l

wiem cos o tym bo jak przesiadałem sie z 30l na 144l to przeżywałem strasznie - teraz też ale to nie jest już to samo co na początku :)

A to że ma sie akwarium więcej niż rok to też nieraz może być miłe lub nie miłe zaskoczenie.

Ty coś wiesz na ten temat (krewetka modliszkowa)

człowiek siedzi przy akwa po 1h dzienni (lub wiecej) i nagle sie dziwi że tego jeszcze nie widział.

Raffy nad piaskiem sie nie zastanawiałeś to 80 ??

Akwarium juz wygląda bardzo fajnie ale nie moge sie doczekać Twojego nowego "Potwora"


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ruszyło :Sad

dsc01247os4.jpg


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny baniak no i litraż się powiększył, znacząco :-)


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj zapowiada sie fajny zbiorniczek ale cos zrobil bym z ta skala za bardzo w jednej kupie;)

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie ile tam siedzi skały ? :Sad

zboku1df5.jpg

dsc012492ho8.jpg


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec tak na oko... 35-40 kg?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo-36 kg :Sad

prośba do Przemka żeby zrobił mi moje pliki bo w tej chwili musze se radzic imagesuc'kiem czy cos tak:) i te zdjęcia kiedyś z tąd znikną...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.