Skocz do zawartości
luft

Miłośnicy chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Boze,co za szkoda ;).Pewnie by sie znalezli chetni,ktorzy by zrobili uzytek z rurek pcv :D. Przypomina mi sie scena z ktoregos z filmow Wajdy "Czlowiek z...",jak M.Opania zbiera szmata z podlogi zawartosc rozbitej flaszki,a nastepnie szmate wyzyma nad szklanka :D:D:D...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Lewy pas ruchu w kierunku Wrocławia jest zamknięty i nie wiadomo kiedy zostanie sprzątnięty." Znając Polaków już jest sprzątnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo dość sporej ilości krytycznych głosów ,zasmakowałem w Łomżyńskim Podkapslowym !będąc w kraju przez 3 tyg. piłem chyba wszystkie dostępne mi polskie piwa i ... dobrze się dzieje !oj dobrze! niech Belgijskie browary zaczną się bać!(choć droga daleka)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje popracować w browarze Namysłów i szczerze polecam Namysłów Pils, dla bardziej wymagających niepasteryzowane, a dla koneserów białe pszeniczne.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ustroniu jest karczma Wrzos,w samym centrum,która produkuje piwo na miejscu,siedzisz obok kadzi i popijasz browarek.Jedzenia tam jednak nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na piwko z tych zestawów dostępnych na allegro? Słyszałem że ma bardzo mało gazu lub wcale. Warto zainwestować?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam piwo o nazwie "Warmiak" - jest to ciemne piwo ale dosyć mocne. Jak dla mnie najlepsze w smaku.

A z tańszych budweiser'a za 2,99 zł z lidla - przynajmniej ma chmiel i akceptowalny smak :).


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodowy Solut, polecam, Zacne również.

Nie cierpie jasnych zwykłych siuśków. Daj mi słooodycz :D

Jak ktoś mieszka w Rybniku polecam udać się po piwko Tragarz do VIPu na rynku. Piwniczny trunek bez etykiet, również pychotka.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam piwko PORTER Żywiec - w brew pozorom nie jest produkowane w Żywcu a w Cieszynie w wiekowym browarze, pracuje niedaleko i miałem okazje dokładnie obejrzeć sobie ten browarek z tego co zobaczyłem faktycznie jest robione bez "szwindli " widziałem kadzie gdzie dojrzewa/fermentuje? itp, przy czym raczej jest to piwko 1 dla relaksu z racji smaku i procentów! Produkują tam tez piwo Brackie także dobre piwo i też polecam !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedac w Polsce, jakos po zjazdach na Wdzydzach itp. :thumbup: znudzily mi sie jasne. Coraz czesciej patrzylem w strone "Raciborskie Ciemne".

O smakach trudno dyskutowac, ale to mi odpowiada. Odpowiadaja mi tez inne, napotkane na urlopie. Polska ma mase dobrych piw :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miodowy Solut, polecam, Zacne również.

Nie cierpie jasnych zwykłych siuśków. Daj mi słooodycz :D

Jak ktoś mieszka w Rybniku polecam udać się po piwko Tragarz do VIPu na rynku. Piwniczny trunek bez etykiet, również pychotka.

No,nasze piwko pycha.

A i Raciborskiego warto zakosztować.

Ja jednak najbardziej lubię piwa pszeniczne. Dla mnie Paulaner to extraklasa :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.