Skocz do zawartości
skoti79

cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanie- a mianowicie jaka jest waszym zdaniem najcichsza pompa obiegowa ? taka do 2000L/H

pytam gdyż jestem w posiadaniu NJ1700 i zaczyna mnie drażnić , mam ją od nowego czyli jakieś pół roku i do cichych nie należy zmieniałem przylepce pod spodem mam wąż silikonowy między pompą a rurką o dł jakieś 35cm i nic to nie skutkuje jak buczała tak buczy :wallbash:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej Tunze nie słychać jak pracuje.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NJ 3000 i buczy dla mnie jak traktor, zmieniam na tunze silence po połowie roku.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem napisać,że NJ są ciche,polecane przez kolegów.Moja 6000 jest bardzo cicha.

inmar moja właśnie nie dla tego szukam innej


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie- a mianowicie jaka jest waszym zdaniem najcichsza pompa obiegowa ? taka do 2000L/H

pytam gdyż jestem w posiadaniu NJ1700 i zaczyna mnie drażnić , mam ją od nowego czyli jakieś pół roku i do cichych nie należy zmieniałem przylepce pod spodem mam wąż silikonowy między pompą a rurką o dł jakieś 35cm i nic to nie skutkuje jak buczała tak buczy :wallbash:

Po pół roku pracy , jeśli parametry Ca , Mg i KH są w górnych granicach normy to może się zdarzyć ze pompa może już wymagać czyszczenia.

Spróbuj ją rozebrać całkowicie, i włożyć na noc do octu 6%.

Potem przeczyść miękką szczoteczka, przemyj wodą i zmontuj. Czasami taka operacja pomaga, pompa się wycisza i wydajność się zwiększa.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jaką wysokość podnosi ci wodę i czy jest w prostej lini z wylotem ?

Pompy NJ do 3000l / h sa bardzo ciche i wydajne ale jeżeli mają za wysoko lub za długi wylot to zaczynają buczeć.

I co to za wąż silikonowy bo wielu akwarystów myli zwykłe węże z silikonowymi. Najlepsze silikonowe sa w akropoże i 10 cm kosztuje chyba z 25 zł.

Mam taki i po półtorej roku nadal jest miękki. Inne "silikonowe " węże po miesiącu robiły sie twarde i wibracje przenosiły.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jaką wysokość podnosi ci wodę i czy jest w prostej lini z wylotem ?

Pompy NJ do 3000l / h sa bardzo ciche i wydajne ale jeżeli mają za wysoko lub za długi wylot to zaczynają buczeć.

I co to za wąż silikonowy bo wielu akwarystów myli zwykłe węże z silikonowymi. Najlepsze silikonowe sa w akropoże i 10 cm kosztuje chyba z 25 zł.

Mam taki i po półtorej roku nadal jest miękki. Inne "silikonowe " węże po miesiącu robiły sie twarde i wibracje przenosiły.

Macie przykład jak można zarabiać na biednych akwarystach- toż to rozbój w biały dzień!!!

Identyczny wąż silikonowy (prawdziwy silikonowy bez domieszek) kupisz na Allegro w cenie 10-14 zł za 1 metr.

pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Red Dragon 2500, pracuje u mnie od 3 lat i jest bardzo cicha podobnie jak New Jet 4500, obie u mnie podnoszą na 1,7 m, czyszczę regularnie raz na pół roku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o taki wąż silikonowy który nie reaguje z wodą morską. Próbowałem wiele węży ale jak narazie to tylko ten sie sprawdził. Jest na tyle miekki że nie przenosi jednak tych wibracji, jest właśnie po to aby eliminować wibracje od pompy i wystarczy te 10 cm aby pompa nic nie przenosiła. Na allegro sa węże na które mówi sie że sa silikonowe ale ile mają tego silikonu ? Na dodatek są twarde albo po miesiącu stwardnieją od soli.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o taki wąż silikonowy który nie reaguje z wodą morską. Próbowałem wiele węży ale jak narazie to tylko ten sie sprawdził. Jest na tyle miekki że nie przenosi jednak tych wibracji, jest właśnie po to aby eliminować wibracje od pompy i wystarczy te 10 cm aby pompa nic nie przenosiła. Na allegro sa węże na które mówi sie że sa silikonowe ale ile mają tego silikonu ? Na dodatek są twarde albo po miesiącu stwardnieją od soli.

Szanowny kolego- silikon to silikon . Prawdziwy silikon jest neutralny chemicznie i nie twardnieje.

Mam taki , od roku pracuje na tłoczeniu pompy obiegowej i jest taki miękki jaki był.

Jeśli przydarzył Ci się inny to Cię oszukano.

Szukać trzeba na Allegro w dziale pasjonatów prywatnego gorzelnictwa.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie NJ ale nie 1700 ! a 1700 jest głośna i tylko ta ! 2300,3000,6000 jak makiem zasiał!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.