Skocz do zawartości
Tester

Naprawa lampy HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy w sprawie lampy HQI.

Pod nowe akwarium mam lampe SilverSun 2x250W + 2x54W.

Lampe kupilem w super cenie jednak bylem poinformowany ze lampa wymaga drobnej naprawy.

Otoz po wlaczeniu lampy jeden zarnik rozjasnial sie prawidlowo a drugi zapalal sie od razu duzo jasniej , mrugal raz na niebiesko raz na zolto po czym wylaczal sie na 1 minute i od nowa...

Jak rozebralem lampe okazalo sie ze od temperatury pokruszyly sie kostki i ogolnie lampa wymaga lepszej renowacji.

Myslalem ze problemem sa balasty (magnetyczne) ale Chodi sugerowal ze to raczej zaplonnik. Te balasty wedlug mnie sa w zlej kndycji i chcailem je wymienic tak czy siak. Okazuje sie ze nie moge trafic na takie parametry przy tych samych rozmiarach i to sie sprawa rozbija. Maksymalna wysokosc i dlugosc to 7cm i 15cm. Wieksze sie nie zmieszcza. Pomyslalem o balastach elektronicznych. I tu mam pytania do specjalistow:

1 Czy elektroniczny balast ma w sobie te dodatkowe startery czy zaplonniki? Znaczy czy elektroniczny balast podlaczam juz bezposrednio do zarnika?

2 Czy wszystkie tak maja czy to cecha indywidualna danego balastu i ewentualnie po czym to poznac?

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli chodzi ci o elektroniczne to wszystko wyrzucasz i w elektroniku masz 4 gniazda 2 wejścia i w2 wyjścia na żarnik nie pomylisz nic więcej dodatkowo od razu zastosuj wentylatory bo będzie ci się wyłączać termiki ,jeśli chcesz zostawić stare 1 sprawa poskładaj to do kupy zamień żarniki miejscami jeśli nadal tak będzie się działo na tym samym żarniku to znaczy żarnik do wymiany, jeśli po zmianie miejsca nadal to samo gniazdo to zapłonnik 40 zł szt


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa TUZ - tyrystorowy układ zapłonowy. to co opisujesz to najczęściej obiawy awarii żarnika...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem takie balasty firmy tridonic.

gallery_10763_1779_79826.jpg

Pierwszy kosztuje 47 funtow drugi 60 funtow. -Link do strony producenta

Kto mi powie ktore kupic?

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie oba sie nadaja, ja bym bral ten bez odciecia temperatury. taki z odcieciem mi sie wylaczal w lecie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie 2 gniazda, po 2 zlacza? dwa kable wchodza dwa wychodza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.