Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi doradzi jaki obiektyw i filtry zastosować do Nikona D90 żeby można było porobić fajne fotki korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od zasobności portfela....


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od zasobności portfela....

Pracuję na Micro 105/2.8 i 24-70/2.8 i z Nikosiem śmiga bosko. Wejdź na forum nikona w polsce są komentarze nt. różnych szkieł i poczytaj sobie o nich.

PS. Pierwsze pytanie to tak naprawdę budżet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do filtrów zależy do czego... ;)

jeżeli jakieś przyrodnicze, krajobrazy, architekturę, itd to połówka nd z stopniowym przejściem, polaryzacyjny, oraz dla uzyskania ciekawych efektów jakieś ND począwszy od ND4 na... jakiś odjechanie ciemnych skończywszy. Z tym ND chodzi o długie czasy naświetlania np smugi wodospadu, rozmyte fale ale najfajniejszym jego zastosowaniem jest robienie architektury z baardzo długimi czasami naświetlania tak by wyeliminować przechodniów ;)

do portretu można zmiękczające używać i skylight

filtry w dobie PS ;) to trochę przerost formy nad treścią ale ja np bardzo lubię i często je zakładam a w zasadzie zawsze coś mi na obiektywie wisi ;)

Co do obiektywów to zdecydowanie zależy do czego... i koniec wypowiedzi...

jak chcesz mieć jakieś uniwersalne zoomy to poczytaj fotopolis np tam są testy. są tez bazy zdjęcia i obiektywy (takie portale prezentujące rankingi i przykładowe zdjęcia wykonane danym szkłem i daną puszką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żeby kupić coś co będzie robić ładne fotki korali z bliska ale bez przesady co do kasy (może jakiś kompromis) :))

p.s. a może ktoś ma taki aparat i robił fotki korali z bliska to mi podpowie czego używa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żeby kupić coś co będzie robić ładne fotki ale bez przesady co do kasy (może jakiś kompromis) :))

pozdrawiam

Wejdź do sklepu z body, podepnij obiektyw, zrób parę fotek w sklepie i w domu oceń zdjęcia (nie oceniaj na wyświetlaczu nawet na powiększeniu bo ocena i tak będzie wadliwa). Przyjdź z powrotem i dokonaj zakupu, albo znajdź tańsze źródło, bo obiektyw już będzie wybrany. Ja tak robię ze szkłami jak nie miałem danego szkła na bagnecie to go nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak polecam Tego Tamrona 90 jasnośc 2,8 w 100%tach

mialem jakiś czas - to klasyk do macro

napewno trafi do kolekcji moich szkiełek ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""Ja używam Tamrona f/2.8 90mm i jestem zadowolony""

pozdrawiam Janusz

wypas obiektyw :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem można tanio kupić stałki soligora są solidne metalowe 2.8

Do akwarium filtry ci nie są potrzebne kolory i resztę wyciągniesz na kompie.Do krajobrazów w dużym słońcu możesz kupić jakiś dobry filtr polaryzacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@smyku: D90 + sigma 150mm f/2.8 - kliknij w link w mojej sygnaturce wszystkie zbliżenia tylko z sigmy :)

Jak ma by coś za rozsądne pieniądze to wcześniej wspomiany Tamron 90 będzie idealny.

Następny w kolejności to Sigma 105 makro - również bardzo dobry obiektyw.

Ewentualnie nikkor 60mm makro - ewentualnie bo (moim skromnym zdaniem) akurat do makro lepsze są trochę dłuższe ogniskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś na tym forum doradzono mi

obiektyw AF-s DX NIKKOR 16-85

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "dostałem" tamrona SP AF 17-50 F 2.8 XR Di II VC a to pierwsze fotki z ręki takie testowe

https://picasaweb.google.com/113694713320362612088/11Grudnia2012?authuser=0&feat=directlink

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ,działa ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala, super fotki


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamron ,ogólnie szkło ok. jasne ,dobra stabilizacja ale chyba jeszcze dokupie to ,to

http://www.optyczne.pl/index.php?obiektyw=1041

jak to widzicie ? może ktoś używa ?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamron ,ogólnie szkło ok. jasne ,dobra stabilizacja ale chyba jeszcze dokupie to ,to

http://www.optyczne....p?obiektyw=1041

jak to widzicie ? może ktoś używa ?

Do fotek rodzinnych i plenerowych jest ok. Jak będziesz pracował na najmniejszej odległości obiektu to przeżyjesz rozczarowanie. Mści się wtedy rozpiętość ogniskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ??? co dokładnie masz na myśli ,abercje,itp?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ??? co dokładnie masz na myśli ,abercje,itp?

Tak jak najbardziej, przy krótkich odległościach jakość jest mniej niż zadowalająca ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wim co kupić ! padł mi nikon 18-200 ,poszukam fachowca do naprawy jak będe w polsce a teraz chce coś dokupić ,mam tamrona 17-50 f 2,8 który całkiem mnie zadowala ale myśle jeszcze o czymś uniwersalnym no i padło na 18-300 nikona ,zastanawim się czy ja , amator ,zobacze te niedoskonałości w/w obiektywu ??? jeśli chodzi o ten zakres ogniskowej to tylko nikon ma ten zakres !!! jest jeszcze podobna sigma

ale 18-250 albo tamron 18-270 z tym że te dwa ostatnie opini dobrych nie mają (bardzo kiepskie wykonanie,same się wysuwają itd) więc...NIKON ???? sam zachodze w głowe , musze myśleć bo Mikołaj czeka na list ! :thumbsup:

Ps. '' padł nikon'' tzn. jedno "szkło" drugie od zewnątrz pokryło się taką ... siateczką jakby pajęczynką ,ja widze to jak by jakaś powłoka na soczewce popękała i mam "zamglenie" myśle że wchodzi w gre wymiana tej soczewki ale to nie tu w belgii ,ceny za robocizne - kosmos!

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wim co kupić ! padł mi nikon 18-200 ,poszukam fachowca do naprawy jak będe w polsce a teraz chce coś dokupić ,mam tamrona 17-50 f 2,8 który całkiem mnie zadowala ale myśle jeszcze o czymś uniwersalnym no i padło na 18-300 nikona ,zastanawim się czy ja , amator ,zobacze te niedoskonałości w/w obiektywu ??? jeśli chodzi o ten zakres ogniskowej to tylko nikon ma ten zakres !!! jest jeszcze podobna sigma

ale 18-250 albo tamron 18-270 z tym że te dwa ostatnie opini dobrych nie mają (bardzo kiepskie wykonanie,same się wysuwają itd) więc...NIKON ???? sam zachodze w głowe , musze myśleć bo Mikołaj czeka na list ! :thumbsup:

Ps. '' padł nikon'' tzn. jedno "szkło" drugie od zewnątrz pokryło się taką ... siateczką jakby pajęczynką ,ja widze to jak by jakaś powłoka na soczewce popękała i mam "zamglenie" myśle że wchodzi w gre wymiana tej soczewki ale to nie tu w belgii ,ceny za robocizne - kosmos!

Bardzo dobrze robią szkła w serwisie Nikona w Warszawie, Wyślij komuś z polski niech od siebie podeśle do Warszawy.

Co do wyboru mega zoom'a, to co pisałem wyżej - wejdź do sklepu z body, podepnij obiektyw, zrób parę fotek w sklepie i w domu oceń zdjęcia (nie oceniaj na wyświetlaczu nawet na powiększeniu bo ocena i tak będzie wadliwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ... jest ! Nikon 18-300 3.5-5.6 jak na tą chwile jestem zaskoczony pozytywnie,a jak się sprawi ? zobaczymy za kilka m-cy. pięknie śmiga,cichutenki,bardzo szybki,bardzo solidnie wykonany,stabilizacja bardzo dobra ,nawet BF/FF nie trza było regulować.Wady ? 800gr.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ... jest ! Nikon 18-300 3.5-5.6 jak na tą chwile jestem zaskoczony pozytywnie,a jak się sprawi ? zobaczymy za kilka m-cy. pięknie śmiga,cichutenki,bardzo szybki,bardzo solidnie wykonany,stabilizacja bardzo dobra ,nawet BF/FF nie trza było regulować.Wady ? 800gr.

Z czystej ciekawości zapodaj fotki na skrajnych ogniskowych najlepiej linki do RAW i JPG'ów w pełnej rozdzielczości. Zobaczymy co Nikon zmajstrował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.