Skocz do zawartości
siwy811

PO4 - znowu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do Was pytanie co do PO4, i od razu zanim zadam pytanie powiem ze czytalem mnostwo postow, i czytajac doszedlem do wniosku ze kazdy jest inny, tyle metod ze niewiadomo jaka wybrac ;). wiec, akwarium ma 11 miesiecy 84ltr w nim prawie same sps lps kilka grzybkow + zontasow, parametry: zasolenie 1.025, temp 26, Ca 440, Mg 1350, kH 9.2 -te testy sa od salifert, NO3 0 -od seachem, no i PO4 0.06 testami Red Sea programu reef care, no i za chiny nie chce zejsc, wiem ze jak jest zerowy no3 to po4 nie zbijesz ale nie chce tez sztucznie podbijac tego no3. woda przeplywa przez filtr z weglem, rowaphos + purigen co dwa tygodnie prodibio bioclean salt nano, codziennie 1.5 ml NO3PO4-X Red Sea, oswietlenie 4x 24W 2x blue+ i 2 reef white 14k + 12W cree led, cyrkulacja 2x tunze 1800/h, dodam ze akry ladnie wybarwione, hystrix dostalem brazowa a od kilku tygodni zaczela wybarwiac sie na jaskrawo rozowy, moge powiedziec ze korale rosna w oczach, a nie ze mi sie wydaje, jedyny problem to te glony na szybach musze czyscic co drugi dzien czasem codziennie i gdzie niegdzie czerwone na skalach, ach karmie jedna kostka artemii dziennie 4 malusie rybki a korale co drugi dzien na przemian coral snow, live phytoplankton i suchym pokarmem dla sps od DD. Doradzcie co zrobic z tym PO4, prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro gloniska rosną to No3 0 jest zapewne wynikiem konsumpcji.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwy - te zaleznosci co do stosunku PO4 do NO3 maja znaczenie tylko w metodach probiotycznych np VSV. Duzo latwiej jest zbic samo PO4 niz samo NO3. Z jednej strony jesli korale sa pieknie wybarwione to nie ma co sie stresowac. Z drugiej strony zakladajac ze testy sa dobre to zrob aktywny przeplyw przez filtr z rowa czy phosguardem, wsyp potrojna dawke, wyjmij wegiel i plucz mrozonki - gwarantuje poprawe :)

Szyby beda do czyszczenia zawsze co pare dni - nawet przy zerowych parametrach nutrientow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doje potrojna dawke na moj litraz i wymieniam go co 5 6 tygodni czasem czesciej, wiec wydaje mi sie ze dosyc go daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwy - te zaleznosci co do stosunku PO4 do NO3 maja znaczenie tylko w metodach probiotycznych np VSV. Duzo latwiej jest zbic samo PO4 niz samo NO3. Z jednej strony jesli korale sa pieknie wybarwione to nie ma co sie stresowac. Z drugiej strony zakladajac ze testy sa dobre to zrob aktywny przeplyw przez filtr z rowa czy phosguardem, wsyp potrojna dawke, wyjmij wegiel i plucz mrozonki - gwarantuje poprawe :)

Szyby beda do czyszczenia zawsze co pare dni - nawet przy zerowych parametrach nutrientow.

heh, wiem ze szyby beda do czyszczenia co kilka dni, ale zastosuje sie do Twojej rady wywale wegiel i purigen zostawie tylko rowaphos, a mrozonki plucze od zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeee myślałem, że tobie chodzi o gloniska na szybie, a nie o nalot.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwy - te zaleznosci co do stosunku PO4 do NO3 maja znaczenie tylko w metodach probiotycznych np VSV. Duzo latwiej jest zbic samo PO4 niz samo NO3. Z jednej strony jesli korale sa pieknie wybarwione to nie ma co sie stresowac. Z drugiej strony zakladajac ze testy sa dobre to zrob aktywny przeplyw przez filtr z rowa czy phosguardem, wsyp potrojna dawke, wyjmij wegiel i plucz mrozonki - gwarantuje poprawe :)

Szyby beda do czyszczenia zawsze co pare dni - nawet przy zerowych parametrach nutrientow.

mowilem juz o tym n poczatku, ale leje tez NO3PO4-X Red Sea to jest tez na bazie alkoholu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dlugo stosujesz NO3PO4-X? Miales juz inwazje cyjano po tym? Prawie u wszystkich sie ono pokazuje po tym cudnym specyfiku.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dlugo stosujesz NO3PO4-X? Miales juz inwazje cyjano po tym? Prawie u wszystkich sie ono pokazuje po tym cudnym specyfiku.

okolo 3 miesiecy, i pierwsze slysze ze cyjano po tym wyskakuje, owszem mialem cyjano ale duzo wczesniej zanim zaczalem uzywac no3po4-x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 3 miesiecy, i pierwsze slysze ze cyjano po tym wyskakuje, owszem mialem cyjano ale duzo wczesniej zanim zaczalem uzywac no3po4-x.

nawet go uzylem zeby go sztucznie wywolac i wywolalem. Widocznie twoj baniaczek ma juz swoj mocny "immu-system".Pogratulowac ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli NO3=0 a PO4 0,06 to ja bym nie płukał mrożonek, ew skręcił odpieniacz na sucho. NO3 powinno wzrastać, co spowoduje spadek PO4.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli NO3=0 a PO4 0,06 to ja bym nie płukał mrożonek, ew skręcił odpieniacz na sucho. NO3 powinno wzrastać, co spowoduje spadek PO4.  

Tez o tym samym pomyslalem, zobaczymy za kilka dni, czy jedzie w dol, wywalilem juz wegiel i purigen zostawilem tylko rowaphos + wata podkrece troche odpieniacz i zobaczymy w jakim kierunku to pojdzie, tez nie chce za bardzo kombinowac bo akwa dosyc dobrze funkcjonuje i jestem naprawde zadowolony z przyrostow i wybarwien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob test na PO4 w wodzie po plukaniu mrozonek - zobaczysz czmu mowie zeby je plukac

Na pewno plukac? Ja płucze ale po poniższym artykule zastanawiam sie czy to ma sens...

http://www.advancedaquarist.com/2012/3/chemistry

Wrzuce to jako oddzielny watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym samym pomyslalem, zobaczymy za kilka dni, podkrece troche odpieniacz i zobaczymy w jakim kierunku to pojdzie, tez nie chce za bardzo kombinowac bo akwa dosyc dobrze funkcjonuje i jestem naprawde zadowolony z przyrostow i wybarwien...

Nie zmieniaj dwóch rzeczy na raz bo nie będziesz wiedział co zadziałało :) U mnie niepłukanie pomogło.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Skoro NO3 = 0 a PO4 =0.06 to po co Siwy ma nie plukac mrozonek skoro sa one zrodlem PO4?

No dlatego, że są też źródłem NO3 :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedynym lekarstwem na to dziadostwo czyli glony nitkowate na szybach,jeśli się nie chce człowiekowi płukac mrożonek i czyścic szyb a przy okazji się trochę papu dla korali przesypie jest vodka! Oczywiście z umiarem, ale dzięki niej to się rozwija taka konkurencja pokarmowa dla glonów, że nie mają szans.Po tygodniu stosowania po prostu rozpuściły się!I nie to,że stosuje tydzień,ale pół roku i widzę same korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu jest akwarystów i wiele jest ich problemów z baniakiem,każdy stosuje własne,sprawdzone metody naprawiania swoich błędów oraz prowadzenia baniaka. Jeśli jest skuteczna metoda, która nie szkodzi żadnym moim zwierzakom w akwa a skutecznie obniża poziom PO4 i co za tym idzie niszczy glony to czemu nie stosowac?Ja leję wódkę ktoś inny stosuje biopellety, ktoś adsorbery,piszę co się u mnie sprawdza a co może naprowadzic kogoś na właściwą drogę, po to właśnie jest to forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.