Jump to content

Krissux

Klubowicz
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Skype
  krissux104

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin/Płock
 • Zainteresowania
  Całe życie z rybami wedkarstwo, akwarystyka, i nauka z leszczami w szkole :D
 • Akwarium
  w planach
 1. Rybki: *Amphiprion ocellaris x2 *Zebrasoma flavescens x1 *Mandaryn x1 *Ptereleotris microlepis x2 *Jakiś Synchiropus x1 Ekipa czyszcząca: Tu standardowo + Krab dekorator Koralowce: *LPS *miękasy o SPS raczej nie myślę ale kto wie co będzie za rok Ukwiały: Entacmaea quadricolor ( dla błazenków) Dziękuję CI bardzo za odpowiedź
 2. Dzięki. Rozumiem, ze pod takie akwarium stelaż aluminiowy już będzie konieczny? Pellety w sumpie odpadają, bo będą głównie miękasy i teraz pozostaje dylemat refugium czy dsb? A może jako człowiek zielony lepiej zacząć na samym odpieniaczu?
 3. Dzięki. Mark masz może gdzieś plan swojego sumpa?
 4. -Danp dzięki za opinię zrobię 50 jeżeli sądzicie, że to dużo da. -Marb dzięki za miniaturkę. Co do odpieniacza to pracuje on najlepiej w litrarzu 350l!! czyli i tak trochę więcej. Dodatkowo mogę sobie ustawiać jego moc, więc myślę, że to najlepsze rozwiązanie, zwłąszcza, że jest w przecenie -Kroczek 2 kafalki za taką lampkę to już wiem, ze musi być dobra . Co na obieg byś dał?
 5. Słąbo z tą szerokością 50 to już będzie max. Ledów nei mam upatrzonych. Możesz coś polecić?
 6. Kroczku dziękuję za szybką odpowiedź i radę. Ukwiały, LPS. Jednak jak wszyscy wiemy moze kiedyś się pojawią SPS więc trzeba brać to pod uwagę.
 7. Witam. Jak można zobaczyć na moim profilu od paru lat marzyłem o morszczyźnie. Dopiero po trzech latach zebrałem odpowiednie środki finansowe i trochę zielonej wiedzy. Zacznę od wymiarów. Tutaj myślałem o 120x45x50, co daje 270l. Jak zaakceptujecie wymiar będę tworzył większy projekt, bo do tej pory nie mogę się zdecydować gdzie zrobić komin. Lepiej środek czy róg? Filtr RO/DI i miernik TDS już mam, beczkę też Największą zaletą sprzetu ma być małą ilość hałasu, ponieważ jest to pokój sypialny. Tutaj pojawiają się kolejne dylematy. Zacznijmy od początku: *cyrkulacja co polecicie? -Hydor Coralia -Aqua Medic (podobno nie należą do tych cichych) -Tunze (jedni twierdzą, ze ciche u innych traktor) -Newa Wave *odpieniacz -tu powiem, że wpadł mi w oko jeden *popma obiegowa Tu zbyt duży wybór muszę zdać się na expertów *Oświetlenie Raczej lampy LED ale to jeszcze do przemyślenia Projekt sumpa pewnie będzie podobny jak u użytkownika Kajtek77 click szósty post od góry. Hydraulikę zostawie na koniec Bardzo dziękuję z góry za każdą pomoc, bo jako zielony 17latek wiem jeszcze niewiele w tym temacie
 8. Podziwiam kolegę za takie poświęcenie dla morszczyzny . Może jakieś fotki akwarium?
 9. Natural White jest bardzo biały ale drobny, więc nie poleca go się bo po prostu "lata" po akwarium. Samoa Pink jest także biały ale ma w sobie takie różowe drobinki i jest nieco grubszy więc nie lata po akwarium. Jeżeli miałbyś wybierać weź Samoa Pink.
 10. Debora ma na wszystkich oko . Chyba zrobię sobie tydzień przerwy od forum bo mnie zaczeliscie równo ze tak powiem cisnąć.
 11. Walker przyznaje sie wiedzy nie mam, choć tak na logiczne myślenie stwierdziłem że 2 to dużo. W niejednym sklepie widziałem jak przy RM jest tylko jedna (wiem że powinny być 2 TT6015 i Aquael). Zastanawiam się po prostu jak w takim małym zbiorniczku bedą wyglądały 2 pompy. P.S. Czekam na dostęp do targowiska a wolę napisać coś (nad czym myślałem) niż coś w stylu " ” lub "daj fotki”
 12. Bordowy kolor to pewnie cyjano. Według mnie nie ma sensu wydawać kasy na RO do takiego zbiornika. Co do korali to na początek pewnie jakieś zoa i grzybki. Lejesz jakieś bakterie?
 13. Oj coś przeczuwam że już zalane! Przy takim małym akwarium chcesz mu wcisnąć 2 pompy? Jaki piasek kolego wsypujesz?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.