Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

This is ChingChai's DSPS tank from Thailand

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaraz wyjdzie "prawda" że na tym forum tylko same niedojdy i ci co nic nie wiedzą o akwariachi i nic nie potrafią zrobić :thumbsup:

ps.czy nie mam troszke racji ? :harhar:

Moim skromnym zdaniem ja bym dokonał podziału w tym przypadku "akwarystów" na dwa rodzaje:

1. Posiadających piekne zbiorniki, ale mało o nich wiedzących. Serwisowanych przez kogoś z zewnątrz. To z reguły nie są pasjonaci więc nie maja potrzeby rozwojania swojej pasji poprzez fora internetowe.

2. Druga grupa o wiele bardziel liczebna - pasjonaci. Cieszący się z byle pierdoły w swoim baniaku i płaczący wręcz przy drobnych niepowodzeniach, o słonych porażkach nie wspomnę. To Ci którzy biegają po forach, spotykają się z innymi porażonymi przez "baniaki".

Ale to moja skromna opinia coffee.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troszke temat . Kto poza shuranem ( kosteckim ) jest w stanie w PL wykonać baniak z akrylu . Planowane wymiary to 250x100x160 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki jutro wystosuje zapytanie ile moze kosztowac takie cudo z akrylu ktos cos strzeli bo w planach mialem murowac ale moge przestawic troszke jedna sciane i ....

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160cm wysokości? będzie ciężkie w obsłudze...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wojna ..... sa ofiary . Projekt przewiduje 35 cm od ziemi i wysokosc 160 to co ja mam zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te wymiary nie pasuja na zakladane 300l :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość 160cm jest dla masochistów. Pamiętaj, że Chingchai ma do kompletu niewysokiego kolesia, który przy jakichś większych robotach wchodzi do akwarium i działa od środka. Przemyśl jeszcze raz te wymiary. Jak byś miał okazję powtórzyć ten wypad do Sopotu to zapraszam, żebyś zobaczył akwarium z przednią szybą 285x160cm. Wyjścia są dwa: albo zakochasz się w takiej ścianie wody, albo pójdziesz po rozum do głowy :)

W 2006 roku wyceniałem dwa razy większy zbiornik z akrylu. Uwzględniając "Twoje" wymiary, w europejskiej firmie zapłaciłbyś 20-30tys. EUR, teraz pewnie trochę więcej. Warto poszukać na dalekim wschodzie, a może nawet spytać Chinchanga gdzie to zlecał. Podejrzewam, że "jego" producent miał już kilka zapytań o takie samo akwarium, od kiedy pojawił się temat na RC.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazde moje akwarium jakie wycenialem i chcialem zawsze od 2000r kazdy mi wmawia Panie nie bierz pan takiego wysokiego ... po co panu 90 cm itd Wkoncu musi byc ten pierwszy raz ;)

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90cm jest super, do 120cm jest zupełnie OK. Problem z wysokością 160cm jest taki, że nawet uzbrojony w szczypce 90cm nie sięgniesz dna. Mam w takim akwarium tylko jedną rybę, więc nie ma za wiele roboty, ale rafa w zbiorniku tej wysokości to będzie droga przez mękę. Jest za duży, żeby obsługiwać go z zewnątrz, a z drugiej strony za mały, żeby normalnej wielkości człowiek za każdym razem do niego wchodził.

...z resztą co ja Ci będę opowiadał :) Przyjedź, poprzekładasz kilka skałek :)

1202-rekin_8.jpg

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz juz zapewniona moja wizyte ;) blizej lata ... bedzie kogo odwiedzac bo mnie Dylu juy 2 rok zaprasza do Gdyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.