Skocz do zawartości
Łapa

turbo Flotor 3000 blue

Rekomendowane odpowiedzi

Tak obecnie wygląda mój odpieniacz...

img0816y.jpg

ja mam jeszcze takie coś może zamiast schurana dać dwa odpieniacze?

img0817jh.jpg

I ten schuran ma 70cm/h a ja mam 68cm/h szafkę wiec by go trzeba obciąć... to przez takie stare zarniki takie glonowate coś może wyskoczyc? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy stare u ciebie, u mnie pod wypalonymi t5 zaczeły się różne cuda.

Co do odpieniacza on na suchą pianę ustawiony ? - coś nie ciągnie piany do tego kubka a taka obsada można go ustawić na mokrą?

Widzę że ciągnie już tylko sam koncentrat czyli podobnie jak mój słaby biostar ciągnie to co zaczyna explodować czyli na granicach wytrzymałości.

Zawsze mi się wydawało że tf3000 ma większą skuteczność.

Co do schurana raczej nie bardzo widzę jego skracanie bo sam kubek wchodzi już w korpus cały.

http://aqua-reef.pl/topic/2589-ben-sage-160l/

Zobacz na samym dole mam 120schurana ja go wcisnę do ok.300-350litrów i nastawiam się na góra 2 pokolce a ty masz 600l masz niby niewymagające miekkasy ale 5 pokolców i nie tylko a teraz są małe jak urosną to dopiero będzie sporzątanko odechce ci się.

Mógłbyś zrobić też inny chwyt zrezygnować z japonicusa i idolka dodać jakieś stadko lajtowe żeby wypchać, zwiekszyć cyrkulacje,zrobić podmiane i jakoś to będzie. :rambo:

Co do piachu po paru próbach uważam że najlepszy jest drobny aragonite sand ale ten średni(nie gruby i nie mąka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze masz twardziele, zazdroszcze... u mnie to chyba lat trzeba bedzie na takie korale...

Wiesz ja nie wiem co to znaczy sucha piana ani mokra-jakoś tam pieni ,ale jak to nie wiem... co to znaczy że nie ciągnie piany?

Widzę że ciągnie już tylko sam koncentrat czyli podobnie jak mój słaby biostar ciągnie to co zaczyna explodować czyli na granicach wytrzymałości- przepraszam Cie najmocniej, ja głupi i nic nie kapuje... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oddalem za grosze jak zaatakowały mi wszystkie praktycznie korale slimaki nagoskrzelne nie mialem pomysłu.

Montipory to proste korale bez wymagań,czasem przy nadmiarze ich mogą ciągnąc mg,ca nie ma co histeryzować.

Masz tam regulacje na sucha i mokrą pianę tak żeby więcej do kubka brał.

Warto żebyś też sprawdził parametry ro/di

Zobacz tutaj jak chodzi:

http://www.youtube.com/watch?v=HjYqsx3salw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem o co chodzi z tą pianą, tylko nie wiedziałem że to sie tak nazywa... czyli najlepiej ustwaić zeby wypluwał rzadką pianę ktorej jest więcej niż gęstą czarną -skoncentrowaną. dobra jade do sklepu po dodatkowe pompki cyrkulacyjne, nowy filtr osmozy i tą żywicę, a no i te żaniki i t5.

Aha co do cyrkuklaci, to mam obiegową Am or6500 i mam do tego dokupić 2xtunze 6045 ,czy 1x tunze 6045 i 1x 6085? bo tą cyrkulacyjną hella w akwarium chce wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6045 to padaczka , tzn dobra ale do 112-160litrów mam ją u siebie jako jedną z 2.

Do twojego litrażu brałbym conajmniej 6500l/h mniej pomp wygląda estetycznie niż 2 pierdziawki.

Kup sobie miernik do wody ro/di kosztuje koło 100-150zl elektroniczny będziesz wiedział kiedy wymienić membrany czasem też zły montaż może spowodować iż nieświadomie lejemy syf.

Pamiętaj żeby najpierw przelać kokosa czy tam węgiel zanim podepniesz do membrany osmotycznej bo zapchasz pory ja co prawda tak zrobiłem kiedyś ale lepiej unikać tego.

Żarniki jakies blv albo coralvue 14k ewentualnie hamiltona do twojego zieleniaka może być i t5 blue plus.

Sól jakąś instant ocean albo reef crystal bo ta jest spoko i tania, nadmiar witamin przy niewymagającej obsadzie to strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo ze mi pomagasz, naprawdę jestem Ci dozgonnie wdzięczny :)

dziś już kupiłem tunze 2x6085 i 1x6065, to chyba wystarczy bo obiegową mam Am OR6500 , a tą w akwarium heila wywalam z baniaka. kupilem też miernik TDS i nowy filtr osmozy, zamowiłem też zywice, węgiel i coś do pochłaniania krzemionek czy jakoś tam. teraz tylko hqi i t5... a odpieniacz sobie odpuszcze, może tak na wszelki wypadek wstawie tego starego i pochodzą dwa... Co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok trzeba cos do rzeczy widze konkretnie przejsc :

- gdzie masz pompe od odpieniacza? (czy jest zawalona skala - bo tak mi sie wydaje) wiec sie nie dziw ze gowno ciagnie - wywal skale z tej komory;

- po drugie wezyk zasysajacy powietrze w tym odpieniaczu "lubi" miec koniec prawie na wysokosci lustra wody oczywsicscie na zewnatrz sumpa - a twoj buja sie gdzies pod dachem w drugiej komorze;

- po trzecie posluchaj rad ben sage i moich od kilku postow i "dopal" wreszcie ta cyrkulacje;

- po czwarte ten odpieniek to calkiem niezly sprzet jest tylko trzeba go dobrze "ustawic" u mnie ciagnie 1200l (obecnie mam dwa takie podlaczone) tj mieszany baniak (spsy i miekie), konikarium, masa ryb i parametry jako takie:) - http://nano-reef.pl/topic/24576-nowa-wieksza-banka/page__st__60 (zeby nie byc "goloslownym" ... no do dziela


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie to bardzo dobre pomysły, ja mam bardzo długi ten wężyk a to utródnia zasysanie powietrza. Myślisz że trzeba zmniejszyć poziom wody w sumpie? A te kamienie faktycznie są na pompie odpieniacza -wyjąć je? ale one czyszczą wodę... Może lepiej wsadzę tamten drógi odpieniacz i bedzie dobrze? Co do cyrkulacji to już chyba bedzie dobrze bo 2xtunze6085 i 1x6065 +obiegowa or6500 chyba starczy?

ps. Tobie Matejoz też bardzo dziekuję, jesteś moją nadzieją na lepszą przyszłość i światełkiem w tunelu-dziękuję :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wezyka nie tnij tylko uloz inaczej - tak jak napisalem - u mnie najlepiej wtedy ciagie;

- skaly przeloz najlepiej do innej komory jak sie da - tak zeby pompa byla otoczona tylko woda (i wyczyszczona);

- zostaw w spokoju ten drugi odpieniacz;

- przy twoim ulozeniu skalki dalbym z przodu fale tj jedna pompa na gorze druga na dole w tym samym kierunku od komina w prawo z zalamaniem na srodku baniaka (te 6065) i trzecia (6085) z tylu po przeciwnej stronie co komin u gory (skierowana w kierunku komina)... zrobisz cos "ala wir - ruch okrezny" co bedzie sprzyjac klarowaniu wody i wyplukiwanie tego szajsu ... potem sie ulozy pompki docelowo ... masz "szkic" (koszmarny ale zawsze - moj facet z zpt pewnie zawalu by dostal)

post-9745-0-79866600-1334767621_thumb.jpg


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projektk.png

Ja myślalem w ten sposób, co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przy twoim ulozeniu skalki dalbym z przodu fale tj jedna pompa na gorze druga na dole w tym samym kierunku od komina w prawo z zalamaniem na srodku baniaka (te 6065) i trzecia (6085) z tylu po przeciwnej stronie co komin u gory (skierowana w kierunku komina)... zrobisz cos "ala wir - ruch okrezny" co bedzie sprzyjac klarowaniu wody i wyplukiwanie tego szajsu ... potem sie ulozy pompki docelowo ... masz "szkic" (koszmarny ale zawsze - moj facet z zpt pewnie zawalu by dostal)

Aha już teraz załapalem , dobra tak zrobie w poniedziałek mam mieć pompki więc tak ustawię, dzieki bardzo, zastanawia mnie też grys koralowy jaki mam na dnie bo kupilem go od firmy AquaNurt i oni są też producentem tego żwirku, a oni mają wszystko z Chin, może jest tam krzem i dlatego wychodzi cyjano...

ps, a tunze 2x6085 i 1x6065 to nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompki beda dobre ... co do grysu dlugo go masz? jak dlugo to to co mialo wyjsc juz wyszlo (choc jestem zwolennikiem piachu nie grysu)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata, jakieś pół roku temu dosypałem dodatkowe 4kg. teraz chcę odessać tą górną warstwę i kupiłem 2kg żeby potem dosypać-to źle?

To jest ten grys, tutaj bardzo drobny ale ja mam dosypany i drobny i gróby...

img0828v.jpg

a i dziś sprawdziłem nowym tds wode z ro i wyszło 10-11, więc to też może być przyczyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj DI, zeby "doczyscic" wode po RO. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już kupilem, a dostarczą mi ją w popniedzialek. :thumbup:

Kupiłem też testy Haniki na Po4 i Ca i mam pytanie je trzeba jakoś najpierw skalibrować?

Bo zrobiłem test na Po4 i mi wyszedł wynik 0,09 chcąc sprawdzić jeszcze raz , znowu robię test Po4 ale do wody z akwarium dałem 5-8 kropli syfu z odpieniacza i wynik znowu 0,09... :question:

zaraz zrobiłem test na Ca i wynik równie ciekawy 600??? A ja nic wapna nie dodaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do po4 to wynik jest bardzo dobry - nic nie rob - sam mam czasami gorszy wynik

co do ca to za wysoko ale narazie moze byc (a przy podmiankach ile dajesz soli na 30?l)

co do wskazan tds zle nie sa ale jak mowi Stani kup zywice i bedzie bardzo dobrze nie winilbym podmianek i doelewek z tej wody (10-11 na tdsie) za syf w akwarium

co do grysu jakos mi sie nie podoba ... hmmm ... mysle ze nie warto narazie ruszac tego tematu ... co mial oddac do wody oddal


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba tester źle poazał, bo robiłem test 2x i raz na samej wodzie z akwarium pokazał 0,09, a potem na wodzie z akwarium+8kropli syfu z kubka od odpieniacza i znowu pokazał 0,09 to w końcu chyba niemozliwe...

Co do wapna to też dziwne bo sól mam redsea, a nie redaea pro(ta ma więcej mikroelementów) więc skąd to wapno? a dodatkowo nic nie dodaje.

Zbadałem dokladnie Ca i wyszło 547 , dużo co? Nic nie dodaje i sól uboga ,to w końcu skąd się ono wzieło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.