Skocz do zawartości
Raffy

akwarium Raffego

Rekomendowane odpowiedzi

może pomyśl nad piaskiem na dno, wyszłoby to na dobre zbiornikowi, no i efekt wizualny napewno by sie polepszył.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko piasek jest w planach akwarium ma dopiero 2 tyg...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spiesz sie z piaskiem , przpłuczesz skałe, odciągniesz syf i dasz piasek-ja mam nowe agwa od lipca i nadal nie jestem gotowy na piasek


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na twój baniak i myśle że za rok bedzie wszystko tętniło życiem i kolorami.:)


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem nowy profil bo na tamtym nie działają mi moje pliki :D

akwarium ma już ponad miesiąc

część polipów Xeni zrobiła się zielona wiecie może o co chodzi??

parametry wody to

Ph-7.8:8.0

Ca-480

Mg-1300

Kh-8.4

Ca doszło mi raz do 550, chyba przesadziłem z ballingiem choć lałem tylko 40ml na 450l wody w obiegu

1706-rafalaqua.jpg

1706-pict0507.jpg

1706-pict0519.jpg

1706-pict0470.jpg

1706-pict0462.jpg

1706-pict0495.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa ładnie się rozwija , ale na foto numer 3 widze aiptasie, masz z nią problem?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka osób prosiło mnie abym zamieścił dokładniejszy opis akwarium więc zamieszczam :D

akwarium ma 360l+110sump, wymiary zbiornika 120x60x50wys.

oświetlenie to 2x150w 16 000k HQI+3 świetlówki aktyniczne między innymi Ati i philips TL03

odpieniacz-red sea berlin classic 1000

cyrkulacja to dwie pompy mareea 6000l/h i 4400l/h i powerhead 1500l/h z falownikiem

pompa obiegowa-OR2500

dozowanie mikroelementów-do tej pory balling teraz podczepiam jeszcze mixer

-około 36 kg żywej skały

korale miękie

-Grzybowieńce(bodajże Discosomy)

-Sinularia dura

-Sinularia sp.

-Clavularia

-Sacrophyton

-kilka odmian kolorystycznych Zoanthusów

-parazoanthusy

-Xenia

korale Twarde LPS

-euphylia(nie widoczna na zdjęciach ponieważ dzisiaj o 1 w nocy wylądowała w akwarium)

ryby

-amphiprion ocellaris 3 szt.

-Chelmon rostratus (od wczoraj)

w planach oczywiscie jest więcej korali i ryb między innymi korale twarde SPS, akwarium ma dopiero ponad miesiąc a jak wiadomo fajne efekty w morskich zbiorniczkach otrzymuje sie po wielu miesiącach/latach oczywiście można odrazu wydać kupe pieniędzy na wyrosnięte korale ale mnie fascynuje widok rozrastających sie korali...

jeżeli chodzi o koszty założenia i utrzymania to ich nie licze bo jeszcze okaże sie że mnie na to nie stać ;P


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z komórki :)

niestety nieudało mi sie cyknąc parki boksujących razem(fajnie wyglądają szczególnie kiedy samiec posuwa samice) :)

i pierwszy sps- seriatoporka (Dzieki Andrniew)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se patrze że tą komórką to wychodzą lepsze zdjęcia niz te które robił mi znajomy cyfrakiem 5,5mpix :(

Seriatoporka

1706-dsc00566.jpg

Chelmonek

1706-dsc00582.jpg

Caulestrea

1706-dsc00569.jpg

Caulestrea nocą

1706-dsc00555.jpg

sunia

1706-dsc00599.jpg

w kosmosie :)

1706-dsc00570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zniosla jajko" - niesamowita fotka (moze troche nieostra, ale nie o to tu chodzi).pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygolona?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie zapowiadający się zbiornik. Gratulacje!

Przyłączam się do pytania Piotra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko raffy zmieniłeś gg bo nie moge złapac i skontaktowac sie z tobą na gg.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakaś aktualizacja. jak tam baniaczek sie rozwja moze nowe fotki ?????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.