Skocz do zawartości
Marius

KTO MA Aqua Medic Kalkreaktor 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ktos z szanowych uzytkownikow posada sprzet Aqua Medic Kalkreaktor 1000 to prosze cos wiecej tutaj napisac np: jakie dodatkowe moduly potrzebne sa do odpalenia tego w 100%


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede pierwszym posiadaczem takiego sprzetu na calym www.nano-reef.pl hmm.... milo.. :)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym on się nie różni od pozostałych reaktorów, jeżeli chodzi o pracę. Potrzebujesz:

1. elektrozaworu

2. pH Contorller + elektroda

3. butla z CO2

4. trochę wężyka

Reklama po prawej stronie (cały zestawik), brakuje jeszcze butli z CO2.

pozdr

Tomek


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info !

Moze ktos bedzie wiedzial jaka jest roznica pomiedzy Aqua Medic Nitratreductor 1000 a Aqua Medic Kalkreaktor 1000


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( Takich baranow jak froolk powinno sie od razu banowac )


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marius - ale nie zaprzeczysz że froolk ma racje :)

zasada działania i wygląd jest bardzo podobna (pojemnik na wkłądy z cyrkulacją wymuszoną pompką cyrkulacyjną SP3000) tyle że masz oczywiście różne wkłady i w nitrareduktorze nie masz wejścia na elektrode. Aha i w reaktorze masz wkłąd trzymany między gąbkami.

Większość tych reaktorów i reduktorów fosforanów, azotanów itp to po prostu podobne do siebie pojemniki na wkład filtracyjny z paroma udogodnieniami i szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia za co oni tyle kasy sobie życzą.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

@marius - ale nie zaprzeczysz że froolk ma racje :)

zasada działania i wygląd jest bardzo podobna (pojemnik na wkłądy z cyrkulacją wymuszoną pompką cyrkulacyjną SP3000) tyle że masz oczywiście różne wkłady i w nitrareduktorze nie masz wejścia na elektrode. Aha i w reaktorze masz wkłąd trzymany między gąbkami.

Większość tych reaktorów i reduktorów fosforanów, azotanów itp to po prostu podobne do siebie pojemniki na wkład filtracyjny z paroma udogodnieniami i szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia za co oni tyle kasy sobie życzą.

Witam cie SMK kto co powiedzial że w nitro nie ma wejscia na elektrode .... chyba ze coś zle odczytalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ops sorki - piona ma racje - właśnie zerknąłem do katalogu AM i faktycznie ma wejście do elektrody dla redox. To wygląda na to że różni się tylką tą "magiczną" niebieską gąbką :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reszta to prawda co pisał SMK posiadam i reaktor am i tej firmy nitroreduktorTe ceny to ...hm...nie wiem za co tyle sie placi chyba za patent:):) bo cuda to żadne!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Przyjacielu (Marius) - ja wiem, że nie ma głupich pytań, ale są niestety tacy ludzie :) .....

Koledzy zapomnieli o podstawowej różnicy - kalkreaktor ma pompkę wewnętrzną z wirnikiem igiełkowym w przeciwieństwie do nitroreduktora który ma zwykły wirnik.

Co do Twojej wypowiedzi:"( Takich baranow jak froolk powinno sie od razu banowac )"

Po pierwsze moja uwaga była zakończona emotikonką, a skoro nie znasz netykiety to najlepiej nie zasiadaj do komputera, a przynajmniej odpuść sobie pisanie na jakichkolwiek forach.

Za taką uwagę jak Twoja na każdym normalnie moderowanym forum to Ty dostałbyś NATYCHMIASTOWEGO BANA. Nie poczułem się jednak urażony, ponieważ nie zniżam się do poziomu kultury jaki reprezentujesz.

Jeśli chodzi o dyskusję z Tobą to dla mnie EOD*

*tłumaczenie dla Mariusa EOD – End Of Discussion – Koniec dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem nic nie napisac ale nie wytrzymalem.

@froolk musisz sie liczyc z tym ze jak bedziesz sie wypowiadal na poziomie przedszkolaka inni beda cie w rozny sposob traktowac np: jeden to poprostu oleje inny to skomentuje w taki czy inny sposob.

Jednak NAJGORSZE jest to se czlowiek majacy wieksze uprawnienia na forum niz zwykly siertelnik nie neguje takiego zachowania (czyt. pisania bzdet na powaznym forum " @marius - ale nie zaprzeczysz że froolk ma racje") wydawalo by sie nawet ze pochwala to dodajac emotionke do swojej wypowiedzi zwazywszy ze emotionki u niektorych znaczaw wiecej jak slowo pisane.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Ja też miałem juz nic tutaj nie pisać i z góry przepraszam za swój brak konsekwencji :)

Wyluzuj trochę, bo Ci żyłka pęknie :) To nie jest forum stricte (trudne słowo :) ) naukowe, lecz forum akwarystyczne i dla akwarystów. Wyluzuj, "siedzimy" sobie tutaj i prowadzimy luźną konwersację.

Bez urazy ale zadałeś "głupie" pytanie czym różnią się urządzenia służące zupełnie do czegoś innego, więc odpowiedziałem Ci zartem a Ty się nadąłeś, mało tego odrazu zacząłeś rzucać (jeszcze trudniejsze slowo :) )inwektywy.

Gdybyś zapytał czym różni się budowa tych urządzeń, to jako, że znam oba b. dobrze odpowiedział bym. Co zresztą już zrobiłem powyżej!

SMK również zauważył niescisłość Twojego pytania i żartem Ci to wytknął, jeśli na coś powinien zwrócic uwage to raczej na Twoje "...baranów takich jak froolk..."

Jako, że nic nie wskazuje abysmy mogli zostać przyjaciółmi to zobowiazuję się juz nic nie pisać w Twoich wątkach, równocześnie Ciebie prosząc o wzajemność.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem nadzieję dowiedzieć się czegoś ciekawego o produkcie AM....

Apel do wszystkich: OPANUJCIE SIĘ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaje racje ponioslo mnie, jest mi przykro i PRZEPRASZAM ale SMK jako moderator powinien inaczej troche zareagowac.

Peace :)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zareagował prawidłowo - próbował rozładować sytuację żartem.

Co do pytania to było jak najbardziej nieścisłe i jako takie wymuszało dziwne odpowiedzi - mnie się czesto takie same cisną na usta.

Co do tych dwuch urządzeń to jest jeszcze jedna sprawa (choć akurat tych modeli nie mam) to zapewne Aqua Medic Kalkreaktor 1000 potrzebuje do pracy CO2 a nitrreduktor nie.

I jeszcze jedno - uśmiechnijcie się do siebie bo to w końcu nasze hobby więc po co te nerwy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie denerwowałem :)

Marius zachował sie jednak bardzo w porządku bo w PW do mnie przeprosil za to, jeśli uraziłem to również przepraszam :)

Adam

Podsumowując wątek - bez wiekszych problemów mozna przerobic jedno z tych urządzeń na drugie - zamieniając wirnik igiełkowy na tradycyjny - lub na odwrót.

Wiem, ze to nie miejsce na to, ale od jutra będę miał taki kalkreaktor w doskonałym stanie na sprzedaż :)

Proszę pytać na PW (kupiłem Delteca PF501 i jutro do mnie przyjedzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi - wiecej luzu chlopaki. Tu nikt nie przychodzi sie wymadrzac a jedynie pytc i dyskutowac.

Mam mozliwosc moderowania ale staram sie tego nie naduzywac bo jest wolnosc slowa w koncu i nikt tu nie jest by robic za policjanta. Choc przyznam szczerze ze za duzo na forum ostatnio wzajemnych oskarzen bez powodu. Coraz czesciej klikaja sobie tu ludzie zeby sie pozalic lub obrazic kogos zamiast zaczac dyskutowac o konkretach i wymieniac doswiadczenie. Zareagowalem zablokowaniem tematu i usunieciem postow posta tylko raz - w przypadku swirleja i olka, i mam nadzieje ze nie bede musial robic tego nigdy wiecej :)

A widzicie - jakby ktos tu kogos zablokowal to byscie sie nie pogodzili i bysmy sie nie dowiedzieli o kalkreaktorze i nitrareduktorze :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ja jestesm za niebanowaniem dopoki nie leca bluzgi lub grozby karalne. W ogole z blokowaniem i banowaniem jest tak, ze ludzie sie czesto obrazaja i opuszczaja takie forum gdzie zostali zbanowani. Zreszta ja chyba nawet nie moge dawac banow a Ty SMK? Moge chyba tylko usuwac posty.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bana to przemek moze dawac (nie wiem jak z moderatorami) - my mozemy tylko tematy rzenosic, kasowac posty i blokowac tematy


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaraz cos zablokujemy i usuniemy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie będę blokował - za bardzo mi to pachnie polityką :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.