Skocz do zawartości
Mariusz1974

pompa ATI PSK 2500

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko ....

mam ta pompke w moim odpienku...

tak sie zastanawiam nad wymiana na cos bardziej wydajnego z uwagi na slabe jej pienienie...

Czytalem ,ze mozna wymienic ten mesh na igle ( co daje jeszcze gorsze pienienie) lub wymiane na jakas siateczke i kombinacje DIY.

Czy ma ktos doswiadczenie z pompami co nadawalyby sie do ok 1200L w obiegu (narazie mala obsada)

sam odpieniacz tez jest ATI


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wlasnie dlatego slabo pieni bo nie bardzo ma co ? :)

A jedno z praw mowi : "jesli udoskonalasz cos dostatecznie dlugo, to napewno to popsujesz" :D

A tak calkiem powaznie to zerknij na drugie forum. Ktos tam cudowal z odpieniaczem ati z dobrymi rezultatami zdaje sie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta pompa na meshu chodzi w body zrobionym na zwór MBK160 i pienie dobrze.

Może tak jak pisze Chodi , nie ma co odpieniać?


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz z tą pompą na 1200 chyba jest dużo za słaby,dlatego ja go sprzedałem.Komplet naprawczy mescha kosztuje około 20zł,możesz też dołożyć trzecią siatkę.Jak co mam za 50 zł nakładkę igiełkową,twardą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama pompa jest świetna, po dobrym tunningu jest jeszcze lepsza :) ale nie do takiego litrażu.

Chociaż przy małej obsadzie i nie wymagających koralach odpieniacz powinien się wyrabiać.

Zawsze możesz dołożyć jeszcze jedną siatkę i wtedy zobaczyć.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie w tej chwili jest niby ok. Czasem zapieni cos ale przy 6 malutkich rybkach i kilku miekasach tego za wiele nie ma.

Na poczatku odpalania systemu to naprawde czarna smola a teraz to tak bardziej na mokro musze go ustawic aby cokolwiek wyplul.

Siatke wczoraj sprawdzalem i wyglada niby ok ale jakby pecherzyki znacznie grubsze ...

Sam juz nie wiem :)

A co polecilibyscie mi do "normalnej" obsady , moze kilka twardych w przyszlosci ?

Zestaw naprawczy ? Gdzie cos takiego dostane ? Moze igla ?

Edit:

Co sadzicie o firmie ATI (odpieniacze) cenowo sa ok ale czy jakosc podobna ?


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem o 2 siatki więcej i nie mocowałem opaskami tylko "szyłem" żyłką aby wirnik był kształtny(opaski silnie wykrzywiają mesch) przycinałem też lekko aby był duży.Taki wirnik brał 40 % powietrza więcej.Teraz mam tunze tą większą i mesh 3 siatki wcisnąłem na wirnik igiełkowy i "przyszyłem" żyłką , efekt ? igła 800 L powietrza a z mesch 1400.

PSK ogólnie git ale u mnie była głośna więc teraz tunziak śmiga.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede musial wymienic ta siatke i sprobuje dolozyc wiecej :)

A tak sobie mysle .....jak poznac po akwarium ,ze odpieniek slabo dziala ?

Mam na mysli akwarium z miekasami ....

Wczoraj jakby popienil przez godzinke lepiej a teraz znowu marna piana - prawie zero .... jakby woda sie po prostu gotowala :)

I nie wiem , czy juz panikowac czy byc dumnym z odpienka :) he he


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pienidlo nie ma co odpieniac :) poczekaj , mesh zawsze mozesz dolozyc , jak juz ktos wczesniej pisal i Skiby zestaw naprawczy meshu kosztuje 20 zeta, ja mam ATI BM 250 na 2 takich pskach i pieni wypas :) nawet nie mysle cos kolo nich ruszac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co juz zrozumialem to pienidlo potrzebne jest bardziej dla korali niz ryb....

a miekasy u mnie , chodz jest ich kilka pootwierane polipy maja i wygladaja na zadowolone :)

Mam nadzieje , ze po prostu odpieniek nie ma co pienic ...

qba25 : masz 2 takie pompki do jednego opieniacza ? na 800L ?

kurde to moj stanowczo za slaby gdy powieksze obsade .... echhhh trzeba bedzie zainwestowac w cos takiego jak Ty masz ...


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do Sebastka jak ci pisalem na pw , ma wypas pompe do takiego odpieniacza , pogadaj z nim :) to taka pompa :)

gallery_11542_1640_48131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he ... no mam, mam nawet kilka :) z nowymi wirnikami :p

Mogę odsprzedać :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.