Skocz do zawartości
CNCRob

Smrodek z odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, jak pozbywacie sie smrodku z odpieniacza w szafce z sumpem? W pokrywce kubka na sciek odpieniacza mam otwor przez ktory wylatuje powietrze i ciagnie za soba niemily zapach, myslalem aby podlaczyc tam wezyk, ale nie wiem co dac na jego koncu aby neutralizowalo zapach a jednoczesnie nie tlumilo spokojnego przeplywu powietrza, sprawdzalem i zatkanie tego powoduje pogorszenie pracy odpieniacza. Dodam tez, ze za okno nie mam mozliwosci go wystawic. Jakie kto stosuje techniki?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu czyszcze kubek.......i smrodu nie ma :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozbyłem się zapachu w następujący sposób:

1. Podłączenie spływu syfu z odpieniacza do kanalizacji - trochę mniej było czuc ale był zapach z kolanka przy ujściu do kanalizacji.

2. Odciek z osmozy włożyłem w otwór pokrywki kubka odpieniacza i teraz woda z osmozy płucze mi kubek, przewód i kolanko przy ujściu do kanalizacji. Zero zapachów tylko trochę więcej plątaniny węży :)

Możesz pomysleć o kolektorze ściekowym ale i tak troche zapachu będzie z kubka, jak nie masz kanalizacji przy odpieniaczu to pozostaje Ci częste mycie kubka odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jjablonski, pomysl swietny tylko narazie mam jeden problem, w domu w ktorym mieszkam nie bardzo moge dziurawic sciany, z tego wzgledu odpada prowadzenie rur do kuchni (tam jest najblizej) jak i na zewnatrz budynku (a tu mam doslownie akwarium przy scianie, gdzie od strony ogrodu wisi kran z woda i sciek) :(:wallbash:

myslalem tez nad zrobieniem filtra do powietrza, tylko co by sie na niego nadawalo? jakas wata zawierajaca wegiel? wklad od okapu kuchennego? codzienne mycie kubelka... troche lipa :crybaby:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myje kubek co dzien, tak samo jak zęby :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy węgiel aktywny (wystarczy troche w skarpetę) i wetknij w niego rurkę którą wychodzi powietrze. Węgiel absorbuje całkowicie wszelki smrodek. Tanio i 100% skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu po kazdym jedzeniu/ karmieniu myjesz kubek?harhar.gif

Ja dzis uslyszalem opinie ze im bardziej capi z odpieniacza tym akwarium lepiej hula. Czy cos w tym jest to nie wiem . Jednak nadejscie wiosny zawsze zwiastuja muchy w szafce.

Tak wogole zaglebiajac sie czemu z odpieniacza smierdzi nie jest strata czasu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze na jedno kluczowe pytanie: co smierdzi, a co pachnie :) ? Definicje moga byc rozne. Ja zapachem ze swojego kubka sie delektuje :) Namiastka morza. Niemniej nie delektowalbym sie tym zapachem, gdyby przypominal mi opary kompostownika czy inne jajeczne siarkowe kompilacje ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiastke morza moge wachac z lustra wody akwarium... ale z kubka na odpady w odpieniaczu :) nie to nad moim morzem inaczej pachnie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kubka odpieniacza"pachnie" dokładnie tak samo jak w kilku portach w których byłem:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kubka odpieniacza"pachnie" dokładnie tak samo jak w kilku portach w których byłem:)

Znaczy ropą z tankowców? Może warto zrobić odwierty i kupic turbo disela.

Prezesie od kiedy przelalo mi kubek w mym hang on v skim i zalalo syfem dywan to czyszcze go bardzo często.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=53.013917,-2.124057

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś nigdy nie waliło z szafki,dopiero jak otworzyłem kubek to tak.Przypomnijcie,jak długo zbiera Wam się w kubku by jak często na zdjęciach widać jest połowa zawartości w kolorze prawie czarnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.