Skocz do zawartości
hubertk

Pytanie o hydraulikę

Rekomendowane odpowiedzi

... Za chwilkę będę kupował i zamawiał hydraulikę, mam w akwa 3 otwory o średnicach 2x35 i 1x45. Jakiej średnicy rury i kształtki powinienem mieć, bo nie wiem (serio).... I jak rozumiem ta rura, która jest rewizją czyli ta ratunkowa ona musi być wysunięta ponad standardową wysokość wosy w akwa, po to żeby dopiero w momencie awarii kiedy woda sie podniesie niebezpiecznie odebrać jej nadmiar i spuścić do sumpa? A czy ta rura, która jest do powrotu powinna być duż poniżej powierzchni wody?

dzięki za wyrozumiałość i pomoc, ale nie wiem i dlatego pytam...

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształtki i rury takie same jak otwory/przeloty czyli 35 i 45.

To wszystko współgra.

Rewizja musi być na pewno wyżej niż przelot główny. Możę być tak, że nadmiar wody zmieści Ci się w kominie ale dobrze rozumujesz, w razie draki ma spłynąć.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic 3 przeloty przez szklo , 32 i 2x25 mm , rewizje tniesz pod katem przy tafli wody i niech powolutku sie przelewa ( wyregulujesz sobie to zaworem na splywie , zawor tez 32mm ) bedziesz mial cisze,powrot nie wiem jak bedzie wygladal ale jesli bedzie szedl kominem to ponad grzebieneim musisz dac kolanko 90* i puscic sobie albo zaraz za kominem w baniak (trochu lipa tak jest) albo puscic kawalkiem ruru do drugiego konca baniaka i tam rowniez daj kolanko 90* , powrot daj tak w wodzie zeby nie byl za gleboko , bo jak zassie wode to sump musi ci przyjac nadmiar wody ,

tu masz przelot 25mm , potrzebuje otworu 35 mm , http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=474

a tu masz 32 mm wymaga otworu 45mm http://www.thcskiba.pl/product.php?id_product=475

@Kośmid zastanów sie co mu piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, a czy mogę kupić te przeloty czy koniecznie tamte ???

http://www.sklep.aquamedic.pl/przelot-przez-szklo-am-tv.html

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, od tygodnia ja jade na tym przelocie z linku. Narazie klawo.

Musisz tylko w niego rury powklejać, tym się różni oraz tym, że potrzebuje mniejszej dziury podajże.

Qba25- fakt, nie pomyślałem, że dziura to nie to samo co przelot. Mea culpa


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czym kleiłeś i czy te rury troche wchodzą do tych przelotów ?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem klejem USTM, taki był dostępny akurat w Aquario. Chwyta w czy sekundy :harhar:

Rura wchodzi wystarczająco głęboko, nieco płycej niż w kolanka tej samej średnicy.

Z dwóch stron można wkleić rure.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejna zagwostka hydraulicza :) A mianowicie. Czy spływ i rewizja te rurki od nich mogą być zanurzone w sumpie w wodzie czy musza być ponad poziomem wody. Ze zspływem to raczej nie będzie chyba u mnie problemy bo kupilem odpieniacz AP600 czyli chcę zrobić spływ bezpośrednio do odpieniacza ale rewizja będzie spływać supmpa...

pozdr

hk


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy według mnie. Ja mam zrzut wody zanurzony na jakieś 20cm. Nie hałasuje dodatkowo.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak zanurzone to jest cisza jak nad wodą to ciszy brak, taka mała różnica:) Pomyśl nad szczelnymi przelotami zaciskowymi. Prosta konstrukcja, szczelna i nie trzeba rur wklejać. Jak coś źle policzyłeś odkręcasz pierścień i możesz wysokość sobie wyregulować. Jak już przyjdzie to wszystko paczką do domu nie składaj hydrauliki na sucho z ciekawości. Rury z kolanek bardzo ciężko wychodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mogę zrobić tak powrót, że w przelot od razu wkleję sitko? Tzn, że sitko będzie w kominie całkowicie zalane przez wodę, czy jednak dać kawałek rurki żeby sitko było zanurzone np w 3/4?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj do samego dolu bo jak bedziesz wylaczal obieg to ci cala woda spada na sam dol.

Ja mam w polowie sitko w poprzek komina i spada mi tylko pol wysokosci komina wody do sumpa


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo dzięki bardz mądra uwaga. A co się dzieje później tzn jak spadnie woda do połowy komina i włączy się obieg to przecież tak zostanie jak się steruje tym, żeby woda wróciła do poziomu porządanego? Zasłania się na chwilkę sitko spływu aż dojdzie do wymaganego poziomu?

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sitko przy samej górze i tu sugerowałem się radami z erybki ponoć mniej hałasu jeszcze komin nie jest zalany więc nie wiem jak to pracuje ale fotki mogę ci wysłać.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci się chce to zamieść fotki komina...

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podciagnie sie sama, regulacje wysokosci robisz zaworem na spadzie

jak wylaczysz to spadnie woda w kominie do wysokosci gdzie konczy sie sito, wlaczas pompe i wraca na poziom ustawiony zaworem

Hubert, nie przegiales z tym Kh :-)?/?

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.