Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś 4 Tectusy żeby mi przeorały łączkę - kraby mówią że były smaczne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ale trzeba mieć piasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wa1ker, to ile tych krabów masz, że zjadły 4 Tectusy??? Mój Tectus siedzi wysoko na szybie i się śmieje z krabów.thumbsup.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś 4 Tectusy żeby mi przeorały łączkę - kraby mówią że były smaczne :(

Być może chodziło im o nowe mieszkania i chciały wypróbować jak się mieszka w nowych lokalach. Trzeba mieć zawsze kilka pustych muszelek w akwarium o rozmiar większych niż te które noszą pustelniki.

Dobrze jest też podkarmić od czasu do czasu kraby specjalnym dla nich pokarmem, bo może brakuje im pewnych składników pokarmowych.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wa1ker, to ile tych krabów masz, że zjadły 4 Tectusy??? Mój Tectus siedzi wysoko na szybie i się śmieje z krabów.thumbsup.gif

Calcinus elegans

Calcinus laevimanus

po sztuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może chodziło im o nowe mieszkania i chciały wypróbować jak się mieszka w nowych lokalach. Trzeba mieć zawsze kilka pustych muszelek w akwarium o rozmiar większych niż te które noszą pustelniki.

Dobrze jest też podkarmić od czasu do czasu kraby specjalnym dla nich pokarmem, bo może brakuje im pewnych składników pokarmowych.

Pozdrawiam.

:welcome:

Muszelek mam kilkanaście na dnie w różnych rozmiarach.

Na początku też myślałem ze to kwesta "przeprowadzki" i jak elegans dopadł pierwszego to mu nawet nie przeszkadzałem "mówi się trudno" ale ten cwaniak wydłubał jednego a potem zaatakował kolejnego :(

A że biedne ślimaki wcinały łączkę jaka mi wyrosła na dnie (nie mam pisaku) to wszystkie były w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedożywione (mięsnie) kraby ? juz nie raz przekonałem się, że pustelniki to wcale nie takie fajne stworzenia... osobiście pozbyłem się dawno temtu, nawet tych najmniejszych; u mnie tylko porcelanowe :) ew. jakas teselta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedożywione (mięsnie) kraby ? juz nie raz przekonałem się, że pustelniki to wcale nie takie fajne stworzenia... osobiście pozbyłem się dawno temtu, nawet tych najmniejszych; u mnie tylko porcelanowe :) ew. jakas teselta

Też tak myślałem ale w akwa mam jeszcze 3 duże "turbo" i około 20 malutkich i tych nie ruszają

Poza tym 3 z Tectusów miały tylko odgryzione łby stopa została na wierzchu więc moim zdaniem to było klasyczne "wykonanie wyroku" a z tego co pamiętam to pustelniki są chyba dosyć mocno terytorialne choć mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej rozgwiazde piaskową.

A co ma piernik do wiatraka?

Elegans to niestety straszny zbój, lepiej pokaż mu drzwi nim zacznie realizować kolejne punkty ze swej listy wspaniałych pomysłów. 


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.