Skocz do zawartości
toszek05

PERHYDROL,Aipitasia i 30 stka ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,mam kłopot (jak prawie każdy :veryangry: ) z aipitasią.Moje 30 litrów własnie ma roczek...8 miesięcy nie widziałam róż w moim akwa.Niestety przylazła pewnie ze szczepkami. Walczyłam kwaskiem,wodą utlenioną 3% i mam wrażenie że ją rozsiałam :thumbdown: Ostatnio wyjechałam na 2 miesiące i akwa zostało pod opieką rodziny.Wszystko nieźle odkarmione...pasożyt też!!!Dochodowałam się mega egzemplarzy w 30 stce.

Kupiłam perhydrol i...mam cykora czy go użyć :nuke: Proszę o opinie tych, co używali perhydrolu :unworthy: jakie mogą być skutki uboczne dla innych zwierzaków (mam same miękkie,strombusa nassariusy,sexy krewetki,błazna i gobidona) i czy stosowanie daje pożądane rezultaty?


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl niedawno temat gardena na ten temat - poszukaj

Oczywiście temat czytałam i nawet spróbowałam kilka razy...niestety żadna aipitasia nie oderwała się od skałki tylko skurczyła na 3 dni i nadal mają się b.dobrze.W dodatku mam wrażenie że po tej operacji jest ich więcej...

W 30 stce mam ograniczone możliwości walki, odpadają naturalni wrogowie pozostaje chyba tylko chemia?

PS. Perhydrolu nie odważyłam się użyć <_<


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naturalnych wrogów do 30 litrów to możesz wybrać krewetki Seticaudata. Ich rozmiar jest niewielki tak że poradzą sobie w wyjadaniu aipitasi.

Uważaj tylko aby w baniaku nie było większych od nich zwierząt które cechują się terytorializmem bo długo nie pożyją. Rybki raczej nic im nie zrobią jednak poszperaj czy aby sexi krewetki nie wyznaczają sobie własnego terytorium bo tak to ktoś zapewne zaliczy zgon :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naturalnych wrogów do 30 litrów to możesz wybrać krewetki Seticaudata. Ich rozmiar jest niewielki tak że poradzą sobie w wyjadaniu aipitasi.

Uważaj tylko aby w baniaku nie było większych od nich zwierząt które cechują się terytorializmem bo długo nie pożyją. Rybki raczej nic im nie zrobią jednak poszperaj czy aby sexi krewetki nie wyznaczają sobie własnego terytorium bo tak to ktoś zapewne zaliczy zgon :welcome:

Myślałam o tych kreweciach...ale prawdopodobnie sexy by nie przeżyły spotkania :crybaby: Mam jeszcze jedną gnatophyllum americanum ale tu nie jestem pewna co by się działo ona nie odpuszcza nawet rybom.

post-11720-0-93406200-1334478103_thumb.jpg


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświezam pytanie z pierwszego postu-czy ktos stosował na aiptasie i jakie to ma skutki uboczne dla innych zwierząt

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o tych kreweciach...ale prawdopodobnie sexy by nie przeżyły spotkania :crybaby:

U mnie żyją w zgodzie od trzech tygodni :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jedna lysmata wurdemani poradzila sobie z wszystkimi aiptasiami w 3 miesiące, teraz łapie płatki pokarmu i wyżera coś z piachu, regularnie ma wylinki /co ok. 2 tygodnie/więc bez aiptasji też zyje.

ps. akwarium reefmax 85L netto


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Seticaudata...mi niestety Sprzedający na forum odmówił sprzedaży tych kreweci (za małe akwa i "przerybienie")

Jak narazie perhydrolu nie użyłam...spękałam.Kupiłam AipEx Grotecha i powiem tak z dużymi sztukami nie radzi sobie :wallbash: tzn odradzają się, natomiast małe chyba daje radę.Zobaczymy...wolała bym naturalnych wrogów ale zwiększenie akwa na razie w planach

Edytowane przez toszek05 (wyświetl historię edycji)

Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wurdemani do 30 L to nie jest jakaś straszna sprawa, poszukaj na forum kto w twojej okolicy takowe posiada, może pożyczy żeby się u Ciebie podpasły

:thumbup: najlepsze są naturalne sposoby, chemia w ostateczności zwłaszcza w takim malutkim zbiorniku jak Twój.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.