Skocz do zawartości
zyga1

Helmon Rostratus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

Dzisjaj zakupiony 2 miesiące temu helmon rostratus przykleił się do pompy cyrkulacyjnej. Po oderwaniu pływa ,ale widać że jest bardzo słaby. Nadmieniam że ryba ta od początku u mnie jadła mrożonki , a karmiłem ryby 2 razy dziennie. Obawiam się nagorszego że ryba jest w słabej kondycji i może mi zejść.

Proszę poradzcie jak jej pomóc powrócić do dawnej kondycji i czy jest to możliwe.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Zyga


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej padnie, chyba ze trafi do akwarium z duża ilością żywej skały bez ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w taim przypadku zmniejszył bym cyrkulacje i skierował ja na tafle,zmniejszał w miarę mozliwości zasolenie, postarał się jak najmocniej natlenić wode, karmil najczesciej jak to mozliwe,zmniejszył temperature na 24 stopnie, do tego pozostaje modlitwa w intencji i czekanie, nie mam wiecej pomysłów.

trzymam kciuki za powodzenie

pozdrawiam

PS.dla pewnosci sprawdz wszystkie parametry


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zassała ją pompa to już raczej po niej, to tylko oznacza że jest tak słaba że nie daje rady normalnie pływać.

To że jadła jeszcze o niczym nie świadczy, jeżeli nie było widać że ma pełny brzuszek to znaczy że pokarm przez nia tylko przechodził czyli stawiałbym na uszkodzony układ pokarmowy lub awitaminoze, zdjęcie osobnika sporo by wyjaśniło.

Trzymam oczywiście żeby było wszystko ok, powiedz jeszcze czy na tą chwile przyjmuje pokarm


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zassała ją pompa to już raczej po niej, to tylko oznacza że jest tak słaba że nie daje rady normalnie pływać.

To że jadła jeszcze o niczym nie świadczy, jeżeli nie było widać że ma pełny brzuszek to znaczy że pokarm przez nia tylko przechodził czyli stawiałbym na uszkodzony układ pokarmowy lub awitaminoze, zdjęcie osobnika sporo by wyjaśniło.

Trzymam oczywiście żeby było wszystko ok, powiedz jeszcze czy na tą chwile przyjmuje pokarm

Jak dzisiaj karmiłem ryby chelmon podpłynął jak wsystkie ryby po pokarm i kilka mrożonek zjadł. Ale widać że jest słaby i przebywa blisko powierzchni wody. Zwiększyłem natlenienie i postanowiłem częściej karmić.Skały mam dużo 70 kg w głownym zbiorniku i 30 kg w sumpie. Skała bezpośrednio z frachtu.Cały czas sobie tam coś skubał obok mrożonek, ale apitasi, którą w niewielkiej ilości mam nie ruszał wcale.


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go spróbować przełożyć do jakiegoś innego zbiornika??, bo przy szybkich rybach to ciężko mu bedzie tym bardziej że jest osłabiony.

Co podajesz mu za pokarm??, no i co je na 100%??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sum

.Skały mam dużo 70 kg w głownym zbiorniku i 30 kg w sumpie. Skała bezpośrednio z frachtu.Cały czas sobie tam coś skubał obok mrożonek, ale apitasi, którą w niewielkiej ilości mam nie ruszał wcale.

jak masz trochę miejsca w sumpie może tam ją przenieś, robactwa z reguły zawsze więcej ta siedzi a i spokój od innych ryb będzie miał i dodatkowo oszczędzisz mu stres związany ze zimną parametrów bo woda ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go spróbować przełożyć do jakiegoś innego zbiornika??, bo przy szybkich rybach to ciężko mu bedzie tym bardziej że jest osłabiony.

Co podajesz mu za pokarm??, no i co je na 100%??

Na 100 procent to jadł solowca , w którym był karmiony w sklepie , pozostałe mrożonki trochę od czasu do czasu coś tam skubnął.Najbardziej obawiałem się reakcji po wpuszceniu go do akwarium gdzie od 8 mięsięcy panowały 2 pokolce: żółtek i hepatus. Ale dzięki zastosowanym przeze mnie sztuczkom w postaci luster itp przepychanki między żółtkiem a helmonem po 2 tygodniach zakończyły się. Jak piszę tego posta to helmon lepiej pływa już pocałym akwarium. Mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy.


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyga za duzo tu niescisloci. .......dzis zakupiony 2 miesiace chelmon.........Szczerze jezeli 2 miesiace temu kupiony a dzis przykleja sie do pompy to sciema. Jezeli jadl i nagle tak przylegl do pompy lepiej pisz prawde......... .

Co jest wazniejsze zycie ryby czy sciema?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyga za duzo tu niescisloci. .......dzis zakupiony 2 miesiace chelmon.........Szczerze jezeli 2 miesiace temu kupiony a dzis przykleja sie do pompy to sciema. Jezeli jadl i nagle tak przylegl do pompy lepiej pisz prawde......... .

Co jest wazniejsze zycie ryby czy sciema?

Przepraszam ,słowo (dzisaj) zakupiony - pomyłkowo zostało napisane w poście, poprostu zwykły błąd pisarski, winno być 2 miesiące temu. Reszta okoliczności jest taka jak ją opisuję. Nie rozumię kolegi aluzji, że przedstawiam nie prawdziwy stan faktyczny.Przecież to ja szukam u was porady. Nieładnie tak posądzać odrazu kogoś o mówienie nieprawdy. Przeciż ryba mogła jeść , ale niewystarczająco dużo aby utrzymać odpowiednią kondycję. Po to napisałem tego posta bo sam byłem zaskoczony tą sytuacją, iż ryba przykleiła się do pompy cyrkulacyjnej, a życie zwierząt jest dla mnie bardzo ważne.


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisjaj zakupiony 2 miesiące temu helmon rostratus przykleił się do pompy cyrkulacyjnej.

A ja kolegę obronię - czytanie ze zrozumieniem nie boli :)

Dzisiaj - zakupiony 2 miesiące temu - przykleił się do pompy ...

I chyba wsio jasne :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki święta są, skupcie się na sednie sprawy :sleeping: ,

wracając do tematu, ja bym go przełożył może być z nim ciężko??, widac mu kości??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki święta są, skupcie się na sednie sprawy :sleeping: ,

wracając do tematu, ja bym go przełożył może być z nim ciężko??, widac mu kości??

Myślałem o takiej opcji , lecz nie bardzo mam gdzie , sump po brzegi mam zawaloną skałą, zostaje przegroda w której stoi odpieniacz lub komin, ale wydaje mi się że to zły pomysł. W wypadku jakby pogarszał się stan ryby kolega mi obiecał że weżmie go do swojego sumpa gdzie ma wolną przestrzeń do pływania. Ale znowu zmiana wody i warunków - następny stres dla ryby. Na razie idą święta i będę go bacznie obserwować,chciałbym urozmaicić mu pokarm i częściej go karmić.


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyga jak masz jak to wrzuć filmik jeżeli ryba jeszcze żyje.

No niestety nie mam , co do wyglądu ryby to kości nie widać , ale nie jest taka ruchliwa jak była poprzednio . Mam nadzjeję że będzie dobrze


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze byk w tytule, po drugie uzycie znakow interpunkcyjnych nadalo by wypowiedzi sens, po trzecie za poslanie wiadomosci odpowiada nadawca, wiec zaden obronca nie jest potrzebny.

Przepraszam jezeli uzylem zbyt stanowczych slow, ale oslabienie nie przychodzi z minuty na minute ze pompa "lapie" rybe. Takie rzeczy mozna wychwycic wczesniej. Chelmon to bardzo delikatna ryba, czesto mimo karmienia nie ma przyrostow. Niejednkrotnie 2-3 krotne karmienie na dzien nie wytarcza dopoki nie zaczniemy podawac witamin (np czosnek) Mam nadzieje ze przetrwala noc. Trzymam kciuki.

Warto uzyc pcjii EDYTUJ zamiast pisac posta pod postem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.