Skocz do zawartości
luft

Własne Konikarium - Wasza świadomość 2012

Koniki  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz/mia?e? koniki morskie?

    • Mam
      2
    • Mia?em
      0
    • Mia?em, chcia?bym mie? ponownie
      2
    • Nie mia?em, chcia?bym...
      25
    • Nie moja bajka
      4
    • Nie zastanawia?em si?
      2
    • Nie mam zdania
      0
    • Fajne, ale brak wiedzy przerasta ch?ci
      4
    • Chcie?, a móc...
      4
    • Inne
      0
  2. 2. Koniki - co najbardziej Cie do nich zniech?ca? (ankieta wielokrotnego wyboru)

    • Cena zakupu
      8
    • Konieczno?? stworzenia konikarium
      14
    • Trudne w prowadzeniu
      9
    • Ma?a atrakcyjno?? do wniesionego trudu
      2
    • Ma?o popularny temat
      3
    • Ma?a dost?pno?? zwierzaków
      9
    • Niewystarczaj?ca w?asna wiedza
      18
    • Nie mam zdania
      2
    • Inne
      5
  3. 3. Oce? swoj? wiedz? nt koników morskich, konikarium... w skali 1-10

    • ?adna
      3
    • Minimalna (wiem jak wygl?daj?)
      3
    • Podstawowa (co? tam czyta?em)
      11
    • Amatorska (co? czyta?em, widzia?em na ?ywo)
      10
    • ?rednia - czytam, poszerzam wiedz?
      11
    • Praktyczna - mia?em/mam koniki
      1
    • Praktyczna + - z pasj? siedz? w temacie i rozwijam pasj?
      2
    • Pro - mam i hoduj? koniki morskie
      1
    • inne
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie popularność koników. Czyta się, widzi się je nieraz w sklepie... ale ilu z nas ma lub przerabiało temat konikarium?

Pozdrawiam

Mariusz

p.s.

W sumie ankiete zrobiłem anonimowa dla większej swobody wypowiedzi zgodnej z prawdą... ale mam prośbe do kolegów, którzy mają koniki by wpisywali się w posty a w nich opis:

Konikarium: tak/nie

wielkosc konikarium/zbiornika:

gatunek:

Czas praktyki:

Fajnie będzie zobaczyć, kto co ma i zapytać czasami bezpośrednio Was bezpośrednio jesli pojawi się pytanie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce tych wspaniałych zwierząt powinno być wyłącznie w naturze!

Niestety miałem przyjemność posiadać koniki i ilekroć na nie patrzyłem miałem wrażenie że trzymam w zamknięciu jednorożce, myślę że jeśli ktoś ma odrobinę wrażliwości będzie miał takie samo odczucie, dlatego nie polecam posiadania koników morskich.

Ostatecznie dopuszczam możliwość obecności koników w oceanariach i ogrodach zoologicznych ale proszę Was nie trzymajcie koników w akwariach!!!


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Dublinie w sklepie z morszczyzną jest hodowla między innymi koników, właściciel wygrał w programie ratowania koników morskich kilka milionów euro.

Problemem jest to że Azjaci wcinają koniki na tony, szybciej niż się odnawiają, robią z nich też amulety, czołgi i cudowne proszki przywracające wzrok i leczące impotencję.

Więc co jakiś czas ktoś wykłada pieniądze na program ratowania koników, bo w naturze na pewno nie przetrwają.

Chociaż mają ich tutaj co jakiś czas masę z własnego przychówku i mogliby je rozdawać za darmo to i tak trzymają cenę 75-100 euro (zależnie od rozmiarów).

Guru mówi że to po to żeby odstraszyć idiotów którzy najpierw kupują akwarium, a potem dopiero czytają i zakładają spanikowane tematy na forach.

Jak dla mnie są to super zwierzaczki i na pewno kiedyś założę konikarium.

Te z odłowu to trochę jak z ukwiałami, dwuznaczne moralnie.

W oceanarium w Dublinie mają takie:

stock-photo-dragon-seahorse-109996.jpg

Kto by się nie skusił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Miejsce tych wspaniałych zwierząt powinno być wyłącznie w naturze!

Niestety miałem przyjemność posiadać koniki i ilekroć na nie patrzyłem miałem wrażenie że trzymam w zamknięciu jednorożce, myślę że jeśli ktoś ma odrobinę wrażliwości będzie miał takie samo odczucie, dlatego nie polecam posiadania koników morskich.

Ostatecznie dopuszczam możliwość obecności koników w oceanariach i ogrodach zoologicznych ale proszę Was nie trzymajcie koników w akwariach!!!

Bez przesady. To samo możemy powiedzieć o wszystkich zwierzętach trzymanych w akwarium...

Koniki morskie mają specyficzne wymagania ale nie są wcale tak wrażliwe - dużo bardziej delikatne są wszelkiego rodzaju krewetki. Koniki morskie to twarde ryby. Drapieżniki o specyficznych wymaganiach. Cała trudność polega na tym żeby zapewnić im odpowiedni pokarm. Nie jest to bardzo trudne - wymaga tylko odpowiedniego przygotowania. Wystarczy pod akwarium obok sumpa postawić akwarium na hodowlę kiełży, lasonogów. Krewetki paleamon też wcale nie są trudne w hodowli a w dodatku mozna je trzymać w bardzo zimnej wodzie - mozna więc zrobić ich hodowlę w ogródku .

Koniki morskie żyją też w europie np w tamizie albo na południu francji słyszałem też o tym że koniki morskie mozna spotkać w północnych niemczech. U nas w bałtyku mamy iglicznie.

Koniki morskie potrafią się szybko rozmnażać. Problem polega na tym że zniszczeniu ulegają siedliska koników morskich.

Ja mialem kiedyś koniki morskie Hippocampus reidi i w najbliższym czasie planuję wrócić do ich hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Te hodowlane tutaj wcinają mrożoną artemię bez marudzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak ale artemia to bardzo kiepski pokarm - ma za mało kwasów tłuszczowych, witamin. Mrożonki to kiepskie rozwiązanie. Fajnie to wygląda w "muzeum" albo u kumpla ale w rzeczywistości koniki morskie nie lubią jeść mrożonek. Sam przestawiałem małe konie na jedzenie mrożonki - nie tylko anglicy to potrafią... Wcale nie jest to takie proste i koniki nigdy nie przepadają za jedzeniem mrożonki - robią to z głodu.

Wrzuć im żywe jedzenie to zobaczysz jak wygląda szczęśliwy koń... Będzie ganiał za żarciem po całym akwarium. Zresztą lepiej żeby zjadł dwie tłuste krewetki i się nimi najadł niż 500 artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor w myślisz, że słodkowodne krewetki koniki by jadły? Np takie red cherry ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jedzą je jak szalone - ganiają za nimi po całym akwarium tylko że te krewetki góra kilka godzin przetrwają w słonej wodzie. W zasadzie te słodkowodne krewetki to idealny pokarm. Wystarczy mieć zbiornik 300 litrów z tymi krewetkami i pokarmu będzie aż za dużo. Trzeba je tylko karmić dobrym pokarmem bogatym w kwasy tłuszczowe np cyklopeeze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem być może w przyszłości sie skusze jak nauczę się hodować moinę i wrotke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

moina i wrotka nie są w zasadzie potrzebne

Koniki H.reidi jak są małe muszą być karmione wrotką ale np H.kuda od początku biorą solowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do znawców.

Czy można trzymać konie z innymi rybami? Na pewno nie z pokolcami tylko z jakimiś babkami, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ja mam pytanie do znawców.

Czy można trzymać konie z innymi rybami? Na pewno nie z pokolcami tylko z jakimiś babkami, etc.

Z pokolcami się ich nie trzyma ale z wieloma innymi zwierzakami można je trzymać - tu jest przewodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokolcami się ich nie trzyma ale z wieloma innymi zwierzakami można je trzymać - tu jest przewodnik przewodnik

Podziękował :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moina i wrotka nie są w zasadzie potrzebne

Koniki H.reidi jak są małe muszą być karmione wrotką ale np H.kuda od początku biorą solowca.

Kto powiedział H.reidi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli chodzi ci o te małe koniki Hippocampus zosterae to one też nie potrzebują wrotki - od początku jedza solowca. Potem się je karmi widłonogami harpacoid, calanoid, małymi krewetkami, lasonogami kiełżami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Niemieckich forach wszyscy karmią moiną bo podobno mniejsze koniki poprawią wydalić nawet żywą artemie i inne tego typu zwierzaki. Ale to dopiero daleka pszyszłośc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas sie ucze tyh wspanialych stworzen ... chyba im u mnie dobrze - http://nano-reef.pl/topic/44763-tarlo-konikow/page__pid__433870#entry433870 - reszta opisu konikarium tu - http://nano-reef.pl/topic/24576-nowa-wieksza-banka/page__st__80 .... ogolnie nie jest to taka czarna magia jak sie wydaje (przynajmniej narazie) ... :thumbsup:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasonogi, artemia (forma dorosla), wodzien zywy i mrozony to chyba tyle .... zawsze przed podaniem mocze im zarcie jakies 1-2 godziny w tym - http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1012_273&products_id=7362 albo w tym (na zmiane) - http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1012_273&products_id=6325


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialam, widzialam i moje serce jest przy nich. Jesli kupie to na pewno nie z odlowu. Zadnych z moich zwierzakow nie mam z odlowu. Jeszcze wiele wody w Wisle uplynie jak bede miala konikarium :) ale kiedys :ice:


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w przyszloscie zdecydował na koniki, ale pod warunkiem, że byłyby przysłowiowa wisienka na torcie. Wszystko pod nie, ale tak żeby cale konikarium było ładne, atrakcyjne dla oka... bo z tym róznie bywa. Podoba mi sie tez pomysł konikarium w sąsiedztwie/przy głownym baniaku.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze akwarium to miało być konikarium- chyba dobrze, że mi się odwidziało.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.