Skocz do zawartości
rpp

Egipt - jaki prepaid wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób z tego forum wyjeżdża do Egiptu ponurkować więc mam pytanie. Czy ktoś z Was kupował kartę prepaid tamtejszego operatora w celu minimalizacji kosztów dzwonienia do Polski?

W necie znalazłem info, że korzystna jest oferta Mobinil ale jak wszedłem na ich stronę to za nic nie mogę się rozeznać jak działa u nich prepaid.

Na stronie:

http://www.mobinil.com/ALO/ALOTariffPlans.aspx

mają 4 plany. Przy czym po wejściu np. w "ALO Netawy" wyświetla się owszem cennik

http://www.mobinil.com/ALO/ALOTariffPlans/ALONetawy.aspx

ale o co chodzi z tymi opcjami taryf (Netawy All Day long i Netawy All Day long+)?

Co to za opłata (fee) - czy jest to codziennie naliczane? Czy przy pierwszym połączeniu danego dnia?

Do tej pory żyłem w przekonaniu, że skoro jest Prepaid to pobierają opłaty tylko za dane połączenie a tu widzę jakieś inne opcje i nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Głównie zależy mi na dzwonieniu do kraju i ew. odbieraniu rozmów z PL. Internet w telefonie by się przydał ale nie jest krytyczny (chociaż akurat w Mobinil jest fajna oferta za 10LE/miesiąc gdzie dają 55MB danych więc na sporadyczne sprawdzanie poczty czy forum powinno wystarczyć spokojnie).

I kolejna sprawa - ile kosztuje starter i czy można go nabyć bez problemu (gdzie)? Czy wymagana jest rejestracja czy obcokrajowiec może go po prostu kupić i aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupwalem wodavone. Starter kupujesz, wklaadasz do tel. (ew. doladowujesz) i dzwonisz. Nic nie musisz rejestrowac.

Ja kupowalem 4 lata temu ale chyba do dzis sie nic nie zmienilo:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem vodafona - tylko babka w telefonie gada po arabsku i nie wbijesz sobie kodu sam.

Ktoś ci musi doładować. Przy okazji mnie orżnęli bo dałem dziesięć baksów na doładowanie a rozmawiałem łącznie chyba z minutę także uważaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co prawda to prawda lubia turystow oszukac na kase.

Mi doladowywal tam poznany arab (bardzo przyzwoity czlowiek swoja droga), ale w kazdej recepcji hotelowej zrobia ci to bez problemu (tak przypuszczam:)).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszyłem,że nie mogłem rozmawiać,telefonów nie odbierałem.Wykonałem może ze dwie rozmowy do domu,coś tam SMS-ów i łącznie kosztowało mnie to chyba około 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - na szczęście to prywatny telefon i bardziej chodzi o kontakt z Dziadkami. Ja tam bym się obył całkowicie bez ale moja Córa może chcieć porozmawiać z Dziadkami.

Ostatnio jak byłem w Egipcie to rachunek wyszedł ponad 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak za pierwszym razem bylem w egipcie, przed wylotem dowiadywalem sie ile z abonamentu bedzie kosztowalo polaczenie tam. Poniewac abonament byl na firme a pakiet nie minutowy tylko kwotowy to Pani poinformowala mnie ze zostanie to naliczone jako zalegle pakiety (tato mial chyba z 300zł niewykorzystane). Niestety Pani sie pomylila i dla tej taryfy nie bylo takiej mozliwosci (w innej owszem ale nie w tej), ale to okazalo sie dopiero na rachunku po powrocie. Niestety reklamacji nie uznano poniewaz nie znalem nazwiska Pani ktora mnie o tym poinformowala. Wszystko byloby ok gdyby jeszcze tam pracowala :).

Tym oto sposobem rachunek wyniosl prawie 400zł :)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w Egipcie nie miał bym czasu na dzwonienie... :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.