Skocz do zawartości
radek911PL

[448l] Kostka, pierwszy raz na twardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę, że nadeszła pora na zaprezentowanie Wam mojego nowego starego akwarium. Po przygodzie z Niefoto, która zakończyła się może nie do końca porażką, jednak z powodu braku czasu powiedzmy remisem, postanowiłem trochę pozmieniać obsadę. Do Niefoto na 100% jeszcze wrócę, jednak to raczej nieprędko.

Wracając do nowego projektu to akwarium pozostało bez zmian. W dalszym ciągu jest to kostka o wymiarach 80cm x 80cm x 70cm co daje nam blisko 450 litrów słonej wody :) Dodatkowe około 200 litrów mieści się w sumpie, w którym obyło się bez żadnych zmian ( przybyło trochę skały w refugium). Za oczyszczenie wody odpowiedzialny jest odpieniacz AquaMedic`a Turboflotor 3000 Blue.

Cyrkulacja to 3 pompy JVP plus to co daje obiegówka.

Największa zmiana dotyczy światła, gdyż poprzednio w akwarium panował lekki półmrok, co ewidentnie nie pasowałoby do hodowli SPS`ów. Nad akwarium wisi więc teraz 120W panel LED oraz 10W aktyniczna świetlówka LED. Planuje jednak dołożyć przynajmniej jeszcze jedną świetlówkę aby w akwarium zrobiło się bardziej niebiesko.

Obsada póki co skromna, ale jak wiadomo nie da się od razu obsadzić całego baniaka. Na razie muszę się zadowolić 3 Chromisami, 3 sztuki Pseudanthias squamipinnis (1 samiec i dwie samice), Centropyga Bispinosa, Centropyga Acanthops, Pterapogon Kauderni oraz Labroides Dimidiatus.

W niedalekiej przyszłości chcę zwiększyć stado Chromisów do około 10 szt, może powiększyć harem anthiasów do 4 samic i wpuścić jakąś babkę. Jednak rybką która mi się marzy, w zasadzie to są dwie to Centropyga Loriculus oraz Centropyga Multicolor. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się je wprowadzić do obsady.

Co do korali nie będę się już tak rozpisywał. Wszystko będzie widać na zdjęciach. W skrócie powiem tylko że są u mnie i SPS`y, i LPS`y, miękkie oraz znalazło się nawet miejsce na Tubastree z poprzedniego baniaka :)

A tak prezentuje się teraz moja kosteczka. Miłego oglądania:

Przód akwarium

przod1m.jpg

przod2g.jpg

Lewa strona

lewa1.jpg

lewa2d.jpg

Prawa strona

prawa1y.jpg

Widok z góry

gra1k.jpg

I zwierzaki

tuby1.jpg

tuba2m.jpg

monti1.jpg

monti3.jpg

monti2.jpg

chromis1.jpg

euphylia2.jpg

kaktus1.jpg

cerianthus.jpg

anthiella.jpg

anthias1.jpg

acr3o.jpg

acr2u.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ

Do akwarium trafiła nowa rybka, a jest nią Godiodon Histrio, rybka naprawdę fajna, jednak póki co mocno płochliwa i ciężko ustrzelić jej dobre foto. Dołożyłem poza tym jeszcze jedną pompkę cyrkulacyjną. I to tyle na dziś

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna kostka :thumbup: jak korale podrosna to ta lekka konstrukcja skalna bedzie jeszcze fajniejsza :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mic

Taki właśnie był zamiar, żeby w przyszłości pejzaż tworzyły koralowce a nie skała :)

@MiQ

Światła nie jest mało. Należy pamiętać że te 130W w całości generują LED`y, a to po przeliczeniu jest tyle co 300W tradycyjnego światła. Poza tym tak jak pisałem wyżej z czasem dojdzie jeszcze przynajmniej jedna świetlówka niebieska też LED`owa więc wtedy to już będzie dopiero jaśniutko. Pozostaje tylko odłożyć trochę grosza ;)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko podrośnie to będzie jeszcze piękniej niż jest teraz :)

na zdjęciach widać piękne i zdrowe zwierzęta, gratuluję :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustrzelić zdjęcie Gobiodona na którym coś widać, choć jeszcze nie całą rybę :)

46618316.jpg


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że miałem dzisiaj chwilę spokoju i wpadł mi w ręce aparat porobiłem kilka fotek mojego akwarium i jego nowych mieszkańców (jeszcze raz dzięki Marcinekk). Jak widać zmiana soli na Aquaforesta wyszła mi, a w zasadzie moim koralom na zdrowie :) Teraz tylko pozostaje mi czekać, aż korale podrosną, choć pewnie w między czasie coś tam jeszcze przybędzie.

A oto fotki

Ogólny widok na akwarium

przod1.png

prawa1.png

lewa1.png

.....


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i parę zdjęć korali

akroporki.jpg

zielonau.jpg

xeniaz.jpg

caliendrum.jpg

pacillopora.jpg

hystrixg.jpg

kaktusc.jpg

talerzowa.jpg

gorgonia.jpg

euphilia.jpg


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ładna kosteczka i fajne fotki.

Ale mam pytanie o tę świeltówkę LED aktyniczną. Jaka to dokładnie jest świetlówka ?

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jest to świetlówka HiPower LED 60cm. Kupiłem ją w Zabrzu.

Pozdrawiam


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sps-y to jedynie Ci wegetują przy tym świetle. Owszem, w końcu urosną parę milimentrów ale nie chciałbyś tak jak u innych kolegów? W zasadzie wychodzi Ci poniżej 0,5w/l czyli dla miękkich i lps - ów ok.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że więcej światła by nie zaszkodziło. Jednak te 130 W moim zdaniem jest optymalnie, wszak ledy są mocniejsze niż tradycyjne źródła światła i o ile pamiętam nie jest konieczne świecenie 1 W na każdy litr wody, a już 0,4 W jest OK. Tym bardziej że w akwarium jest naprawdę jasno czego może na zdjęciach nie widać, sorry fotografem nie jestem, a trzeba też patrzeć na domowy budżet. Jeśli już dołożę jakieś światło to może jeszcze jedną niebieską świetlówkę ale nad tym się jeszcze zastanawiam czy nie będzie za niebiesko.

Pozdrawiam


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj przy podmianie wody wpadłem na pomysł by przenieść jedną skałkę z refugium do głównego baniaka żeby dodać mu trochę kolorku :) i taki oto glonik sobie wkomponowałem

12460815.jpg

i jeszcze tak na szybko 3 foteczki

88078596.th.jpg

86638653.th.jpg

69473765.th.jpg

Pozdrawiam

Radek

Edytowane przez radek911PL (wyświetl historię edycji)

Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim baniaczku zamieszkał pierwszy pokolec, a mianowicie Zebrasoma Scopas. Na razie jest jeszcze nieco nieśmiała, ale już powoli zaczyna skubać sobie skały. I jest śliczna na dodatek :smiling:

64546428.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.