Skocz do zawartości
adamswiatek

Chora rozgwiazda czerwona - POMOMCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano moja rozgwiazda odrzuciła dwie nogi. Znalazłem obie na dnie akwarium, a sama rozgwiazda bez tych nóg wspięła się na skałę i siedziała tak uczepiona do jej boku. Moja żona uparcie wzięła rozgwiazdę i jej kawałki nóg do miski na 'dokarmianie' jak co dzień od dwóch dni.Zauważyliśmy że odpadnięte kawałki nóg otworzyły się nad kawałkiem mięsa tak jak rozgwiazda. Nie wiem czy to dobre oznaki czy po prostu tak jest przed zgonem. Żona powiedziała że do póki się otwiera będzie ją dokarmiać.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie napisałeś czym ją dokarmia żona......


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każdorazowo przeglądanie jej do miski i z powrotem strasznie ja stresuje i napewno nie pomaga w leczeniu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie napisałeś czym ją dokarmia żona......

Mięsem z kalmara


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano moja rozgwiazda odrzuciła dwie nogi. Znalazłem obie na dnie akwarium, a sama rozgwiazda bez tych nóg wspięła się na skałę i siedziała tak uczepiona do jej boku. Moja żona uparcie wzięła rozgwiazdę i jej kawałki nóg do miski na 'dokarmianie' jak co dzień od dwóch dni.Zauważyliśmy że odpadnięte kawałki nóg otworzyły się nad kawałkiem mięsa tak jak rozgwiazda. Nie wiem czy to dobre oznaki czy po prostu tak jest przed zgonem. Żona powiedziała że do póki się otwiera będzie ją dokarmiać.

Witam

karmienie okej ale ciągle przekładanie nie wskazane, słusznie ci radzą koledzy że ją to stresuje , lepiej ja dokarmiać tak jak ci opisałem w pojemniku w akwa na stałe zamontowanym, mniejszy stres i brak skoków parametrów a co do nóg które odpadły rozgwiazdy mają zdolność regeneracji i "czasem" od kawałka nogi potrafi odrosnąć cała rozgwiazda, pisze "czasem" ponieważ w naturze jedzenia ma pod do statkiem a w akwarium wiadomo..... więc "szłapki" do pojemniczka i dokarmiać podobnie jak resztę, puki się ruszają żyją, co do pokarmów od drobnicy w postaci mrożonego planktonu po kawałek rybki wszystko namoczone w osobnym pojemniku z solnką aby opadło na dno, a i jeszcze jedna uwaga zauważyłem że nesariusy i rozgwiazda piaskowa szybciej znajdują pokarm jak lekko wania ( razu pewnego trochę mi zostało z wieczornego karmienia i rano resztę wrzuciłem do akwarum ślimaki szalały rozgwiazda też więc wydaje się że im pasowało). Nie namawiam do takich eksperymentów bez mocnego odpieniacza i znanego poziomu no3 i po4 bo można sobie tą metoda trochę napaskudzić ale z odrobina wódki,dobrym odpieniaczem i testami na no3 i po4 da się cuda.

Pozostaje życzyć wytrwałości i trzymam kciuki za pupila miejmy nadzieje że się wyliże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszystkie Fromie, rozgwiazda ta nie nadaje się praktycznie do akwarium morskiego. Nie jest możliwe dłuższe utrzymanie jej przy życiu, w każdym razie nie jest znany przypadek, kiedy jakaś Fromia przeżyła kilka lat w zbiorniku. Jeśli mimo tego ktoś zdecyduje się na hodowle tej rozgwiazdy, powinien ją trzymać w dojrzałym akwarium z dużą ilością żywej skały.

Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli!

specjalista pokarmowy!

Pragnę nadmienić, że twój zbiornik ma trzy miesiące, a na eksperta raczej nie wyglądasz :)

Następnym razem zanim coś kupisz do akwarium to warto choć trochę poczytać.....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszystkie Fromie, rozgwiazda ta nie nadaje się praktycznie do akwarium morskiego. Nie jest możliwe dłuższe utrzymanie jej przy życiu, w każdym razie nie jest znany przypadek, kiedy jakaś Fromia przeżyła kilka lat w zbiorniku. Jeśli mimo tego ktoś zdecyduje się na hodowle tej rozgwiazdy, powinien ją trzymać w dojrzałym akwarium z dużą ilością żywej skały.

Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli!

specjalista pokarmowy!

Pragnę nadmienić, że twój zbiornik ma trzy miesiące, a na eksperta raczej nie wyglądasz :)

Następnym razem zanim coś kupisz do akwarium to warto choć trochę poczytać.....

Pewnie masz rację. Nie jestem ekspertem i na pewno długo nim nie będę, ale wiesz jak to jest, chciało by się mieć fajne zwierzątka w akwarium, nie tylko ślimaki i pusteliniki :(

Nie kupowałem jej bez konsultacji, sprzedawca w sklepie powiedział że jest to członek ekipy czyszczącej, czyli jednych z pierwszych mieszkańców akwarium.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę nadmienić, że twój zbiornik ma trzy miesiące, a na eksperta raczej nie wyglądasz :)

Wygląda na to, że jak by był expertem to pewnie by nie kupił :D


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W tej chwili moja trój noga rozgwiazda porusza się po skałach w akwarium, nie tak zgrabnie jak kiedyś ale się porusza. Nogi które odpadły gdzieś znikły w akwarium. Nie wiem czy zostały skonsumowane czy sobie poszły.Nie wiem co teraz myśleć??? Dopóki ona żyje i porusza się po skałach to ją zostawiam. :D


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj. jak sie miewa twoja rozgwiazda ? napisz na pw pozdrawiam !


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnus

Taki fajny temat i uciął sie tak ;(

jak tam rozgwiazda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyplom z archeologii robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się domyśleć, jak tam rozgwiazda...

Często ostatnio ktoś odkopuje podobne tematy, niestety jeśli komuś pada specjalista pokarmowy to naprawdę nie ma szans na to, że po kilku miesiącach będzie nadal żył... Cudów nie ma, ktoś ostatnio pytał o los Catalaphylli która rok wcześniej odpadła od szkieletu. W takich sytuacjach, czy w takiej jak ta, po prostu nie ma sensu pytać o dalsze losy zwierzaków, szkoda czasu... :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.