Skocz do zawartości
orindaben

lcd-nowe swiatlo

Rekomendowane odpowiedzi

do slodkowodnego to MOZE i sie nada. do rafy bym tego nie wsadzil, czort wie jaka barwe to ma i wogole


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca LCD nie swieci sama z siebie tylko jest poswietlana diodami wiec jest to zwykle oswietlenie diodowe o ktorym na dodatek nic nie wiemy ale jak patrze jak swieci moja matryca to jestem pelen watpliwosci czy ta do morskiego wystarczy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie zaras zapytamy:yes


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta matryca to taki pic na wode,mysle , ze tchwyt marketingowy dla now zarazonych akwarystyka technomaniakow , wlasnie siedze przy laptopie i tak sobie mysle , ze matryca nie oswietlila by szklanki wody a co dopiero akwarium

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ze gosciu nie odpisal na zadane mu ptytania a nawet usunol swego posta ktory mi to polecal czyli nalezy wywnioskowas ze to pic na wode fotomontaz


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze pic na wode :) Jesli sie cos nowego, rewolucyjnego w temacie oswietlenia pojawi na rynku to mozesz byc pewnien ze sie na tym forum na drugi dzien o tym dowiesz :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu oświetlenie jest najczęściej używane przy lampach relaksujących - w zalezności od użytej matrycy może mieć różne temperatury świetlne - od 5000K nawet do 10.000K.

W zalezności od wielkosci matrycy ma to nawet niezłe paramtery świetlne - dla przykładu matryca 28" o temp. 10.000K (np. typu Brite Lite IV ) może mieć skutecznosć świetlną nawet 10.000 lumenów - więc nie do pogardzenia. Osobiscie nie stsowałem, ale kiedyś w dyskusji ze znajmomym ze stanów rozmawialiśmy na ten temat - mówił że ma to nad 80 litrową nanorafą i jest bardzo zadowolony. Wiec sam nie wiem co myśleć. Oczywiście pozostaje kwestia dopalenia tego lampą aktyniczną - z tego co wiem aktynicznych paneli jeszcze nie robią :)

Ale IMHO warto spróbować - tym bardziej że ewentualne korzyści sa spore.

Jak coś to kupuj - i opisz nam to później. :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - i nie ma co porównywac matrycy lcd od laptopa(która zazwyczaj ma kilkunastrokrotnie/kilkudziesięciokrotnie mniejszą skutecznosć świetlną. Tu technologia jest zupełnie inna - natomiast warto zapytać o producenta tego wynalazku, aby było wiadomo jaką to ma temperature barwową.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewniei tak Panie Przemku, ale to co gosciu oferowal na tym allegro to byla nazwyklejsza matryca od lapka i to bez obudowy chyba nawet


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie wydaje mi się. Nie chcę go bronić, ale wydaje mi się, że nie wystarczy od tak podłączyć sobie matrycę od laptopa do napięcia - i świeci. Zobacz jak wyglądają w internecie wspomniane przeze mnie lampy lcd - tyle że sprzedawane w obudowach(drewnianych, chromowanych itd)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem daczego ktos wspomina o matrycy do laptopa ? Czy ta osoba kiedykolwiek rozbierala taka matryce wie jak to jest zbudowane ? Ja rozbieralem z nudow takie matryce 10 razy i wiem ze ma to calkiem inna budowe jak ta matryca z allero.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.