Skocz do zawartości
kim84

kupie wode

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś ma pompę na zbyciu? i szukam dobrego oświetlenia. zbiornik ma 230cm i 65szer niestety na ledy mnie nie stac od razu mowie:)


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to policz sobie rury T5 ile będą Cię kosztować przy wymianie co 6mc. W twoim przypadku robił bym sam lampę LED, na forum masz wszystkie niezbędne porady i wskazówki oraz ludzi którzy wykonują np komputery sterujące... Ewentualnie HQI..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze jesli nawet znajdziesz oswietlenie do tego zbiornika inne niz ledy chocby na start to po jakims czasie bedziesz szukal tanszej (energooszczednej) alternatywy. Jak mowi warszawiak, najlepiej rozpoczac ledami. DIY to dobra alternatywa ale to juz twoja decyzja. Uwazam tylko ze jesli zaczniesz swiecic innym swiatlem niz ledy to przy ewentualnej zmianie po jakims czasie na ledy moga sie pojawic komplikacje w zbiorniku. Nie mowie o jakiejs wiekszej tragedii ale bedzie to na pewno kolejny stres.

Pompa obiegowa powinna dawac troche wiecej niz zdolnosc pompy odpieniacza co jest dosc trudne do osiagniecia. Przy tych rozmiarach musisz miec mocna wymiane obiegu. Wysokosc podniesienia np w moim przypadku to 1.5 m i uzywam NJ1700 a moc odpieniacza to 1200. Nie mniej jednak na powrocie nie mam wiecej niz moze jakies max 500LH. Funkcjonuje ale jednak troche malo i mysle o czyms silniejszym.

Kolega DarekB30 sugeruje do 30% mocniejsza i tego bym sie trzymal a w tej dziedzinie to "forumowy guru"

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ktoś ma pompę na zbyciu? i szukam dobrego oświetlenia. zbiornik ma 230cm i 65szer niestety na ledy mnie nie stac od razu mowie:)

Jak nie chcesz ledow a potrzebujesz porzadne swiatlo to zobacz jak Kubass oswietlil swoj zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie to widze, nie wiem czemu, czarnowidztwo.

Mam pompe OR 6500 na zbyciu :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję wodę z woreczka wlać do akwarium jak kupię rybę w sklepie a tu miała by być wlana całość lub część.Sklepy stosują sporo chemii poza tym zapewne ma wysokie azotany i fosforany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kośmid za ile ta pompa?

a z wodą to sie umówie z kimś z okolicy. sa jakies morszczaki z zachodniopomorskiego??


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze kolegów z koszalina lub szczecina o kontakt. woda dalej jest niezbędna:)


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanie wody z kilku zbiorników, to jak zbieranie zupy od kucharzy z różnych restauracji. Niby wszyscy robią pomidorówkę, tylko czy te zlewki też będą pomidorówką?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , mozesz uzbierac np 500L super wody a trafi ci sie 50L jakiegos badziewia i gotowe :( a dlaczego nie chcesz na nowej solance ??? ja jak robilem 2 miesiace restart to odpalilem na nowej solance , dojrzewania zero :p popatrz w moim watku to zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje się nowej solanki. długo dojrzewa, parametry beda skakały jak na trampolinie. jak bede miał 20% wody z działajacego zbiornika to wtedy bede spokojny.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kim84 - widziałeś kiedyś akwarium morskie na żywo? Bo po wypowiedziach odnoszę wrażenie, że tylko na obrazkach w necie. Weź umów się z kilkoma morszczakami w Szczecinie. Niech Ci pokażą swoje zbiorniki, zobaczysz sprzęt, uzyskasz masę cennych informacji. Niektórzy mają naprawdę wielkie zbiorniki (większe niż Twój). Rozjaśnisz sobie parę kwestii, które w tej chwili pewnie nawet do głowy ci nie przychodzą. Robisz nieprzemyślane zakupy idąc na żywioł. Ktoś sugeruje Ci odpieniek KZ-ta, a Ty od razu kupujesz. Weryfikuj informacje, porównuj, złóż do kupy i dopiero wybieraj. Pośpiech to zły doradca.

A co do wody - to mógłbym wziąć tylko z takiego zbiornika, w którym koralowce kipią życiem, broń Boże ze sklepu. W przeciwnym wypadku, lepiej zacznij od własnej, czystej solanki.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem odpieniek kz jest dobry i cichy. opcją byl deltec ale trafił sie ten. nie znam nikogo ze szczecina z wiekszym od mojego zbiornikiem i nie wiem kto był by zainteresowany podmianką w większej ilości (100-200l)

zakup odpienka nie był az tak spontaniczny jak sie wydaje.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korallen-Zucht ??? :thumbdown:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak koralen-zucht


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korallen-Zucht - chyba ze 3 jednocześnie ...to może,może da rade.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos wiecej bo nie rozumiemm? masz, widziałeś czy na zdjeciach zle sie prezentuyje??


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach piękny aallee to dopieniacz dość wymagający ,myśle że dla zaawansowanych akwarystów,dość dobrze wiedzących jak akwa na nim prowadzić.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ jest bardzo nie stabilny na poziom wody w sumpie i bardzo często zapycha sie dysza, wystarczy trochę śluzu bakteryjnego i odpieniacz traci moc i tym sposobem bedziesz musiał ciągle go kontrolować, te KZ nadają sie do zbiorników prowadzonych metodą ZEOVIT.

Trzeba było kupić delteca, stabilny, dobrze pieni.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak bardzo boisz sie świeżej solanki? ja w tej chwili jestem w trakcie startu większego baniaczka i w nim hula z 80% nowej solanki co jakiś czas doleję 5l z mojego RM a że dojrzewanie wydłuży się o miesiąc to co? Na temat odpieniaczy, pomp i lamp się nie wypowiadam tu juz mąż działa, bo ja się kompletnie nie znam. Najchętniej wsadziłabym wszystko co najdroższe, najmocniejsze i najładniejsze a to przecież nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie. I tu skłaniałabym się do przysłowia że nie wszystko złoto co się świeci, może czasem warto posłuchać tych doświadczonych chłopaków z forum?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalej świeżej wody zapakuj skałę i spokojnie czekaj ,przeczytaj wątek inmara baniak spory i zero starej wody poczekaj na zamknięcie cyklu azotowego i powoli obsadzaj a biologia sama zaskoczy u siebie też nie brałem wody z podmiany .Woda z podmiany zawsze jest powiedzmy delikatnie nie za czysta z największym syfem bo kto Ci spuści czystą ?koszty z jazdą baniakami zbędne odkręcasz osmoze i czekasz.

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.