Skocz do zawartości
natalia83

JAKA GRZAŁKA DO 240L+50L SUMP

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko, szukam grzałki do baniaka 240l + 50l sump jaka będzie lepsza? 150w czy 200w eheim jager. Grzałka w sumpie.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 300w atmana w prawie 400 l w oiegu. hmm tanio i nigdy atmany mi sie nie popsuły choć warto mieć zapasową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie większa lepsza mnie razy się załączać będzie i szybko da ciepło.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam taką teorię że większa mniej razy będzie sie włączać, ale jak to farbowana blondyna wolałam sie upewnić. Właśnie dwie potłukłam i zostałam z niczym więc jutro zakupy :D

Dziękuje za odpowiedzi temat do kosza ;)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może " waty "wykorzystać na światło? zagrzeje no i wiadomo, lepiej jak jest więcej :smoke: no chyba ,ze NP,FO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może grzałka nie będzie potrzebna ???

ps. na taki baniak max 300w.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz za mocna grzałka też nie jest dobra bo jak zawiedzie termostat to zagotuje akwarium więc max 250W

chyba że masz różnice temperatury 10 stopni ale wątpie żeby ktoś w mieszkaniu miał 15stopni :welcome:

Myślę że 200 W jest o.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz za mocna grzałka też nie jest dobra bo jak zawiedzie termostat to zagotuje akwarium więc max 250W

chyba że masz różnice temperatury 10 stopni ale wątpie żeby ktoś w mieszkaniu miał 15stopni

Myślę że 200 W jest o.k

słuszna uwaga !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem warto jest zakupić grzałkę lub grzałki nie szklane , mam doświadczenie z grzałkami szklanymi wiem , że potrafią się rozszczelnić nawet te firmowe , a wtedy straty są o wiele większe niż cena za grzałkę . Obecnie posiadam powyższą grzałkę i jest rewelacyjna http://allegro.pl/grzalka-weipro-mx1019-300w-elektroniczna-i2249974298.html.

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam do sump'a tytanową z Aquamedica jest nawet 200W, ja mam 500W na 1500L i niestety przy baniaczku słabo dogrzewała. Kup do sumpa metalową, bo tam czasami się coś robi i przestawia więc jak piszą wyżej szklana ma większą szansę na potłuczenie. Do tego tytana dodają dwie przyssawki i masz spokój w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać podobnego tematu podłącze się pod ten

Posiadam Akwa 45L+22Lsump .Przed dołożeniem sump-a miałem grzałkę 25W w akwarium

Teraz tak sobie myślę ,że chyba będzie za słaba.

Może mi ktoś doradzi jaka grzałkę wybrać i jaką moc .chciałbym żeby była ona krótka

Z góry dzięki za podpowiedzi


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa akwaria jedno 80 l i drugie 200 l obydwa chodza bez grzałek, w lato i tak jest problem z podwyższoną temperaturą :)

jak masz ciepłe mieszkanie to zapomnij o grzałce :)

Ja swoją używam jedynie do podgrzania wody gdy mieszam sóli :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w obiegu jakieś 360l i obecnie używam fluval e200. Atman nie polecam o mało co mnie nie usmażył...

Zastanów się jaką masz sumę W na pompach bo to mocno wpływa na dobór grzałki -moja obecnie prawie się nie załącza...

Poczytaj

http://nano-reef.pl/...-nimi-zwiazane/

Edytowane przez krk_258 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim Jager 200W


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio przyjmuje się wat na litr. Zaokrąglając 300wat powinieneś wrzucić. Wszystko, też zależy jaka średnia temp w domu się utrzymuje, też takie względy pod uwagę trzeba wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 300W w 310+113 daje rade woda ma 24,5-25 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.