Skocz do zawartości
baszurek

Reefmax po liftingu-zmodyfikowana pokrywa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w sklepie firmowym Aquaela po raz kolejny przyglądałem się Reefmaxowi i trochę zdziwiła mnie wysoka cena: 1599zł (bez szafki) :shock:. Sprzedawca uświadomił mnie,że cena podyktowana jest liftingiem, któremu zestaw został ostatnio poddany. Już na pierwszy rzut oka widać,że główne zmiany dotyczą pokrywy - dioda oświetlenia nocnego została przeniesiona z przedniej części w okolice środka oraz stateczniki zostały wyciągnięte na wierzch spod odbłyśnika. Myślę, że druga zmiana jest niebagatelna, jeśli dojdzie do konieczności wymiany statecznika, a pierwsza być może spowoduje ładniejsze oświetlenie baniaka w nocy.

Ponadto (podobno) są jakieś niewielkie zmiany w odpieniaczu oraz do zestawu jest załączana inna grzałka.

I tu pytanie do użytkowników RM - czy ktoś z Was jest posiadaczem takiej poliftowej wersji i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Poniżej fotka zmodyfikowanej pokrywy (pstryknięta telefonem):


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie sledze namietnie nowinek

ale lifting takowy zrobil z rok temu aquael przesuwajac diode na srodek i stateczniki do ^przodu^. Nie sledze cen tego zestawu i czy sa stare i nowe modele na rynku. Sam wybierzesz za ile chcesz kupic RM. Jedno jest pewne, biale modele maja wade - plastik pokrywy bialej nie dolega i przeswituje bialy pasek, co jest denerwujace.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie sledze namietnie nowinek

ale lifting takowy zrobil z rok temu aquael przesuwajac diode na srodek i stateczniki do ^przodu^. Nie sledze cen tego zestawu i czy sa stare i nowe modele na rynku. Sam wybierzesz za ile chcesz kupic RM. Jedno jest pewne, biale modele maja wade - plastik pokrywy bialej nie dolega i przeswituje bialy pasek, co jest denerwujace.

Też nie śledzę :lol:, tak przypadkiem się dowiedziałem :D


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to by bardziej zależało, by ta dioda led włączała się sama :-) np. jak zgaśnie świetlówka....Niby może palić się cały czas ...ale mam wyrzuty sumienia jak się pali w dzień :-)


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to by bardziej zależało, by ta dioda led włączała się sama :-) np. jak zgaśnie świetlówka....Niby może palić się cały czas ...ale mam wyrzuty sumienia jak się pali w dzień :-)

a o co te wyrzuty sumienia? przyznaj sie :) Ja nie miewam tego typu problemow


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co te wyrzuty sumienia? przyznaj sie :) Ja nie miewam tego typu problemow

Całe życie superego jest kształtowane by sobie gasiło światło. :-) Tak wiem ze to pewnie z 1% zużycia prądu... przez akwarium.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem takowej wersji. Nie mogę się odnieść do poprzedniej, bo jej nie miałem.

Ale co jest pewne to:

- stateczniki na wierzchu - łatwość wymiany - ale tylko statecznika, bo wymiana świetlówek z uwagi na długość odbłyśnika i nieustępliwość oprawek to naprawdę droga przez mękę

- inna grzałka niż easyheater - bez sensu, skoro i tak musiałem dokupić starą (podobno zawodną) grzałkę, bo ta dołączona do zestawu po prostu nie wchodzi do komory grzałki; ma za dużą średnicę i przeszkadza w tym obudowa pokrywy.

- nie wiem na czym polegają modyfikacje odpieniacza, ale ten który jest szału nie robi

- co mi po nowinkach, skoro farba którą pokryta jest szyba panelu zaczyna się rozpuszczać i schodzić z szyby

- wskazania temperatury wody na wyświetlaczu mają rozjazd o 0,6 stopnia w stosunku do rzeczywiście panującej.

To tyle krytycznych uwag z mojej strony. Reszta jest ok. jak dla mnie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inna grzałka niż easyheater - bez sensu, skoro i tak musiałem dokupić starą (podobno zawodną) grzałkę, bo ta dołączona do zestawu po prostu nie wchodzi do komory grzałki; ma za dużą średnicę i przeszkadza w tym obudowa pokrywy.

W RMie niema czegoś takiego jak "komora grzałki", możesz ją wrzucić w dowolną odpowiednią gabarytowo sekcję panelu. U mnie jest dużo większa niż oryginalna - w ostatniej komorze.

Straszna ściema z uzasadnianiem wyższej ceny "liftingiem", ja nie widzę tu żadnych zmian za 300 zł.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w cenie 1700 zł kupiłem akwarium, szafkę (zrobiłem sam), kupiłem 14 kg żywej skały, wodę dostałem, kupiłem sól, bakterie i lampę HQI z żarnikiem (aqua medic-używka w stanie bdb). Więc dokładka 100 zł i szukać używanego ale dobrego sprzętu i jest całe akwarium. oczywiście, piach, preparaty, testy, wkłady tj. węgiel itp i inne pierdoły i jak narazie zamknąłem budżet ok 3 tyś zł i mam 130l rafy :thumbup:

Oczywiście mam zamiar zmienić odpieniacz, w przyszłości kupić może aut. dolewkę, pompy dozujące, żeby minimalizować obssługę.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.