Skocz do zawartości
Maciekelkk

130 l . Dzień po dniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

Nareszcie przyszedł czas nie tylko czytania tego forum, ale i również opisywania własnego zbiornika.Mam wielka nadzieję, iż przy waszej współpracy oraz pomocy uda mi się stworzyć mała namiastkę tego, co wielu z was już posiada. Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE.

Akwarium Blau Cubic Compact Reef 130

Suchy piasek aragonitowy Nature's Ocean 9 kg

Żywa skała 12 kg

Dwie pompy cyrkulacyjne Hydor Koralia Evolution 1600

Areometr JBL

Siatka do łapania ryb

Termometr JBL

B nitryfikacyjne, doskonałe do ustalenia równowa biologicznej w zbiorniku Microbe Lift Special Blend 118 ml

Sól morska Reef Crystals

4.O4 .12

Odpalenie RO + D1 przygotowanie wody.

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekelkk - a jaki osprzęt odpieniacz i jakie oświetlenie , co masz w planie za ryby i korale ?


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RO masz złą kolejność wkładów, powinno być 5 mikro - węgiel - 1 mikro.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RO masz złą kolejność wkładów, powinno być 5 mikro - węgiel - 1 mikro.

Jak podłączysz to tak jak jest uszkodzisz membranę osmozy...

Przyszły już te zestawy do e-rybki ??? napisz coś więcej na temat odpoieniacza i jakości wykonania...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wielka nadzieję, iż przy waszej współpracy oraz pomocy uda mi się stworzyć mała namiastkę tego, co wielu z was już posiada

Będzie dobrze, fajnie że w końcu startujesz.

Co do RO to ja przed wkładem węglowym mam tylko jeden cząstek stałych i wszystko hula ale oczywiście twój zestaw jest lepszy i dobrze że zainwestowałeś w dobre RO+DI oszczędzisz sobie nerwów z dziwnym zachowaniem się zbiornika.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za cenne uwagi już dokonałem zmiany w filtrze ...

Jak tylko dojdzie zbiornik to wszystko opisze , wiem na pewno iż będę musiał dokonać zmian w oświetleniu , dołożę jeszcze jeden Compact 24W oryginale jest 2x24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie przywiozłem HQI 150W Aqua Medica bo to co było jest za małe. Nowe pięknie świeci, twarde w przyszłości bądą rosnąć... Cena używanej w bdb stanie + żarnik 14000 K (3 miesięczny) to 400 zł-polecam poszukać, można coś na allegro znaleść. Ja lampy nie chcę podwiesić, dorobię stałem nóżki do postawienia na boczkach akwarium

Dokładnie taką tylko Aqua Medic. Warta rozpatrzenia, dokupić halogen i twardziele można trzymać :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=2250541391


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Proszę o podpowiedz w procesie dojrzewania chce zastosować takie bakterie jak:

- Microbe Lift Special Blend

- cycle

- biodigest

Czy podawać je w jednym czasie wszystkie czy każda z osobna zgodnie z opisem zastosowania i dawkowania?

Dziekuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycle - szkoda kasy pozostale ogolnie ok choc ostatnio coraz czesciej sie postuluje ze skutecznosc bakterii lanych do akwarium to mi


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie przesadź. Dużo czytałem i zastosowałem żywą skałe, wodę z akwarium od e-rybki (o czym już wiesz), żywy piach (również od nich) i bakterie Nite out II-to wszystko. Zminimalizowałem dojrzewanie do minimum, teraz kilka korali żyje w tym jeden twardy ale dla niego właśnie (i dla przyszłych) zakupiłem lampę HQI 150W :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja startowałem 60% wody z działającego zbiornika + skała ze zbiornika i żywy piach no i zero bakteri tak mówiło 99% morszczaków z Łodzi tylko sklepy namawiały mnie na bakterie i nie wiem co to dojrzewanie może miałem szczęście :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Niestety w dalszym ciągu oczekuję na zbiornik z osprzętem...

W między czasie zająłem się planem modernizacji oświetlenia a więc

W komplecie jest 2x24W Compact.

Chcę dołożyć HQI Blau HQI 70W 14000K + Statecznik NaHJ 70 link http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=cb540da2856a&UID_p=158de225151c&UID=bd9e9f71b499

Oprawa oprawka G12 AAGStucchi link http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=f79e78ad30ca&UID=511fd74daa84

Bardzo proszę o opinie czy takie rozwiązanie ma szanse powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie kupisz zestawu blau'a z zamontowaną już lampą hqi... te akwaria nie różnią się pojemnością prawie wcale... nawet chyba to 130 ma minimalnie większą pojemność... i podobno słabszy odpieniacz..

nie rozwodziłem się nad propozycją twojego rozwiązania bo nie zauważyłem tego obrazka...

1- HQI emituje dużą ilość promieniowania UV... (może poparzyć wszystko co w akwarium) a ten plasticzek nie ma filtra UV

2- to wszystko się stopi... bo lampa podczas pracy jest bardzo gorąca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.