Skocz do zawartości
remel

Restart ?

Rekomendowane odpowiedzi

to co event mówi być moze jest moneta z miedzi a nie przypadkiem kupiłeś używaną skałę z zbiornika i tam było leczone miedzią w takiej sytuacji testy wody na miedz jesli skała zaabsorbowała to problem bo będzie oddawać leki na miedzi były popularnym antidotum leczniczym


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą miedzią coś może być na żeczy bo woda ma dobre zasolenie a relektroda przewodności pokazuje 100mS a jeśli chodzi o napięcie w baniaku to czytałem że wiele ludzi ma , ja też ok 40v między wodą a podłogą. Po testach co sieje napięcie to na pewno elektrody z profiluxa.

Lampa ta sama co przed wymianą szkła.

Jest jakiś test na zawartość miedzi lub innych metali?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sera ma test na miedź ale nie wiem czy działa i czy jest dokładny test na żelazo ma bardzo dobry więc na Cu powinien też byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to że są to wiem tylko czy mierza a nie zgadywają


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie przyczyną podobnej sytuacji był zacierający się deltec na obiegu po wymianie pompy wszystko wróciło do normy po dwu miesiącach też coś z niego szło do wody i sytuacja była z rybami jak u Ciebie koralowce bez stresu,jak podejrzewasz namnożenie się w wodzie czegoś co zabija zwierzaki jak masz pusty zbiornik(tylko skała) odpal ozon na tydzień w dawce 50 mlg lub większej wybijesz wszystko w wodzie i odbuduj flore na sprawdzonych szczepach bakterii z koralami takiej dawki bym nie dawał aby nie popaliło koralowców.Po takim zabiegu wpusciłbym rybe po miesiącu i wyeliminowałbyś przynajmniej przyczyne od strony wody dopiero wtedy obwiniałbym skałe

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test na miedz mam możesz zmierzyc u mnie dla świętego spokoju


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakby co to się odezwię. Ja z pomp mam:

Newjet6000 obieg

newjet1200 peletki

adpieniacz blau xcuma1500

tunze , resun na cyrkulacji

chyba że jeszcze chłodziarka TECO coś puszcza tymbardziej że ją podłączyłem razem z wymianą szkłą a w od tego okresu zaczęły pojawiać się bąble na acrach


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy masz blaua odpieniacz sprawdź czy nie masz w nim wadliwej ośki bo blau wypuścił serię odpieniaczy z tytanowa osią która podczas ścierania się wytwarzała jakiś związek tytanu szkodliwy dla rafy i wywaliła dużo zbiorników co prawda nie w Polsce ale to fakt <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad rok.

Przyjadę do domu to sprawdzę tą ośkę. Nie wiesz jakie są te prawidłowe? Może wymieniś tę pompę tylko na jaką do tego odipeńka?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem jaka jest różnica ale wiem że tytanowe się nie nadają powinne być ceramiczne ,znajomy z niemiec mojego szefa miał piekny baniak spsowy na zeo i padła mu pompa w BK i stwierdził że taniej kupić blaua scume i po wymianie po ok pół roku zaczęło wszystko padać szukali powodu az stwierdzili że jedyna rzecz co była wymieniiona to odpieniacz o podobnych parametrach i po wymianie odpieniacza na BK i po kilku podmianach wszystko wróciło do normy wiem że gość się próbował sądzić z dystrybutorem blaua ale nic nie wskórał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie sprawdzę tym bardziej że miałem wymienianą pompę z racji dużego hałasu


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wirnik i chyba jest tytanowy bo ośka ma kolor grafitowy a ceramiczne są raczej białe. Pytanie co dalej :question:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamm!

Wczoraj wumieniłem odpieniacz na sebastkowy który leżał sobie gdzieś w kącie i włożyłem do głównego akwariumu brzydala z sumpa który jako jedyny przetrwał wszystko. Brzydal bardzo ucieszył się z ilości aiptasii oraz kiełży których mam teraz na pęczki:) ale dzisiaj po południu mnie nie było i po powrocie 30min temu zauważyłem że leży na dnie i ledwie zipie :wallbash: Co jest grane że ta sama woda w supie i w głównym powoduje że w sumpie ryba żyje a w głównym nie. Nie mam żadnych absorbentów tylko węgiel. Jest możliwe że w sumpie woda jest wolna od czegoś co co zabija w głównym???????

brak tlenu?, sylikon z głównego a w sumppie po węglu jest ok?, toksyczne kiełże?...


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebicie prądu? Posprawdzaj pompy może.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież woda z sumpa jest w obiegu z głównym więć w sumpie też powinna zabić.

Dzisiaj czyściłem new jestke z obiegu i sprawdziłem woltomierzem wodę z akwa do podłogi, wyszło 13v.

jak włączę pompę to dochodzi 1v . Najwięcej sieje światło ok 8v i potem profik ze swoimi elektrodami


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mierzysz to różnica potencjału a nie realne przebicie. Gdyby nastąpiło przebicie to siarczan miedzi byłby i w sumpie. Być może zjadł coś skażonego co odłożyło się w akwarium.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo że brzydala posłałem zpowrotem do sumpa to dziś był martwy

O co chodzi? Przecież woda w sumpie ta sama co w akwa. Czy jest możliwe że w skałach są martwe strefy z amoniakiem i jak przez nie przepłynie ryba to się zatruwa i niestety po niej?

Chyba nie ma takiej możliwości że odpieniacz czyści na tyle że w sumpie jest czegoś w granicach życia a w akwa już nie, tym bardziej że na czas karmienia korali wyłaczam odpieniacz i wtedy ten syf byłby też w sumpie.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe iż woda w sumpie jest lepiej natleniona niż w akwarium głównym. Poobserwuj czy w akwarium nie ma stref gdzie woda stoi. I coś tam zalega.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy wieją w kierunku powierzchni więc raczej tlenu nie powinno brakowac


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już gdybamy... trzymam sie tych swoich bakterii... różnica baniak główny, a sump to światło w glownym... wieksze stężenie "zlych" szczepów...

no ciekawe jakie będzie rozwiązanie zagadki. Trzymaj sie. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podobno bakterie lepiej się rozmnażają w ciemności


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel dlugo w tym sumpie ten brzydal Ci plywal, troche to wszystko takie zakrecone. Miedz w baniaku przedostawalaby sie do sumpa. Wiec tam tez powinien pasc. Najrozsadniejsze jest, ze zezarl cos z glownego co mu zaszkodzilo...Co do tlenu - sinice uzywaja tlen w procesie fotosyntezy, same w sobie moga byc tez trujace. Moze trafila Ci sie jakas taka ostra franca ? Jak nie ma zycia to zaczalbym od chemicleanu aby pozbyc sie dziadostwa. Na sinice dziala jak raid na komary - zabija na smierc. Mozna by bylo walczyc naturalnym metodami, zaciemnianiem itp tylko w pustym baniaku imho nie ma sensu. Jednym slowem najpierw pozbyl bym sie plag, ustabilizowal zbiornik i dopiero wtedy ruszyl z nowym zyciem.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że mam jakieś plagi? prak glonów , cyano itp

Brzydal pływał w akwa od września a sumpie od listopoada jak polubił niektóre lpsy.

życie jeszcze jakieś jest bo są zoaski, parazoaski, crispa, trzy acry, monti digitaty i talerzówki,oraz dwa lpsy i tridacna.

Dużo życia przeniesione ale jeszcze trochę jest


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.